Прем’єр-ліга. «Шахтар» завершив перше коло нічиєю із «Зорею» й дозволив «Динамо» наблизитися до себе впритул

Основні події 11-го туру, який завершував програму першого кола чемпіонату України, відбулися в неділю.

Найбільший інтерес викликав поєдинок у Харкові, де «Шахтар» зустрічався із «Зорею». Підопічні Юрія Вернидуба вміло руйнували комбінаційну гру гірників, і матч обійшовся без великої кількості гольових моментів. За весь перший тайм команди створили лише по одній нагоді. Луганець Громов після пасу Кабаєва пробив із вигідної позиції безпосередньо в П’ятова, а Мораес завершив комбінацію донеччан за участю Ісмаїлі та Майкона, завдавши влучного удару низом із меж штрафного майданчика. Кращий бомбардир поточного чемпіонату довів кількість своїх голів до 10-ти.

Після перерви «Зоря» відігралася завдяки пенальті, який заробив Кабаєв, що виграв боротьбу в Матвієнка та змусив його порушити на собі правила. Перший удар Харатіна з 11-метрової позначки П’ятов парирував, але проти повторного був уже безсилий. Остання чверть поєдинку пройшла за домінування «Шахтаря», але навіть попри те, що в гірників неодноразово проходили передачі до штрафного майданчика «Зорі», завдати акцентованого влучного удару вони жодного разу не зуміли.

На 76-й хвилині відбулася заміна арбітра. Замість Миколи Кривоносова, який зазнав травми, на поле вийшов Дмитро Кутаков, який зафіксував нічию — 1:1. «Шахтар» уперше з 3 серпня втратив очки в чемпіонаті, перервавши свою семиматчеву переможну серію.

Гірники задіяли у зустрічі чинних гравців національної збірної України: П’ятова, Бутка, Матвієнка (жовта картка), Кривцова, Степаненка, Марлоса. За «Зорю» весь матч відіграв ще один збірник — Караваєв.

Найближчі переслідувачі помаранчево-чорних, київські динамівці, екзаменували «Олімпік», який проводив перший поєдинок під керівництвом нового тренерського штабу на чолі з В’ячеславом Шевчуком. За цією грою на НСК «Олімпійський» уважно спостерігали головний тренер збірної України Андрій Шевченко та його асистент Олександр Шовковський. До речі, наставник біло-синіх Олександр Хацкевич мав змогу спостерігати за перебігом подій лише так само, з трибуни, через вилучення з технічної зони в матчі попереднього туру, з «Арсеналом-Київ».

Єдиний гол у цій зустрічі забив Морозюк прямим ударом зі штрафного. Кияни здобули четверту поспіль перемогу в чемпіонаті, не пропустивши в цих поєдинках жодного м’яча.

За «Динамо» зіграли футболісти національної команди: Бойко, Бурда (жовта картка), Циганков, Бєсєдін (замінений на 87-й хвилині), Сидорчук (вийшов на заміну на 87-й хвилині).

Ще один учасник єврокубкової осені, окрім «Шахтаря» й «Динамо», полтавська «Ворскла», поступився «Арсеналу-Київ», яким уперше керував В’ячеслав Грозний. Киянин Гринь оформив дубль завдяки двом гольовим пасам Домбровського.

І, нарешті, у львівському матчі між місцевими «містянами» та чернігівською «Десною» успіху досягли гості, навіть незважаючи на те, що весь другий тайм грали в меншості після вилучення Єрмакова. Дебютанти елітного дивізіону три з чотирьох своїх перемог здобули на чужих полях. Підопічні ж Юрія Бакалова поступилися вперше після серії з п’яти поєдинків без поразок.

11 тур

06.10.2018

«Маріуполь» — «Карпати» — 1:1 (0:1)

«Олександрія» — «Чорноморець» — 3:2 (1:1)

07.10.2018

«Львів» — «Десна» — 1:3 (0:2)

Голи: Бруно (52) — А. Фаворов (4, 87), Філіппов (28).

На 45-й хвилині вилучений Єрмаков («Д»).

«Динамо» — «Олімпік» — 1:0 (1:0)

Гол: Морозюк (29).

«Шахтар» — «Зоря» — 1:1 (1:0)

Голи: Мораес (38) — Харатін (49).

На 49-й хвилині Харатін («З») не реалізував пенальті.

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32