Перша ліга. Нічиї «Волині» та «Металіста 1925» на користь «Колоса»

З-поміж сьогоднішніх поєдинків перенесеного 24-го туру два не відбулися. «Колос» записав до свого активу три очки завдяки технічній перемозі над «Зіркою», що знялася зі змагань, а «Інгулець» з «Агробізнесом» поміряються силами 23 травня, адже команда з Петрового грала у фіналі Кубку України.
Оскільки володар єдиної перепустки до Прем’єр-ліги визначився достроково (ним став «Дніпро-1»), то актуальними залишаються ще два питання: хто з лідерів здобуде право взяти участь у перехідних матчах з аутсайдерами елітного дивізіону й кому з невдах не вдасться уникнути стикових поєдинків із командами, що посядуть другі місця у своїх групах у другій лізі. Хоча, якщо відверто, то інтрига зберігається лише в чільній групі, де має визначитися зайвий у суперництві «Волині», «Колоса» та «Металіста 1925». А от «Суми» й «Агробізнес» уже можуть готуватися до матчів за збереження прописки в першому дивізіоні.
Першим сьогодні завершилося протистояння в Зорі, де середняк, «Балкани», приймав амбітну «Волинь». Лучани, що здобули п’ять перемог поспіль, прибули на Одещину в піднесеному настрої, хоч і не могли розраховувати на дискваліфікованих Младена Бартуловича та Ігоря Карпенка, які останнім часом перебувають у команді Андрія Тлумака на провідних ролях.
Господарі вийшли на поле в бойовому складі, у дебюті частіше контролювали м’яч, але рахунок відкрили гості — на 24-й хвилині відзначився їхній кращий бомбардир Денис Кожанов, що реалізував пенальті. Проте вже в одній зі своїх наступних атак «Балкани» вирівняли становище після удару Олександра Ільницького. На зустрічних курсах суперництво проходило й після перерви. На 48-й хвилині господарі вийшли вперед після того, як уже Олександр Райчев точно пробив з 11-метрової позначки. Однак невдовзі Кожанов зробив рахунок 2:2 і з 16-ма забитими м’ячами впритул наблизився до лідера бомбардирської гонки — Станіслава Куліша з «Дніпра-1». А на 57-й хвилині «Балкани» залишилися в меншості після вилучення Богдана Саламахи. Однак вони самовіддано захищалися (окремо слід відзначити їхнього воротаря Олексія Паламарчука) і не дозволили волинянам схилити шальки терезів на свій бік.
Футболісти «Прикарпаття» після сенсаційної звитяги в минулому турі над «Дніпром-1» з’ясовували стосунки зі ще одним претендентом на підвищення в класі — «Металістом 1925». Іванофранківці не могли розраховувати на дискваліфікованих ключових виконавців — стопера Петра Ковальчука й півзахисника Андрія Борисевича. Але підопічні Володимира Ковалюка вже неодноразово доводили, що чим у скрутнішому становищі вони опиняються, тим краще грають. Утім, і слобожани вже не мали права на осічку, тим паче, що знали про очкові втрати «Волині».
Ще в середині першого тайму харків’яни вийшли вперед після пенальті, реалізованого Олегом Синицею. Проте відразу після перерви настала черга пробивати 11-метровий прикарпатців, і Ярослав Конкольняк не схибив. 1:1. Це не вибило гостей із колії, і невгамовний Синиця оформив дубль. 1:2. Слід відзначити, що футболістам обох колективів дуже заважав сильний дощ. Проте останнє слово залишилося за бомбардиром господарів Богданом Оринчаком, який врятував свою команду від поразки. 2:2.
Знову поповнив свій очковий запас «Рух», який відсвяткував вікторію у Краматорську, а «Гірник-Спорт» підписав чергову мирну угоду — цього разу в Миколаєві.
