Перша ліга. Із коронацією «Дніпра-1» доведеться зачекати

У звітному турі футболісти «Дніпра-1» у випадку перемоги над «Інгульцем» могли достроково забезпечити собі путівку до елітного дивізіону, але фіналіст розіграшу Кубка України не дозволив господарям розжитися трьома очками.

Більше того, дніпряни врятувалися від поразки лише в компенсований час, коли Вадим Яворський головою підкоригував політ м’яча до сітки. Варто сказати, що керманич «Дніпра-1» Дмитро Михайленко вгадав із замінами: Олексій Чичиков та згаданий уже Яворський відзначилися забитими м'ячами, з’явившись на полі в другому таймі.

Відкрили ж рахунок гості, коли Ніка Січінава змусив капітулювати Андрія Клищука, перервавши найтривалішу «суху» серію дніпрян у сезоні на позначці 656 хвилин. Загалом же гра проходила на зустрічних курсах, не бракувало й гольових моментів, зокрема, запам’яталося взяття воріт господарів, коли Олександр Мішуренко використав елегантний пас Дмитра Сули. Але віддамо належне дніпрянам, які, поступаючись — 1:3, зуміли уникнути поразки.

«Дніпро-1» лише в компенсований час зумів врятуватися від поразки в матчі з «Інгульцем». Фото scdnipro1.com.ua

«Був важкий матч, — відзначив після фінального свистка Дмитро Михайленко. — Ми зробили ще один крок у напрямку Прем’єр-ліги, хоча якість нашої гри змушує нервувати. До перерви краще діяли гості, які скористалися нашими помилками. На щастя, у другому таймі мої підопічні проявили характер і за підтримки вболівальників здобули очко. Зрештою, й удача була на нашому боці…»

«Вважаю, що цей поєдинок став окрасою нинішньої першолігової першості, — сказав головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. — Ми намагалися діяти агресивно, високо зустрічаючи суперника. Беручи до уваги аж шість забитих м’ячів, була цікава динаміка, інтрига трималася до останніх хвилин».

Важливі три пункти занесли до свого активу футболісти «Металіста 1925», які взяли гору над «Рухом», що під керівництвом досвідченого Леоніда Кучука виступає весною гірше, ніж очікувалося. Слобожани вже на початку другого тайму після влучних ударів Сергія Романова та Івана Калюжного практично зняли з порядку денного питання про переможця. Єдине, що вдалося гостям, так це зменшити відставання в рахунку до мінімуму завдяки пострілу Юрія Климчука, якому в день матчу виповнилося 22 роки.

«Після поразки в попередньому турі, у Миколаєві, для нас сьогодні дуже важливо було перемогти, — сказав керманич харків’ян Олександр Горяїнов. — Я налаштовував на це своїх підопічних і радий, що вони виправдали сподівання, повністю виконавши установку на гру».

З-поміж поєдинків, що відбулися в понеділок, першим завершився матч у Сумах. «Містяни» вийшли вперед на 50-й хвилині після удару Богдана Кушнаренка, але це не вибило гостей з Івано-Франківська з колії. Спочатку Богдан Оринчак вирівняв становище, а потім бомбардир «Прикарпаття» Ярослав Конкольняк ще раз зіпсував настрій воротареві господарів, реалізувавши пенальті. На 75-й хвилині невгамовний Оринчак оформив дубль, проте останнє слово залишилося за Артемом Шаповаленком, який у компенсований час встановив остаточний рахунок. 2:3.

І все ж основна увага була прикута до протистояння в Луцьку, де «Волинь» у випадку перемоги над «Колосом» піднімалася на друге місце. Господарям не міг допомогти дискваліфікований універсал Сергій Петько, але нині у волинян доволі довга лава запасних, і головне, що в строю залишалися ключові виконавці: стопер Міха Горопевшек, креативний півзахисник Младен Бартулович і бомбардир Денис Кожанов. Утім, і керманичу гостей Руслану Костишину також гріх було на щось нарікати — ковалівці підійшли до цього важливого іспиту без кадрових втрат.

На в’язкому від дощу газоні точилася переважно позиційна боротьба. На 23-й хвилині нападник господарів Ігор Карпенко опинився віч-на-віч із воротарем і впевнено виграв цю дуель. 1:0.

Після перерви частіше контролював м’яч «Колос», але якихось дивідендів це йому не принесло. А на 78-й хвилині відзначився Денис Кожанов. 2:0. Це був його 13-й гол, і в суперництві серед бомбардирів він наздогнав Ігоря Кірієнка з «Авангарду». Попереду — лише відомий снайпер із «Дніпра-1» Станіслав Куліш (17 забитих м’ячів). За три хвилини до фінального свистка нападник гостей Володимир Лисенко відквитав один м’яч. 2:1 — «Волинь» перемагає, і вона вже друга!

4

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 23 серпня 2018 року ФК «Кобра» (Харків) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.

За невиконання рішення ДК ФІФА від 18 вересня 2017 року з ФК «Волинь» (Луцьк) знято шість турнірних очок.

Згідно з рішенням Ради ліг від 5 квітня 2019 року ФК «Зірка» (Кропивницький) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 11 квітня 2019 року ФК «Суми» (Суми) зараховується технічна поразка (0:3) за неявку команди на матч без поважної причини, а команді «Агробізнес» (Волочиськ) — технічна перемога (3:0).

24.03.2024 17:00

Перша ліга. «Карпати» в меншості дотиснули «Полтаву», а «Металург» був розтрощений аутсайдером

У центральному  поєдинку стартового туру в чемпіонській групі &la...

22.03.2024 12:00