Андрій Шевченко: «Я не вважаю збірну Люксембургу андердогом нашої групи. Ми готуємося до двох дуже важких матчів»

Головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко провів у Харкові прес-конференцію, на якій розповів про стан гравців головної команди країни напередодні поєдинків відбору Євро-2020 проти Сербії та Люксембургу.

— Андрію Миколайовичу, в якому стані зараз перебувають гравці збірної?

— Ми залишили в команді двох футболістів, які не братимуть участі в цих матчах. Андрій Ярмоленко продовжує відновлюватися після травми, він перебуває в колективі в групі підтримки. Його присутність важлива для його партнерів перш за все у психологічному аспекті. Ми бажаємо, щоб він швидше відновився, але взяти участь у цих двох поєдинках він, звичайно, не зможе. Також в індивідуальному режимі тренується Марлос. Треба ще три-чотири дні, після чого стане зрозуміло, чи зможемо ми на нього розраховувати в цих іграх. Усі інші працюють у загальній групі й готуються до Сербії та Люксембургу.    

— Чи стежите ви за іграми юнацької збірної України на чемпіонаті світу в Польщі, і яка ситуація з Андрієм Луніним?

— Команда пройшла групу, ми вітаємо футболістів. Це було моє рішення — залишити поки що Луніна у складі юнацької збірної. Практика для нього також важлива. Але він зіграє проти Панами, а потім у будь-якому випадку приїде до нас. Більшого ми собі дозволити не можемо.

— Легіонери приїхали до табору першої команди раніше. Як вам робота впродовж тижня, який вони провели в Харкові?

— Вони гарно попрацювали. Ми дійсно зібралися раніше, адже європейські чемпіонати завершилися трохи раніше, ніж в Україні. Був товариський поєдинок проти СК «Дніпро-1». Головним завданням було пригадати структуру нашої гри, зв'язки, набігати кілометраж. Хлопці із цим впоралися. Поступово вони набирають форму, і я задоволений їхнім станом.

— Попереду два матчі з головним конкурентом по групі й андердогом. Як зробити так, щоб вистачило сил на два поєдинки, щоб не припуститися помилок інших спарених матчів?

— Я не вважаю збірну Люксембургу андердогом нашої групи. Вона завжди влаштовує труднощі будь-якому супернику, особливо коли грає вдома. У складі цієї команди є гарні гравці, і ми це відчули на собі. Недооцінки з нашого боку у виїзному поєдинку з Люксембургом не було. Хлопці правильно відреагували на події на полі й забили переможний м'яч на останніх секундах. Ми готуємося до двох дуже важких матчів. Так, зараз кінець сезону, є деяка втома, але настрій в команді гарний, є мотивація. Тільки Ярмоленко й Марлос тренувалися з обмеженнями, усі інші готові грати.

— Чи вивчили ви найсильніші якості збірної Сербії?

— Це гарна команда з талановитими виконавцями, які грають у серйозних клубах. Вони мають сильні індивідуальні якості. Гравці високого зросту. Складна збірна... Ми її вивчили. Зараз кілька наших тренувань саме й спрямовані на майбутню зустріч із сербами. У нас є план, ми готуємося й налаштовуємося на позитивний результат.

— У таборі команди знаходиться травмований Ярмоленко. Можливо, він займає місце когось із тих, кого ви відправили зі збірної?

— Він тут не займає чиєсь місце. Андрій — гравець збірної. Його присутність важлива для команди. Він позитивно впливає на неї своєю присутністю.

— Як ви оцінюєте стан Ярмоленка? І що можете сказати про виклик до головної команди країни воротаря «Олександрії» Юрія Паньківа?

— Оцінювати стан Андрія неправильно. Він не готувався до цих матчів. Але судячи з того, як він працював, його відновлення прогресує. У нього є план роботи, узгоджений із тренерами та лікарями, щоб не було перенавантаження. У нього була легка робота.

Що стосується Паньківа, то він у збірній уперше, але таке враження, що вже був у нас. Він заслуговував на цей виклик, провів класний сезон в «Олександрії», з якою виборов третє місце в чемпіонаті України.

— Чи дивилися ви фінал Ліги чемпіонів? Які у вас враження від поєдинку з огляду на тенденції, які можна було побачити у грі двох кращих команд цього турніру?

— Фінал був гарним. Не очікував, що рахунок буде відкрито вже на другій хвилині матчу. Думаю, що пенальті вплинув на подальші події на полі. «Ліверпуль» уже мав досвід поєдинків такого рівня, він гарно підготувався до фіналу й як досвідчена команда довів гру до перемоги, забивши наприкінці другий м'яч.

Що стосується тенденцій, то головне — це компактність, взаємодія між лініями та гарна гра в обороні, яку ми побачили у фіналі. До речі, матч обійшовся без жодної жовтої картки. Це свідчить про те, що є тенденція грати без фолів, треба правильно займати позицію на полі та читати гру, щоб не було порушень.

— Які висновки ви зробили після спільних тренувань першої збірної з гравцями «молодіжки» на цьому зборі?

— Ми планували таку роботу. Такі тренування були важливі в якості підготовки. Хлопці з «молодіжки» непогано виглядали, деякі навіть зіграли у спарингу проти «Дніпра-1». Головним було отримати фізичні навантаження.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини