Прем’єр-ліга: «Шахтар» навіть у «полегшеному» складі впевнено переміг київських «канонірів»

Трьома поєдинками стартував у суботу 13-й тур Прем’єр-ліги.

Із команд, які цього тижня брали участь у єврокубкових баталіях, сьогодні грав лише «Шахтар». Причому гірники через низку причин вимушені були вдатися до значних змін у складі: у порівнянні з матчем проти «Манчестер Сіті» місця серед перших 11-ти зберегли лише п’ять виконавців.

Не дивно, що такому, дещо експериментальному варіанту «Шахтаря» знадобився деякий час, щоб освоїтися на полі. А тим часом «Арсенал-Київ», який сьогодні екзаменував у столиці представника України в Лізі чемпіонів, уже на 3-й хвилині ледь не відкрив рахунок. Партнери вивели на завершальний удар Єрмаченка, але П’ятов упорався.

У подальшому гравці «Шахтаря» подібного супернику не дозволяли, але й самі, попри тотальну територіальну перевагу, довго не могли створити стовідсоткову нагоду. Допомагати гравцям лінії атаки був змушений центральний захисник Ракіцький, який в першому таймі був чи не найпомітнішою постаттю під час наступальних дій донеччан. Ярослав не тільки починав атаки, виконував кутові й штрафні, але ще й загрожував воротам суперника з гри.

Але відкрити рахунок усе ж судилося одному з півзахисників гірників. На останній хвилині першого тайму після скидки Тотовицького влучний удар низом з-за меж штрафного вдався Алану Патріку. Після перерви Болбат забив із пасу Ісмаїлі, а Коваленко використав 11-метровий, який сам же й заробив. У підсумку — 3:0. До речі, такий самий рахунок був зафіксований у зустрічі між цими командами і в першому колі, а також у недавньому спарингу між «Шахтарем» та «Арсеналом» під час перерви в чемпіонаті. Не кажучи вже про гру гірників із «Манчестер Сіті», але там три сухі м’ячі влетіли вже у ворота самих донеччан.

Свій внесок у перемогу «Шахтаря» зробили гравці національної збірної, які викликалися на матчі з Італією та Чехією, — П’ятов та Ракіцький.

У паралельному поєдинку зустрічалися команди, які декларували бажання боротися за медалі та путівки до Ліги Європи. Але якщо «Олександрія» в цілому витримує «бронзовий» графік, то «Зоря» востаннє перемагала ще на початку вересня. Гра вийшла дуже напруженою, із великою кількістю жорстких силових протистоянь, а забити не пощастило нікому.

Відкривали ж програму туру сьогодні «Десна» з «Маріуполем». Чернігівці, хоч і грали вдома, більшу частину часу провели в захисті. Утім, контратаки господарів несли набагато більше загрози, ніж планомірний наступ азовців. Долю ж зустрічі було вирішено завдяки двом голам Безбородька. Форвард «Десни» скористався двома необачними передачами суперників (у першому таймі — Борячука, а в другому — Бикова) і використав обидва подарунки.

13 тур

27.10.2018

«Десна» — «Маріуполь» — 2:0 (1:0)

Голи: Безбородько (4, 47).

«Арсенал-Київ» — «Шахтар» — 0:3 (0:1)

Голи: Алан Патрік (45), Болбат (55), Коваленко (63, з пенальті).

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32

Призначено офіційних осіб на перенесений матч 10-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітети Української асоціації футболу призначили офіційних осіб ...

17.04.2024 12:00

Призначення арбітрів на матчі 25-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 відбулося за допомогою жеребкування

У Будинку футболу голова Комітету професіонального футболу УАФ Олег Лу...