Перша ліга. Дамоклів меч над «Сумами» і впевнений поступ «Дніпра-1»

Весняна частина першолігової першості України розпочалася протистоянням між «Миколаєвом» та «Інгульцем».

Здавалося, суперникам доведеться підписувати мирну угоду, але іншої думки дотримувалися гравці, що вийшли на заміну у складі гостей. На 89-й хвилині Дмитро Сула випередив Богдана Кушніренка і зробив передачу на дальню штангу, де захисники господарів загубили Ніку Січінаву, який завдав влучного удару по незахищених воротах. 0:1.

«Я намагався налаштувати підопічних на комбінаційний футбол, — сказав після фінального свистка головний тренер «містян» Сергій Шищенко, — але гості діяли щільно й не дозволили нам реалізувати план. Було багато боротьби, порушень правил. У таких випадках долю поєдинку часто вирішує один забитий м’яч. На жаль, ми припустилися помилки наприкінці матчу, чим суперники й скористалися. Утім, трагедії з цього не робимо, я переконаний, що ми зробимо правильні висновки…»

Що ж до матчів суботньої програми, то цікаво розгорталися події в Ковалівці, де «Колос» приймав «Прикарпаття». Уже на 16-й хвилині універсал господарів Олександр Бондаренко відкрив рахунок. Невдовзі міг вирівняти становище Ігор Худобяк, але не реалізував пенальті. На 30-й хвилині іванофранківець Ярослав Конкольняк ефектним ударом змусив капітулювати воротаря «Колоса». Після цього підопічні Руслана Костишина активізувалися, і невдовзі Бондаренко оформив дубль, не схибивши з 11-метрової позначки. А на 37-й хвилині гості залишилися в меншості після вилучення їхнього капітана Петра Ковальчука. Після перерви арбітр Олександр Шандор зі Львова ще двічі карав прикарпатців (Романа Кузьмина та Миколу Квасного) червоними картками. А інтригу в поєдинку вбив Євген Морозко, який на 84-й хвилині встановив остаточний рахунок — 3:1.

А от у Волочиську матч не відбувся. Через організаційні проблеми «Суми» не приїхали, і місцевому «Агробізнесу», швидше за все, буде зараховано технічну перемогу. Що ж до «містян», то якщо вони в наступному турі не зможуть прийняти «Волинь», то їм загрожує зняття з турнірної дистанції.

Свій перший офіційний матч під орудою іменитого фахівця, Леоніда Кучука, провели футболісти «Руху». До перерви вони володіли ігровою перевагою в протистоянні з «Балканами», але перший гольовий момент створили гості: після удару з близької відстані Сергія Любчака союзником галичан стала стійка. Після перерви події розгорталися на зустрічних курсах. Господарі схилили шальки терезів на свою користь на 64-й хвилині після удару Романа Никитюка головою. 1:0.

За честь гостей постояли футболісти «Авангарду», які в Луцьку вирвали перемогу після реалізованого Ігорем Кірієнком пенальті, хоч і завершували поєдинок у меншості.

І все ж центральний матч відбувся в Харкові, де «Металіст 1925» приймав фаворита — «Дніпро-1». Слобожани у випадку звитяги зменшували відстань до лідера, тоді як перемога гостей практично відкривала їм шлях до елітного дивізіону. 22 тисячі вболівальників палко підтримували харків’ян, які вже на 10-й хвилині вийшли вперед після пострілу Олександра Жданова. Але це не вибило з колії підопічних Дмитра Михайленка. На 28-й хвилині вони вирівняли становище — пенальті реалізував Станіслав Куліш. Невдовзі з поля було вилучено гравця «Металіста 1925» Дмитра Гранкіна. А на 52-й хвилині новачок гостей Орест Кузик скористався чисельною перевагою своєї команди. 1:2.

4

Згідно з рішенням КДК ФФУ від 23 серпня 2018 року ФК «Кобра» (Харків) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ. За невиконання рішення ДК ФІФА від 18 вересня 2017 року з ФК «Волинь» (Луцьк) знято шість турнірних очок.

21.04.2024 16:01

Перша ліга. «Інгулець» здолав «Карпати», а «Металург» продовжує падіння

У 5-му турі в епіцентрі уваги були два поєдинки в чемпіонській групі,...

14.04.2024 17:01

Перша ліга. Вагомі заявки «Карпат» та «Інгульця», чергова невдача «Металурга»

Суперництво в першій лізі виходить на фінішну пряму. У четвертому турі...

07.04.2024 15:37

Перша ліга. «Карпати» здобувають вольову звитягу, а результативний «Хуст» — уже не аутсайдер

Після третього туру в «чемпіонській» групі першої ліги заг...

31.03.2024 14:31

Перша ліга. Перемоги «Карпат» і «Лівого берега», осічка «Інгульця» та камбек «Хуста»

Відбулися поєдинки другого туру весняної частини чемпіонату України се...