Прем’єр-ліга: «Чорноморець» залишив останній рядок, «Олімпік» майже забезпечив собі порятунок

У суботу команди другої шістки провели поєдинки передостаннього, 31-го туру чемпіонату України. За підсумками цих матчів покращили свої турнірні перспективи «Чорноморець» та «Олімпік».

Клуби, які змагалися сьогодні, можна розділити на дві групи: «Ворскла» з «Десною», яким не загрожувало розставання з елітою, грали за престиж та відповідний кубок з однойменною назвою, решта ж учасників прагнула покращити становище, аби не опинитися останнім або ж узагалі уникнути перехідних матчів.

У Чернігові господарі планомірно здійснювали тиск на оборону киян, і вже на 7-й хвилині у ворота «канонірів» було призначено 11-метровий, але Денис Фаворов пробив у стійку. Невдовзі м’яч ще раз влучив у стійку після спроби відзначитися Нємчанінова. Якщо згадати, що в минулому турі гравці «Десни» тричі влучали в каркас воріт у грі з «Ворсклою», можна було подумати, що Фортуна від них відвернулася. Але запас везіння підопічних Ігоря Леонова швидко закінчився. Богданов з-за меж штрафного розрядив свою знамениту «гармату» — Підківка навіть не ворухнувся. Востаннє досвідчений півзахисник забивав у Прем’єр-лізі ще в листопаді 2017-го за «Олімпік»…

Гості активізувалися ближче до завершення зустрічі. Воротарю «Десни» Пасту довелося попрацювати, а одного разу йому також пощастило — м’яч влучив у хрестовину. Як би там не було, досягти мети «Арсеналу-Київ» не вдалося, «каноніри» програли й знову опустилися на останнє місце.

Ще в одному поєдинку команд, що вирішували різні завдання, більш настирливим, навпаки, виявився аутсайдер. У Полтаві в першому таймі «Чорноморець» атакував гостріше, і, як підсумок, Коваль вдало підставив ногу під простріл Голікова, відкривши рахунок. У перерві тренери «Ворскли» провели дві заміни, випустивши на поле Коломойця з Артуром, і такий хід спрацював. Коломоєць відгукнувся на подачу Васіна й ударом головою вирівняв становище. 1:1.

Але Танчик знову засмутив господарів, завершивши свій дриблінг влучним пострілом. А потім капітан «Ворскли» Чеснаков отримав другу жовту карту, залишивши біло-зелених у меншості. Одесити перемогли та залишили останній рядок таблиці.

Фото chernomorets.odessa.ua

А от у Львові зустрічалися прямі конкуренти. До перерви обидві команди створили чимало моментів, але відзначитися вдалося лише легіонерам — львівському камерунцю Онгла та сенегальцю з «Олімпіка» Матару. Після перерви спочатку ледь не забили «Карпати», коли після прострілу Гуцуляка м’яч влучив у стійку від ноги Гая. Розв’язка ж матчу вийшла драматичною. У львів’ян дублем відзначився Мякушко, влучно пробивши здалеку та реалізувавши 11-метровий. Гості відіграли один м’яч після штрафного у виконанні Гая, а потім свій дубль оформив Матар. 3:3.

Нічия влаштувала підопічних Ігоря Климовського, які мають триочковий гандикап перед «Карпатами», рівність в очних зустрічах та кращу різницю м’ячів. Такий розклад майже гарантує їм рятівне дев’яте місце, яке позбавляє необхідності проводити перехідні матчі.

31 тур

Турнір за 7—12 місця

25.05.2019

«Десна» — «Арсенал-Київ» — 1:0 (1:0)

Гол: Богданов (31).

На 7-й хвилині Д. Фаворов («Д») не реалізував пенальті.

«Ворскла» — «Чорноморець» — 1:2 (0:1)

Голи: Коломоєць (55) — Коваль (26), Танчик (63).

Вилучений: Чеснаков (69, «В»).

«Карпати» — «Олімпік» — 3:3 (1:1)

Голи: Онгла (16), Мякушко (75, 77, з пенальті) — Матар (2, 90), Гай (82).

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32