Прем’єр-ліга: бенефіс Циганкова в Запоріжжі та черговий «сухий» успіх «Шахтаря»

Сьогодні були зіграні три матчі 23-го туру чемпіонату України серед клубів Прем’єр-ліги. У боротьбу вступили команди першої шістки, які сперечаються за призові місця та єврокубкові путівки.

Стартовий поєдинок другої частини першості в топ-шістці відбувся в Олександрії. «Шахтар» досить швидко забезпечив собі перевагу в рахунку: Цуріков зніс Веллінгтона Нема, який неочікувано опинився у «старті» гірників, а кращий бомбардир першості Мораес забив із пенальті свій 17-й м’яч у турнірі (до речі, перший з 11-метрового).

Господарі зуміли перевести гру до воріт чемпіона, створили кілька моментів, зокрема, той-таки Цуріков пробив у поперечину. Але запалу олександрійців вистачило ненадовго. У другому таймі «Шахтар» контролював гру і спокійно довів матч до переможного завершення. Підопічні Паулу Фонсеки не пропускають у чемпіонаті з 2 грудня минулого року — шість поспіль перемог із «сухим» рахунком.

У матчі взяли участь гравці «Шахтаря», які викликалися на останній збір національної команди України: Пятов, Болбат, Кривцов, Степаненко (жовта картка), Коваленко (замінений на 86-й хвилині, жовта картка), Мораес (гол, жовта картка).

На нетривалій дистанції другого етапу чемпіонату «Динамо» не має права втрачати очок, якщо має намір наздогнати «Шахтар». Але завдання киян ледь не ускладнилося з першого ж поєдинку вирішальної стадії турніру. «Зоря», яка трохи більше місяця тому зазнала від динамівців нищівної поразки в Києві (0:5), цього разу була близькою до того, щоб зупинити фаворита.

У першому таймі гра в атаці в біло-синіх не клеїлася, вони жодного разу не влучили у площину воріт суперника. Господарі ж засмутили Бойка, який проводив 150-й матч у Прем’єр-лізі — після розіграшу кутового відзначився Караваєв. Але після перерви ситуація на полі кардинально змінилася. Спочатку за другу жовту картку був вилучений з поля угорський захисник «Динамо» Кадар, а потім «Зоря» закріпили свою перевагу — Білий вдало зіграв на добиванні після удару Сіласа.

Але підопічні Олександра Хацкевича виявилися здатними переламати хід гри. Буяльський влучно пробив у нижній кут із середньої відстані з пасу Циганкова, а потім сам Віктор результативно виконав два стандарти, штрафний та пенальті. Переможний м’яч гості забили вже за рівних складів — за фол «останньої надії» був вилучений Білий. 3:2 — супервольова перемога киян!

Українські збірники за традицією склали більшість кадрового потенціалу біло-синіх: Бойко, Миколенко, Шабанов, Буяльський (гол, жовта картка, замінений на 90+4-й хвилині), Циганков (два голи та гольовий пас), Шепелєв (жовта картка, замінений на 46-й хвилині), Шапаренко. Єдиний представник «Зорі» в національній команді Караваєв відіграв повний матч та відзначився забитим м’ячем.

Ще в одному матчі середи «Львів» на власному полі поступився «Маріуполю», хоча й виграв перший тайм. І цей поєдинок не обійшовся без 11-метрового й вилучення — арбітр покарав господарів за фол у штрафному, що, зрештою, й спричинило їхню поразку.

Турнір за 1—6 місця

23 тур

03.04.2019

«Олександрія» — «Шахтар» — 0:1 (0:1)

Гол: Мораес (12, з пенальті).

«Зоря» — «Динамо» — 2:3 (0:1)

Голи: Караваєв (32), Білий (54) — Буяльський (58), Циганков (63, 81, з пенальті).

Вилучені: Білий (69) — Кадар (53).

«Львів» — «Маріуполь» — 2:3 (1:0)

Голи: Ліпе (22), Приймак (78) — Зубков (55, з пенальті, 77), Борячук (70).

Вилучений: Мартан (54).