Чемпіонат України U-21: несподіване лідерство «Олександрії» та втрати «Динамо» й «Шахтаря»

За п’ять турів молодіжного чемпіонату України, які розділяють цей огляд і попередній, лідер не змінився. І, на превеликий подив для багатьох уболівальників, ним лишається «Олександрія».

Проте спеціалісти у сфері юнацького та молодіжного футболу України скажуть, що це об’єктивна реальність. Адже в райцентрі Кіровоградської області зуміли вибудувати досить стабільну та сильну клубну структуру. У 2017-му, нагадаємо, її команда U-19 під керівництвом Ігоря Костирі стала віце-чемпіоном України, а у 2018-му команда U-21 під проводом Андрія Купцова взяла бронзу.

За ці п’ять турів олександрійці яскраво показали свою силу в матчах із грандами. Команда Купцова в Чапаївці, на базі «Динамо», переграла господарів — 2:1, хоча останні півгодини перебувала в меншості, і розійшлася миром у себе вдома на «Олімпі» із «Шахтарем» — 0:0. Хто тепер може сказати, що «Олександрія» випадково опинилася на чолі турнірної таблиці?

Покласти лідера на лопатки вдалося лише «Арсеналу» в 4-му турі, причому на виїзді — 2:1. Другий київський клуб Прем’єр-ліги на цьому відрізку турнірної дистанції взагалі набрав найбільше очок — 12 із 15-ти. Слідом за підопічними Юрія Леня йдуть «Олександрія» та «Карпати» (по 10), «Шахтар» (8), «Динамо» та «Маріуполь» (по 7). Щоправда, 25 вересня, коли «Маріуполь» та «Динамо» нарешті зіграють свій відкладений матч того ж таки 4-го туру, їхній очковий доробок може стати більш вагомим.

Динамівці, яких тренує Юрій Мороз, після поразки від «Олександрії» в 5-му турі зазнали ще однієї втрати, причому дуже неприємної. В Одесі гості на 69-й хвилині перегравали «Чорноморець» — 3:1, а на 77-й господарі ще й втратили гравця через вилучення. Проте підопічні Альберта Ковальова знайшли в собі сили і на 82—83-й хвилинах забили два голи, завдяки яким врятували поєдинок — 3:3.

Більше таких подарунків суперникам кияни не робили: в двох іграх — дві перемоги з рахунком 3:0, над «Карпатами» вдома та над «Зорею» в гостях. А львів’яни, які посідають третю сходинку в таблиці, у свою чергу можуть похвалитися розгромною вікторією в зустрічі з «Арсеналом» (4:1).

А от «Шахтар» ніяк не може знайти свою гру. У 4-му турі підопічні Валерія Кривенцова зазнали поразки від «Ворскли» (0:2), в 6-му втратили два очки у двобої з «Олімпіком» (3:3), а у 8-му — з «Олександрією» (0:0). Лише дві перемоги в п’яти турах — явно не чемпіонський графік. Хоча висновки робити зарано, адже попереду ще 14 матчів першого етапу та 10 — другого.