Руслан Ротань: «Ми налаштовуємося на важкий цикл. Перед нами стоїть завдання, і ми маємо його виконати»

Головний тренер молодіжної збірної України U-21 Руслан Ротань у перший день березневого збору команди, яка вже сьогодні вирушить до Туреччини, провів прес-конференцію на столичному НСК «Олімпійський»:

— Дякую всім, що прийшли. Кажу наперед — ми завжди відкриті для спілкування.

 Руслане Петровичу, як ви оціните рівень суперників у найближчих матчах? Як їх можна співвіднести з опонентами по відбору на Євро-2021?

— У першу чергу ми будемо дивитися на себе. Познайомимося з хлопцями, доведемо до підопічних наші вимоги.

Яка клубна школа України найсильніша в плані роботи з молоддю?

— Не секрет, що більшість талановитих гравців вибирають «Шахтар» або «Динамо». Однак здібні гравці є по всій Україні, фактично всі представляють Прем’єр-лігу. Ми спостерігаємо за всіма й готові до співпраці з кожним.

 В який футбол гратиме «молодіжка» під вашим керівництвом?

— Наш пріоритет — підготовка хлопців до національної збірної. Ми будемо до цього прагнути, працювати, брати приклад із головної команди країни.

Чи ви консультувалися з Андрієм Шевченком?

— У нас було зібрання місяць тому. Головний тренер озвучив усі вимоги, які висуваються до майбутніх гравців національної збірної. У нас є прямий зв’язок.

Щодо легіонерів молодіжної збірної — чому Станіслав Біленький не потрапив до списку викликаних?

— Ми стежимо за ним. Хотілося б, щоб у нього було більше ігрової практики. Це гравець непоганого рівня. Натомість цього разу ми викликали інших виконавців. Наприклад, нашою знахідкою став Богдан Мілованов. У збірній є проблема із правим захисником, і ми знайшли необхідного футболіста в хіхонському «Спортингу». Він відповідає нашим вимогам, ми на нього розраховуємо. Також ми почули хороші відгуки про Богдана від тренера іспанської команди.

Максим Різьє пройшов через юнацьку збірну, має гарні якості, виступає за «Кошице». Потенційно це гравець пристойного клубу та національної команди. Євген Сердюк — нападник, який багато забиває. Зараз він не грає в першій команді «Боавішти», але в нього все попереду. У хлопця є потенціал, ми так само на нього розраховуємо.

Фото Павла Кубанова

У нашій відбірній групі Євро-2021 немає явного фаворита. Це плюс чи мінус?

— Група рівна й цікава для нас. У першу чергу треба розуміти, що з такими суперниками необхідно продемонструвати все наше бажання, усі уміння. Ми налаштовуємося на важкий цикл. Перед нами стоїть завдання, і ми маємо його виконати.

Чи суворий тренер Руслан Ротань?

— Я не диктатор, люблю діалог із хлопцями. На зборі в Туреччині будемо безпосередньо спілкуватися з кожним гравцем. Хлопці повинні розуміти один одного і тренерський штаб. Завдання наставника — розкрити талант футболіста, дати йому можливість прогресувати й потрапити до національної збірної. Зі свого боку ми зробимо все можливе.

У списку лише два нападники. Це такий план — чи криза на позиції?

— Якщо це проблемна позиція для національної збірної, то вона стосується й молодіжної. У нас є достатньо форвардів, однак паралельно проходять збори команд U-19 і U-20, тому ми вирішили розставити пріоритети.

Серед гравців, яких ви викликали, є абсолютні дебютанти футболісти, які не пройшли через юнацькі збірні. Це сміливий крок. Чи буде продовження, будуть нові кандидати?

— Було б краще, якби всі виконавці проходили через юнацькі команди. Однак ми дивимося на їхні сьогоднішні показники й готовність. Ми прагнемо, аби ці футболісти в майбутньому грали за національну збірну. 

Як ви ставитеся до розширення географії матчів молодіжної збірної? 

— Я б дуже хотів, щоб команда їздила по всій Україні і проводила свої поєдинки не лише в Києві або Харкові. У Запоріжжі дуже гарні умови, хотілося б зіграти у Дніпрі, адже для мене це не просто місто. Львів — чудове місто з гарною підтримкою. Однак вибір місця залежить не лише від мого бажання, а й від переговорів. Будемо по максимуму використовувати ті можливості, які нам запропонують організатори.

Як у «молодіжці» збираються вирішувати питання з капітаном?

— Хотів би, аби це було нашим спільним рішенням — хлопців і тренерського штабу. Такий гравець повинен мати лідерський характер, добре контактувати з наставниками.

Усі ми знаємо про традиції, які склалися в національній збірній. Чи буде щось подібне в молодіжній?

— Я підтримую такі ініціативи, однак ми сьогодні зібралися вперше. Полетимо до Анталії й уже там вирішимо, які в нас будуть традиції. А вони обов’язково будуть, адже атмосфера дуже важлива для колективу. 

Чи немає у вас хвилювання перед тренерським дебютом?

— Буду нещирим, якщо скажу, що не переживаю. Однак це хороше хвилювання, пов’язане з новим викликом. Я дуже сподіваюся на своїх помічників і на хлопців, на те, що ми будемо однією сім’єю. 

У вас буде можливість для експериментів у Туреччині. Чи будете ви використовувати гравців на різних позиціях?

— Я позитивно ставлюся до універсалізму, однак вирішуватимемо вже в процесі.

 В якому стані Назарій Русин, який мав проблеми зі стегном?

— Він вирушає з нами, у розташуванні збірної за ним спостерігатимуть лікарі. Учора Назарій забив, тож має гарний настрій. А позитивні емоції допомагають з відновленням.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини