Олександр Головко: «Футбол складається з м'яча, простору, часу і фарту. Усі комбінації спрацювали»

Головний тренер молодіжної збірної України Олександр Головко прокоментував перемогу синьо-жовтих у відбірному матчі Євро-2019 проти збірної Андорри з рахунком 1:0.

— Дякуємо нашим уболівальникам. Вони змусили нашу команду включитися. Дякуємо, що після першого тайму не свистіли, хоча мали на це право, щоб підбадьорити команду в роздягальні й вирвати перемогу.

Хочу привітати хлопців із трьома набраними очками й сказати спасибі Запоріжжю за прийом. Ми дійсно тут отримали теплу підтримку й гарне ставлення з боку міста. Сподіваємося, так само буде і в подальшому, чекаємо на нову зустріч.

— Наскільки важко розкривати оборону команди, яка весь час обороняється?

— Ви все бачили. Така у нас особливість, і не тільки у молодих хлопців, думати, що ми зараз вийдемо на поле і заб'ємо такій команді, яка нижче класом, стільки, скільки захочемо. Хочу сказати, що рівень усіх команд зростає й навіть великі команди стикаються з цим, як збірна Іспанії на чемпіонаті світу, наприклад. Якщо суперник знає, що робити, він упирається таким великим командам, забиває м'яч і виграє. Але ми, на щастя, виграли, перемогли заслужено.

Тільки через такі матчі хлопці будуть додавати. Сказав гравцям у перерві, що команди не бачу. Треба було додати в командній швидкості. Це не Швед виграв гру, він забив переможний м'яч, який приніс команді перемогу. Йому потрібно було включатися в першому таймі. Не тільки він, потім вся команда додала. Ми повинні були вирішувати долю матчу ще в першому таймі, щоб не відкладати вирішення питання на кінець другого тайму.

— Чому тільки в середині другого тайму почали завдавати удари по воротах суперника, адже ми грали проти європейського карлика?

— Хочу вибачитися за це. Але такий зараз європейський футбол, він вирівнюється. І ці ж карлики, як би ви їх не називали, але вони теж чіплялися за свої шанси. Ми теж хотіли виграти. Ми не так часто зустрічаємося з хлопцями в збірній, і не просто їх переконати, що грати з Андоррою треба було ще швидше, ніж із Латвією. Треба було мотивувати й підбирати тактику. Добре, що у нас знайшовся гравець, який вирішив долю матчу. Так, не все виходило. Але хлопці молодці.

— Футбол був цікавим, команду можна похвалити. Чого не вистачало більше — фарту або майстерності в завершальній фазі?

— Чим більше працюєш, тим більше щастить. Футбол складається з чотирьох частин — м'яча, простору, часу і фарту. Усі чотири комбінації в нас спрацювали.

— Гравці Андорри багато імітували травми. Чому так відбувалося?

— Звичайно, це пов'язано з різницею в класі команд. Ми грали проти команди з маленької країни. Якість талановитих хлопців у нас, звичайно, вище. У нас є з кого вибирати. У Андорри немає функціональної школи, вони їдуть грати в інші країни. Але в них є характер, яким вони чинили опір і створювали проблеми. Ми їх поважаємо, вони молодці й грали, як могли. До нас можна ставити питання, чому так зіграли... Будемо сподіватися, що нам удасться підготуватися до наступних матчів краще і, можливо, ми посилимося гравцями і з першої збірної. Будемо про це розмовляти з Андрієм Миколайовичем.

— Підведіть підсумок цих двох матчів. Що вийшло і чого не вдалося досягти?

— Ми намагалися грати в атакуючий футбол. Вийшло задіяти хлопців 1999 року народження в центрі оборони, які добре зіграли. Постаралися відсунути лінію захисту подалі від наших воріт. Але не сподобалося, що був великий відсоток браку в єдиноборствах, невміння їх вести. Залишається питання з центральним форвардом. Будемо думати, що робити. У нас є час перед матчем із Шотландією.

— Чи можна вважати «Славутич-Арену» в Запоріжжі фартовою для нашої збірної, чи приїдете ви ще сюди?

— У цьому році, на жаль, вже тут не зіграємо, але на рахунок фарту погоджуюся. Але в нас є ще інші юнацькі збірні, які можуть тут зіграти. Ще раз спасибі за гідний прийом у Запоріжжі, за підтримку, все було відмінно.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини