Сергій Нагорняк: «Напередодні першого збору в мене є тільки спортивне хвилювання»

Сьогодні юнацька збірна України U-19 (футболісти не старші 2000 року народження) під керівництвом нового головного тренера Сергія Нагорняка приступає до повноцінної роботи на закордонному зборі. В Ізраїлі синьо-жовті зіграють два спаринги з господарями.

А напередодні вильоту керманич українців відповів на питання офіційного сайту ФФУ.

— Сергію Миколайовичу, чи є у вас хвилювання напередодні свого першого збору в ролі повноправного головного тренера?

— Думаю, такий стан присутній у кожного наставника перед кожною грою. Я не виняток (посміхається). Але це лише спортивне хвилювання.

— У своєму розпорядженні ви зараз маєте всіх найкращих?

— На жаль, ні. По-перше, це не дата УЄФА, тому клуби мають право не відпускати своїх футболістів. А, по-друге, деякі динамівські гравці після поєдинку Юнацької ліги УЄФА проти «Ювентусу» отримали пошкодження, тому замість них ми запросили інших виконавців. Це нормальний процес, але дуже важливо, що є взаєморозуміння з клубами, особливо з «Динамо» й «Шахтарем», оскільки їхнє представництво у збірній найбільше. 

— Напевно, всі керманичі збірних України незадоволені кількістю часу для тренувального процесу. Це проблема?

— Вона була, є й буде, і поки що важко сказати, як її вирішити. Доводиться грати, по суті, з листа, футболістам важко зрозуміти до кінця всі наші вимоги. До того ж деякі виконавці днями виступали за свої клуби, тому в першому матчі проти ізраїльтян мені важко буде на них розраховувати. Фізично їм ще складно грати на максимумі кожні три дні. Зараз для мене важливо побачити у справі команду, як швидко вона сприйматиме нові вимоги.

Добре, що перед елітним раундом Євро в нас буде більше часу попрацювати над тактичними заготовками. Але найголовніше — не час, а щоб за збірну України змогли зіграти всі найкращі її футболісти. Тоді й домогтися результату буде набагато легше. 

— Суперників по еліт-раунду вже вивчаєте?

— Збірну Сербії, з якою ми зіграємо перший матч на турнірі, ми вже проаналізували, готові й відеоматеріали по супернику. Така сама ситуація з італійцями. Зараз закінчуємо з висновками по збірній Бельгії. Думаю, що хлопці отримають максимум інформації щодо майбутніх опонентів.

Група в нас складна, але я впевнений, що з кожним із суперників можна грати й досягти результату.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини