«Інгулець» — перший в історії фіналіст Кубку України із другого дивізіону!

Петрівський «Інгулець» на власному полі мінімально обіграв луганську «Зорю» та пробився до фіналу Кубку України.

На шляху до першого у своїй історії півфіналу національного Кубку представник першої ліги пройшов ковалівський «Колос» (1:0), горностаївський «Мир» (3:0), «Маріуполь» (3:1) та львівські «Карпати» (1:1, пен. 5:4). Луганці пробилися до четвірки кращих удруге, здолавши чернігівську «Десну» (1:1, пен. 5:4) та «Львів» (1:0).

На «Інгулець» чекали нервові стартові хвилини — у дебюті зустрічі міг відзначитися гравець збірної України Караваєв, іще кілька разів гості пробивали у площину воріт. Утім, витримавши тиск, петрівці несподівано відкрили рахунок: Запорожець замкнув простріл Балана із правого флангу. Незабаром луганці відповіли непоганим ударом Михайліченка — повз дальній кут.

Під кінець першого тайму господарям вдалося подвоїти свою перевагу. Щедрий виконав стандарт із правого флангу, м’яч неприємно для Філіпе вдарився о газон стадіону «Інгулець» та влетів у сітку воріт «Зорі». Щоправда, підопічні Вернидуба до перерви встигли скоротити відставання — уже в доданий арбітром час Чеберко відзначився за допомогою рикошету.

У другому таймі луганці стали грати набагато гостріше, намагаючись забити другий м’яч. Непоганий момент втратив Луньов, не влучивши у площину воріт головою, додав активності попереду, вийшовши на заміну, Хомченовський. Якщо протягом певного часу «Інгулець» іще проводив атаки та пробивав по воротах суперників, то ближче до завершення зустрічі закрився на власній половині поля.

Наприкінці поєдинку «Зоря» продовжувала тиснути — били Хомченовський, Сілас та Будківський, однак Ситников був на висоті. Навіть шість доданих до другого тайму хвилин не допомогли гостям досягнути своєї мети у вигляді забитого голу. Останній момент у матчі мав Караваєв, який під час фінального штурму пробив трохи вище воріт. У підсумку «Інгулець» виборов історичне право дебютувати у вирішальній стадії Кубку України.

Кубок України. 1/2 фіналу

«Інгулець» (Петрове) — «Зоря» (Луганськ) — 2:1 (2:1)

Голи: Запорожець (16), Щедрий (39) — Чеберко (45+1).

«Інгулець»: Ситников, Запорожець, Клименко, Мішуренко (Сула, 74), Павлов, Балан, Щедрий (Козак, 78), Січінава (Писко, 85), Ковальов, Лупашко (к), Синьогуб. Запасні: Шухман, Піднебенной, Акименко, Кучеренко. Тренер: Сергій Лавриненко.

«Зоря»: Філіпе, Будківський, Михайліченко, Вернидуб, Лєднєв (Громов, 73), Тимчик (Кабаєв, 57), Луньов (Хомченовський, 51), Караваєв (к), Сілас, Чеберко, Арвеладзе. Запасні: Шевченко, Білий, Казаков, Чайковський. Тренер: Юрій Вернидуб.

17 квітня. Петрове. Стадіон «Інгулець». 1563 глядачі. Арбітр — Кутаков Д.О. (Київська обл.), асистенти арбітра — Сухін В.В. (Одеса), Чос М.В. (Київ), четвертий арбітр — Бондар І.І. (Київ), спостерігач арбітражу — Покідько І.Р. (Полтава). Делегат ФФУ — Фощій В.Г. (Черкаська ОФФ). Офіцер безпеки ФФУ — Пихтін М.П. (Миколаївська ОФФ). Попередження: Павлов (50), Ситников (88), Сула (90+6) — Арвеладзе (30), Вернидуб (33).

20.02.2024 16:55

Фінал Vbet Кубку України-2023/2024 відбудеться 15 травня в Рівному на стадіоні «Авангард»

Сьогодні, 20 лютого в столичному Будинку футболу відбулося засідання В...

02.11.2023 18:53

Vbet Кубок України-2023/2024. 1/4 фіналу: офіційні дані

Сьогодні, 2 листопада відбулися два чвертьфінальні матчі розіграш...

25.09.2023 14:00

Vbet Кубок України-2023/2024: призначено офіційних осіб на матчі 1/8 фіналу