Ліга чемпіонів. «Шахтар» зіграв із «Ліоном» унічию та виступить навесні в Лізі Європи

У своєму заключному поєдинку 2018 року гірники, зустрічаючись із французьким «Ліоном», не втримали перевагу в рахунку та завершили гру внічию — 1:1. Цей результат залишив «Шахтар» на третьому місці в групі F.

Служби НСК «Олімпійський», який став тимчасовою домівкою «Шахтаря» згідно з рішенням УЄФА, зробили все можливе, щоб забезпечити проведення матчу за умов сильного снігопаду, і стан газону, принаймні на початок поєдинку, був оптимальним.

Команді Паулу Фонсеки потрібна була лише перемога, щоб забезпечити собі вихід до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, але у випадку поразки вона могла фінішувати й четвертою. На початку зустрічі гравці намагалися призвичаїтися до слизького поля. Швидше це вдалося, здалося, гостям, які першими почали непокоїти голкіпера суперника. Фекір виконав кілька загрозливих подач, пробивав сам, але невлучно, а потім П’ятову довелося рятувати «Шахтар» після виходу сам на сам Траоре. Голкіпер збірної України впорався блискуче, а невдовзі гірники створили свій перший момент і зуміли його реалізувати. Мораес завдав влучного удару метрів із 10-ти після передачі Ісмаїлі.

Ще деякий час після забитого голу господарі діяли з піднесенням, але в кінці першого тайму почали сідати глибоко до своїх воріт та дуже багато дозволяти супернику. У підсумку результативний удар Мораеса так і лишився єдиною спробою донеччан за 45-хвилинку, у той час як «Ліон» завдав 11 ударів. Найгострішою була спроба того ж Фекіра, але П’ятов знову проявив себе з найкращого боку.

Після перерви гості продовжували тиснути й на 65-й хвилині домоглися свого. Знову на вістрі опинився Фекір, який пробив у верхній кут із передачі Депая, перебуваючи в оточенні трьох гравців «Шахтаря». Ресурсів для кардинального посилення гри в гірників не знайшлося. Утім, Ісмаїлі мав непоганий шанс на 82-й хвилині, але не зумів переграти Лопеша.

У матчі взяли участь футболісти «Шахтаря», які викликалися на останній збір національної команди України: П’ятов, Кривцов, Матвієнко, Степаненко, Коваленко (замінений на 83-й хвилині), Бутко (вийшов за заміну на 46-й хвилині), Болбат (вийшов на заміну на 87-й хвилині, жовта картка).

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. 6 тур

«Шахтар» (Україна) — «Ліон» (Франція) — 1:1 (1:0)

Голи: Мораес (22) — Фекір (65).

«Шахтар»: П’ятов, Матвієнко, Кривцов, Хочолава (Бутко, 46), Ісмаїлі, Степаненко, Майкон, Марлос (Болбат, 87), Коваленко (Кайоде, 83), Тайсон (к), Мораес.

Запасні: Шевченко, Алан Патрік, Веллінгтон Нем, Ракіцький.

Тренер: Паулу Фонсека.

«Ліон»: Лопеш, Денаєр, Марсело, Марсал, Ауар, Менді, Тете, Тузар, Фекір (к) (Дюбуа, 89), Депай (Дембеле, 80), Траоре (Ндомбеле, 72).

Запасні: Горжлен, Терр’є, Папе Шейх, Ндіай.

Тренер: Бруно Женезіо.

Арбітр: Бйорн Кейперс (Голландія).

Попереджені: Болбат (88) — Марсал (8), Фекір (68).

12 грудня. Київ. НСК «Олімпійський».

«Манчестер Сіті» (Англія) — «Хоффенхайм» (Німеччина) — 2:1 (1:1)

Голи: Сане (45+1, 61) — Крамарич (16, з пенальті).

04.10.2023 00:01

Ліга чемпіонів. «Арсенал» із Зінченком та «Бенфіка» з Трубіним програли, а «Реал» без Луніна переміг

Сьогодні в 2-му турі групового раунду Ліги чемпіонів-2023/2024 зіграли...

31.08.2023 19:44

Жеребкування Ліги чемпіонів. «Шахтар» зіграє в одній групі з «Барселоною», «Порту» та «Антверпеном»

Сьогодні відбулося жеребкування групового раунду Ліги чемпіонів-2023/2...

07.08.2023 13:15

Ліга чемпіонів. Відбулося жеребкування плей-оф раунду кваліфікації турніру

Сьогодні відбулося жеребкування плей-оф раунду кваліфікації Ліги чемпі...

02.08.2023 21:06

Владислав Кочергін допоміг польському «Ракуву» вийти до третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів

У матчі-відповіді другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів-2023/...