Завершував тур поєдинок у Києві, де «Оболонь-Бровар» зустрічалася з «Дніпром-1». «Пивовари» у випадку перемоги ще зберігали мінімальні шанси пробитися на п’єдестал пошани. До того ж на їхньому боці була психологічна перевага, адже вони в першому колі взяли гору у Дніпрі. Але й підопічним Дмитра Михайленка кортіло довести своїм уболівальникам, що провал в Івано-Франківську був випадковістю. І вже на 5-й хвилині в’юнкий Тарас Кузик вивів дніпрян уперед. 0:1. Та після перерви господарі доклали чимало зусиль, аби відігратися, і їм це вдалося: на 65-й хвилині Араміс Кузін змусив капітулювати воротаря гостей. У підсумку — бойова нічия.
24 тур
15.05.2019
«Балкани» — «Волинь» — 2:2
«Колос» — «Зірка» — +:-
«Прикарпаття» — «Металіст 1925» — 2:2
«Авангард» — «Рух» — 1:2
«Миколаїв» — «Гірник-Спорт» — 0:0
«Оболонь-Бровар» — «Дніпро-1»» — 1:1
Турнірна таблиця
І |
В |
Н |
П |
М |
О |
||
1. |
Дніпро-1 |
26 |
19 |
4 |
3 |
67—20 |
61 |
2. |
Колос |
26 |
14 |
9 |
3 |
41—13 |
51 |
3. |
Волинь |
26 |
17 |
5 |
4 |
54—29 |
50 |
4. |
Металіст 10925 |
25 |
14 |
5 |
6 |
34—18 |
47 |
5. |
Оболонь-Бровар |
26 |
12 |
8 |
6 |
30—23 |
44 |
6. |
Авангард |
26 |
12 |
6 |
8 |
41—25 |
42 |
7. |
Інгулець |
25 |
11 |
6 |
8 |
34—31 |
39 |
8. |
Балкани |
26 |
10 |
7 |
9 |
27—29 |
37 |
9. |
Прикарпаття |
27 |
10 |
4 |
13 |
39-36 |
34 |
10. |
Миколаїв |
26 |
9 |
7 |
10 |
26—30 |
34 |
11. |
Рух |
26 |
7 |
9 |
10 |
24—33 |
30 |
12. |
Гірник-Спорт |
26 |
5 |
10 |
11 |
24—43 |
30 |
13. |
Суми |
26 |
3 |
7 |
16 |
20—73 |
16 |
14. |
Агробізнес |
25 |
2 |
8 |
15 |
17—36 |
14 |
15. |
Зірка |
26 |
1 |
1 |
24 |
10—49 |
4 |
Згідно з рішенням КДК ФФУ від 23 серпня 2018 року ФК «Кобра» (Харків) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.
За невиконання рішення ДК ФІФА від 18 вересня 2017 року з ФК «Волинь» (Луцьк) знято шість турнірних очок.
Згідно з рішенням Ради ліг від 5 квітня 2019 року ФК «Зірка» (Кропивницький) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.
Згідно з рішенням КДК ФФУ від 11 квітня 2019 року ФК «Суми» (Суми) зараховується технічна поразка (0:3) за неявку команди на матч без поважної причини, а команді «Агробізнес» (Волочиськ) — технічна перемога (3:0).
«Пробій» пише історію, «Поділля» зберігає прописку, а «Чернігів» повертається до першої ліги
Клуби ПФЛ сміливо можуть записати звітний сезон собі в актив, адже від...
«Пробій» — чемпіон другої ліги, «Колос-2» зіграє в перехідних матчах
Сьогодні, 30 травня відбувся матч-відповідь фіналу другої ліги сезону-...
Перша ліга. «Полтава» пробивається в еліту, на «Металіст 1925» та «Кудрівку» чекають перехідні матчі
Сьогодні відбувся заключний, восьмий тур у чемпіонській групі, який ви...
Перша ліга. «Полтава» пише історію, а «Металіст 1925» створив собі проблеми
Продовжує лихоманити «Металіст 1925», який вважали фаворит...