Перша ліга: несподіванки на старті турніру в Краматорську, Минаї та Горішніх Плавнях

В епіцентрі уваги в стартовому турі першолігової першості України було протистояння в Харкові між «Металістом 1925» та «Інгульцем».

Обидві команди не приховують, що перед ними поставлене завдання підвищитися в класі. Нагадаємо, що завдяки розширенню наступного року Прем’єр-ліги всі призери змагань здобудуть перепустки до еліти. На відміну від харків’ян, команда з Петрового уникла в міжсезоння ротації складу, й не дивно, що завдяки кращій зіграності саме гості заволоділи ініціативою. Проте поступово слобожани відсунули гру від своїх воріт і на 34-й хвилині досягли свого: досвідчений Сергій Давидов змусив капітулювати нового воротаря «Інгульця» Богдана Шуста. 1:0. Після перерви м’ячем частіше володіли гості, однак врятуватися від поразки їм не вдалося.

Утім, як часто буває на старті, інтерес викликали й інші матчі. Узяти хоча б поєдинок у Зорі, де «Балкани» приймали «Рух», який на початку цього тижня передислокувався з Винників до Львова, а генеральним директором клубу став Ігор Дедишин, що свого часу працював на керівних посадах у «Карпатах». У попередніх очних протистояннях було зафіксовано по дві перемоги кожного із суперників, ще два матчі завершилися внічию.

Новоспечені львів’яни вже на восьмій хвилині відкрили рахунок: Данило Кондраков майстерно використав вихід на побачення з воротарем господарів. 0:1. Підопічні Леоніда Кучука продовжували контролювати перебіг подій на полі й здобули важливі три очки.

Чи взяти протистояння «Авангарду», що з кожним сезоном поліпшує свої результати в першій лізі й не збирається зупинятися на досягнутому, з «Волинню», яка у своїй селекційній роботі вирішила робити ставку на досвідчених виконавців. До речі, і в Краматорську швидкий гол вдалося забити гостям. На п’ятій хвилині відзначився іранський легіонер лучан Сіаваш Хагназарі, який став автором першого взяття воріт у поточній першоліговій першості. Але це не вибило з колії господарів, які відразу після перерви вирівняли становище завдяки влучному пострілу Юрія Сеницького. Коли ж вони додали в швидкості й узяли на озброєння флангові атаки, волиняни до цього виявилися не готові. Віталій Собко й Вадим Яворський довели рахунок до 3:1, і єдине, що вдалося лучанам, так це на 90-й хвилині після удару Валерія Болденкова зменшити відставання до мінімуму.

Футболісти «Авангарду» здобули вольову перемогу над «Волинню». Фото fcavangard.com

Після доволі тривалої перерви великий футбол повернувся до Черкас. І вже на старті до місцевих футболістів завітав іменитий «Чорноморець», який ще минулого сезону виступав в елітному дивізіоні. Господарі чинили впертий опір, і одеситам лише в другому таймі завдяки ударам Василя Павлова та Костянтина Ярошенка вдалося схилити шальки терезів на свій бік — 1:3.

Окрім «Руху», «Чорноморця» та «Миколаєва» честь гостей належним чином захистили й футболісти «Прикарпаття», які ще до перерви фактично зняли з порядку денного питання про переможця в матчі з «Минаєм» після влучних ударів Василя Француза та Романа Барчука. А під завісу поєдинку Ігор Худоб’як зі своєї половини поля втік від захисників господарів і довів справу до розгрому — 0:3. Підопічні Володимира Ковалюка доволі несподівано очолили турнірну таблицю.

А найрезультативнішим виявилося протистояння в Києві, де «Оболонь-Бровар» розійшлася миром із «Металургом», який в останній момент замінив у першій лізі «Арсенал-Київ» — 3:3. По дублю оформили киянин Олександр Батальський і запорожець Олексій Щебетун. Саме вони разом з універсалом «Кременя» Дмитром Зозулею, що двічі відзначився в матчі з «Агробізнесом», і захопили лідерство серед бомбардирів.

Перша ліга. «Інгулець» здолав «Карпати», а «Металург» продовжує падіння

У 5-му турі в епіцентрі уваги були два поєдинки в чемпіонській групі,...

14.04.2024 17:01

Перша ліга. Вагомі заявки «Карпат» та «Інгульця», чергова невдача «Металурга»

Суперництво в першій лізі виходить на фінішну пряму. У четвертому турі...

07.04.2024 15:37

Перша ліга. «Карпати» здобувають вольову звитягу, а результативний «Хуст» — уже не аутсайдер

Після третього туру в «чемпіонській» групі першої ліги заг...

31.03.2024 14:31

Перша ліга. Перемоги «Карпат» і «Лівого берега», осічка «Інгульця» та камбек «Хуста»

Відбулися поєдинки другого туру весняної частини чемпіонату України се...