Друга ліга. «Минай» і «Металург» — знову серед претендентів на підвищення в класі

Після попереднього туру відразу чотири керманичі друголігових команд написали заяви про відставку, але якщо такі рішення Віталія Куниці («Буковина»), Ігоря Харьковщенка («Минай») і Віталія Костишина («Поділля») можна пояснити невдачами їхніх підопічних, то про Олега Шандрука з «Вереса» цього не скажеш, адже рівняни два останні поєдинки виграли.

Швидше за все, своїм учинком тренер хотів привернути увагу футбольної громадськості до доволі тривалих затримок у клубі із зарплатнею. Не залишилися осторонь і футболісти «Вереса», які кілька днів тому заявили: якщо заборгованості не будуть ліквідовані, то вони бойкотуватимуть недільний поєдинок із «Поліссям». Усе ж скандалу вдалося уникнути: після зустрічі з клубним керівництвом Шандрук вирішив залишитися, переконав він у необхідності зіграти з «Поліссям» і своїх підопічних, хоча ті попередили, що якщо в зазначений термін не отримають грошей, то на наступний матч, із «Минаєм», уже точно не вийдуть.

Також після зустрічі з клубними босами не відбулася відставка Віталія Костишина з «Поділля», яке відчайдушно бореться за виживання.

Ще у двох командах зміни на тренерському містку таки сталися. У «Буковині» біля керма опинився Роман Нестеренко, який раніше був асистентом Віталія Куниці й відповідав за підготовку воротарів. У «Минаї» ж обов’язки головного тренера виконуватиме Кирило Куренко, який був куратором клубної ДЮСШ.

А центральний матч туру в групі «А» відбувся у Вінниці, де місцева «Нива» приймала «Черкащину-Академію», що націлилася на підвищення в класі. Варто уточнити, що в господарів був відсутній лідер — дискваліфікований Ярослав Браславський, без якого могли виникнути проблеми із завершенням атак. Довелося підопічним Колінса Нгахи зробити ставку на дальні постріли. І на 17-й хвилині «Нива» вийшла вперед після влучного удару Дениса Долінського. Гості — особливо після перерви — доклали чимало зусиль, аби врятуватися від поразки, але господарі стіною стояли біля своїх володінь. Ця перемога дозволила подолянам упритул наблизитися до лідера.

Важливі три очки записали до свого активу й футболісти «Миная». Кирило Куренко вніс корективи до стартового складу в порівнянні з попередніми матчами, і закарпатці доволі впевнено взяли гору над «Калушем» та знову претендують на підвищення в класі.

А в групі «Б» в епіцентрі уваги було протистояння в Кривому Розі, де «Гірник», який ще не втрачав очок у весняній частині першості, приймав переслідувача — «Металург». Слід сказати, що іменитий керманич гостей, Олег Таран, не міг розраховувати відразу на трьох провідних гравців — Юрія Сачка, Євгена Корохова та Едуарда Сарапія, які були дискваліфіковані.

Дебют залишився за господарями. Уже на 15-й хвилині вони відкрили рахунок: пенальті реалізував Сергій Гвоздевич. Але ще за п’ять хвилин «Гірник» залишився в меншості: з поля було вилучено Богдана Сокола. Ініціативою заволоділи гості, проте до небезпечних моментів справа практично не доходила. І все ж перед перервою запоріжці зусиллями Олексія Разуваєва вирівняли становище. А на 47-й хвилині Дмитро Олійник засмутив воротаря «Гірника» вдруге. 1:2. «Металург» уже було не зупинити, і невдовзі досвідчений Олександр Зейналов збільшив перевагу своєї команди. «Металурги» здобули вольову звитягу і впритул наблизилися до другого місця, що дає право на перехідні матчі з одним з аутсайдерів першого дивізіону.

18

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 14 листопада 2018 року щодо порушення Регламенту дозволеної кількості замін футболістів ФК «Верес» (Рівне) зараховується технічна поразка (0:3), а команді «Чайка» (Петропавлівська Борщагівка) — технічна перемога (3:0).