Провівши майже весь матч Ліги Європи з «Айнтрахтом» у меншості, «Шахтар» уникнув поразки

Залишившись удесятьох уже в дебюті поєдинку, гірники проявили вольові якості й зуміли уникнути поразки.

Стартовий відрізок матчу в Харкові виявився надзвичайно насиченим подіями. Спочатку зі штрафного, призначеного за фол Степаненка, гості відкрили рахунок, причому в цьому епізоді не обійшлося без помилки Пятова. Андрій начебто впорався з ударом Хінтереггера головою, але разом із м’ячем опинився у воротах. Не менш фатальні наслідки мав і другий фол Степаненка. Не зовсім чистий підкат Тараса в центрі поля англійський рефері Ентоні Тейлор оцінив другою жовтою карткою, залишивши донеччан удесятьох уже на 11-й хвилині.

У перерві між цими епізодами арбітр ухвалив рішення й на користь «Шахтаря», призначивши у ворота гостей 11-метровий, який заробив Мораес. Марлос виконав пенальті вдало, і рахунок 1:1, встановлений на 10-й хвилині, у підсумку протримався до початку другого тайму, коли Костич відгукнувся на навіс Йовича.

Проводити перший офіційний поєдинок року проти потужної команди бундесліги, яка ще й має чисельну перевагу, — надто складне завдання. Але гравці «Шахтаря» навіть у такій ситуації знайшли в собі сили відігратися. Тайсон після пасу Мораеса переграв Траппа.

У матчі взяли участь гравці, яких Андрій Шевченко викликав на останній у 2018 році збір національної команди: Пятов, Бутко, Кривцов, Степаненко (вилучений на 11-й хвилині), Коваленко (замінений на 81-й хвилині), Болбат (вийшов на заміну на 90-й хвилині).

Матч-відповідь відбудеться у Франкфурті-на-Майні 21 лютого.

Ліга Європи. 1/16 фіналу. Перший матч

«Шахтар» (Україна) — «Айнтрахт» (Німеччина) — 2:2 (1:1)

Голи: Марлос (10, з пенальті), Тайсон (67) — Хінтереггер (7), Костич (50).

«Шахтар»: Пятов, Бутко, Кривцов, Хочолава, Ісмаїлі, Степаненко, Алан Патрік, Марлос (Соломон, 68), Тайсон (к), Коваленко (Малишев, 81), Мораес (Болбат, 90).

Запасні: Трубін, Кайоде, Матвієнко, Майкон.

Тренер: Паулу Фонсека.

«Айнтрахт»: Трапп, да Кошта, Хасебе, Хінтереггер, Н’Діка, Фернандес (к) (де Гузман, 83), Роде (Віллемс, 46), Гачінович, Костич, Йович, Ребич.

Запасні: Реннов, Фалетт, Алле, Русс, Пасієнсія.

Тренер: Адольф Хюттер.

Арбітр: Ентоні Тейлор (Англія).

Попереджені: Степаненко (7), Кривцов (76) — Фернандес (19), Гачінович (84).

На 11-й хвилині вилучений Степаненко (друге попередження).

14 лютого. Харків. ОСК «Металіст».

15.03.2024 14:17

Ліга Європи. Визначився суперник «Бенфіки» Анатолія Трубіна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги Європ...

23.02.2024 13:20

Ліга Європи. «Бенфіка» Анатолія Трубіна дізналася свого суперника в 1/8 фіналу турніру

Сьогодні відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи-2023/2024, в як...

22.02.2024 23:59

Ліга Європи. «Шахтар» програв «Марселю» й завершив єврокубковий сезон для України

Донецький «Шахтар» у матчі-відповіді стикового раунду Ліги...

15.02.2024 21:45