Перша ліга: «Суми» продовжують кататися на гойдалках, а «Зірка» — програвати

Щось незрозуміле коїться останнім часом із футболістами «Сум». Ще після 4-го туру вони знаходилися серед лідерів, а потім їх виступи почали нагадувати катання на гойдалках: перемоги та нічиї чергувалися з поразками, та ще й із розгромним рахунком. У 6-му турі «містяни» поступилися «Авангарду» — 0:6, потім — «Дніпру-1» — 0:4. Пропустили вони шість м’ячів і позавчора — від «Колоса».

Хоча в попередньому турі, в Івано-Франківську, склалося враження, що в «Сум» немає проблем із бійцівськими якостями. Але в протистоянні з ковалівцями вони виявилися просто хлопчиками для биття. Пропустивши вже в дебюті після удару з-за меж штрафного майданчика від Олега Ільїна, невдовзі підопічні Сергія Золотницького залишилися в меншості: витримка зрадила воротареві Артему Штаньку, якого було вилучено за гру рукою поза межами своїх володінь. Не встиг його дублер, Андрій Бубенцов, оговтатися, як йому довелося виймати м’яч із сітки після пострілу зі штрафного Віталія Гавриша. Футболісти «Сум» продовжували грубо помилятися в простих ситуаціях, і добре, що обійшлося лише шістьма пропущеними м’ячами, — ще кілька разів гості промахувалися з убивчих позицій.

Відзначимо, що безпрограшна серія «Колоса» досягла 12-ти матчів, а п’ять поспіль виїзних звитяг дозволили йому закріпитися в чільній групі.

«У цьому матчі я вирішив дати шанс тим футболістам, які не мали достатньої ігрової практики, — сказав керманич «Колоса» Руслан Костишин. — Усі вони зіграли добре, і тепер у мене приємний клопіт — кому довірити місце в «старті» в наступному поєдинку. Нам вдалося в Сумах забити швидкий гол, а коли суперник залишився в меншості та ще й пропустив удруге, то питання про переможця можна було знімати з порядку денного…»

Що ж до футболістів «Сум», то якщо вони не згуртуються і не зроблять правильних висновків з останніх невдач, то їм не уникнути пониження в класі. До речі, з цим уже, схоже, змирилася «Зірка», яка зазнала шостої поразки поспіль.

Ніяк не вдається відсвяткувати першу вікторію футболістам «Агробізнесу». У поєдинку з «Рухом» вони доклали чимало зусиль, аби перервати цю серію, навіть відкрили рахунок після удару Андрія Скакуна, але в другому таймі гості додали обертів і врятувалися від поразки — відзначився Олександр Батальський. Хоча для амбітного «Руху» нічийний підсумок у протистоянні з «Агробізнесом» — слабка втіха.

Важко в цьому турі далися очки командам, що претендують на підвищення в класі. У Луцьку «Волинь» вирвала перемогу в непоступливого «Миколаєва» в компенсований час завдяки настирливості стопера Міхи Горопевшека. Він підключився до наступу, буквально протаранив оборонні редути гостей, і м’яч опинився в Дениса Кожанова, який і спрямував його в незахищені ворота. 1:0.

У Дніпрі основні події розгорталися в другому таймі. На 71-й хвилині прикарпатець Роман Барчук відкрив рахунок, скориставшись помилкою воротаря господарів Валерія Юрчука, але за 10 хвилин Станіслав Куліш відновив паритет, реалізувавши пенальті. А на п’ятій (!) компенсованій хвилині гості загубили у своєму штрафному майданчику Олексія Чичикова, який завдав влучного удару, і «Дніпро-1» здобув вольову звитягу.

У Харкові в матчі з командою «Гірник-Спорт» футболісти «Металіста 1925» зуміли матеріалізувати свою територіальну перевагу в забитий гол лише наприкінці першого тайму, коли знову нагадав про свої бомбардирські якості Сергій Давидов. Відразу після перерви Вадим Жук змусив гостей капітулювати вдруге. Але на 84-й хвилині Ігор Сікорський повернув інтригу. 1:2 — і господарям довелося максимально сконцентруватися, аби втримати переможний рахунок.

3

Примітка. Згідно з рішенням КДК ФФУ від 23 серпня ФК «Кобра» (Харків) виключений зі складу учасників змагань ПФЛ.

14.04.2024 17:01

Перша ліга. Вагомі заявки «Карпат» та «Інгульця», чергова невдача «Металурга»

Суперництво в першій лізі виходить на фінішну пряму. У четвертому турі...

07.04.2024 15:37

Перша ліга. «Карпати» здобувають вольову звитягу, а результативний «Хуст» — уже не аутсайдер

Після третього туру в «чемпіонській» групі першої ліги заг...

31.03.2024 14:31

Перша ліга. Перемоги «Карпат» і «Лівого берега», осічка «Інгульця» та камбек «Хуста»

Відбулися поєдинки другого туру весняної частини чемпіонату України се...

24.03.2024 17:00

Перша ліга. «Карпати» в меншості дотиснули «Полтаву», а «Металург» був розтрощений аутсайдером

У центральному  поєдинку стартового туру в чемпіонській групі &la...