Андрій Шевченко: «Ми спеціально зробили акцент на молодих футболістах, бачимо їхню перспективу. Дехто отримав аванс...»

Збірна України розпочала підготовку до останніх матчів у нинішньому сезоні — зі Словаччиною та Туреччиною. Сьогодні, перед відкритим тренуванням збірної України на НСК Олімпійський, наставник синьо-жовтих Андрій Шевченко провів прес-конференцію для представників ЗМІ.

— Доброго вечора! Спасибі, що прийшли на нашу прес-конференцію. Ми спеціально зробили її для вас, розуміючи, що закінчується рік. Зараз у збірної будуть дві виїзні гри, і не всі матимуть можливість на них потрапити.

— Усіх цікавить, що робив в Україні Паоло Мальдіні. Дуже несподівано було його побачити. Що це був за візит?

— Це був приватний візит, не пов'язаний із футболом. Ми зустрілися, поспілкувалися. Паоло приїхав, відвідав командний захід. Нам усім було приємно.

— Ці два матчі не мають турнірного значення, один із них товариський. Але вони, напевно, мають значення для перспективи збірної? Що вам і тренерському штабу потрібно побачити в цих поєдинках?

— Звичайно, ці два матчі дуже важливі. Ми спеціально підбирали склад, робили акцент на молодих футболістах. Багато з них були викликані до національної команди, ми бачимо їхню перспективу. Дехто отримав аванс. Багато хто добре зарекомендував себе в чемпіонаті країни. Коли ще їм буде наданий такий шанс — себе показати. Закінчується рік, турнірні завдання ми вже вирішили. Ми йдемо на певні ризики, даючи шанс молоді, адже в них немає досвіду гри на такому рівні. Будемо давати можливість по максимуму розкрити свій талант у цих іграх.

— Чи можна очікувати появи на полі Андрія Луніна?

— Кожен гравець, якого ми запрошуємо, має шанс вийти на поле. Андрій теж, як і всі три воротарі, має шанс вийти. А вирішувати будемо безпосередньо перед грою.

— Прокоментуйте, будь ласка, рішення з приводу перенесення матчу зі збірною Туреччини з Дніпра в Анталію.

— Перенесення матчу було пов'язане з певними проблемами. І федерація чітко пояснила свою позицію. Цей матч був запланований в Україні. Рішення вже прийнято — будемо грати в Туреччині. Я не бачу тут якихось помилок.

— До збірної викликані багато молодих гравців, які отримали хорошу пресу. Що б ви могли порадити їм, виходячи зі свого досвіду, щоб виправдати аванси?

— У молодих є шанс, а як вони ним скористаються — це друге питання. У них є талант, вони мають шанс, а наше завдання допомогти їм розкритися.

— Чи не буде у гравців розслабленості у відбірних матчах до чемпіонату Європи через те, що є можливість вийти на Євро через Лігу націй?

— По-перше, що стосується Євро-2020, спочатку треба дочекатися жеребкування. Гарантую, що ні в кого з гравців таких думок не буде.

— Раніше ви говорили, що Роман Безус не підходить збірній...

— Ми розглядали кандидатуру Безуса, коли в нас був дефіцит гравців. На жаль, тоді він був травмований. Ми викликали гравців, які мали ігрову практику. Роман прогресує, і він є одним із кандидатів до збірної. Якщо буде потрібно, ми його викличемо. А трохи змінити його ігрову позицію — це не проблема.

— Євген Хачеріді сказав, що він не бачить сенсу приїжджати до збірної і не грати в основному складі. Як ви ставитеся до таких заяв?

— До збірної будуть приїжджати тільки мотивовані гравці. Вони повинні бути готові вийти на поле, як в основному складі, так і в будь-який інший час матчу. Тільки такою повинна бути мотивація. З футболістами, які будуть приїжджати і чекати, поки їх випустять в основі, нам буде працювати важко.

— Отримав виклик Мар'ян Швед. На якій позиції ви плануєте його задіяти?

— Багато хто з молодих гравців, які виступали за молодіжну збірну, отримали шанс проявити себе. Швед добре проявив себе і там, і в клубі. Сьогодні це його перший виклик, подивимося, можливо трохи змінимо його позицію на полі. Я знаю, як ми можемо його використовувати.

Нагадаємо, поєдинок зі збірною Словаччини в груповому раунді Ліги націй підопічні Андрія Шевченка проведуть 16 листопада, а контрольний матч із Туреччиною — 20 листопада.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини