Валерій Золотухін: «Питання реформування змагань у ДЮФЛУ має бути продуманим до дрібниць»

Один із керівників Комітету дитячо-юнацького футболу ФФУ та віце-президент Дитячо-юнацької футбольної ліги Валерій Золотухін розповів про старт нового чемпіонату України в ДЮФЛ, створення еліт-ліги та системні зміни, які очікують на дитячо-юнацький футбол країни в найближчому майбутньому.

Валерію Васильовичу, стартує новий чемпіонат ДЮФЛУ. Що нового ми побачимо в цьому сезоні?

— Дійсно, після початку навчального року стартує й наш новий чемпіонат України в ДЮФЛ. 8 вересня відбудуться перші матчі команд вищої ліги, а 9-го візьме старт перша ліга. Також 12-го числа розпочнеться сезон для команд U-19 першої ліги.

Після приходу на пост президента ФФУ Андрія Павелка ДЮФЛ системно моніторить і аналізує кожен сезон. Цього року, проаналізувавши минулі сезони, ми стоїмо на порозі досить серйозних реформаторських рішень. Ці реформи полягатимуть у розбудові всього змагального процесу дитячо-юнацького футболу України.

Виконком ДЮФЛ не так давно підтримав створення еліт-ліги. Це буде об'єднання кращих дитячо-юнацьких клубів в один змагальний пул. На сьогоднішній день однією з проблем у цьому питанні є відстань для переміщення команд. Але практика минулого сезону, коли була створена одна група, яка, на наш погляд, була найсильнішою (до неї, зокрема, потрапили академії «Динамо», «Шахтаря», «Дніпра», «Чорноморця», запорізького «Металурга», без участі Західного регіону), підтвердила, що саме в сильних за складом групах ми отримали кращий результат в тому числі для підготовки хлопців для збірних України різних вікових категорій. Ми переконалися, що створення єдиного пулу, де б сильний грав із сильним, — це вже назріле питання.

Що стосується найближчого сезону чемпіонату ДЮФЛУ, то в ньому ми за таким самим принципом сформували другу групу, в якій до компанії сильних додалася полтавська «Ворскла», що виграла третю групу. Також ми провели невеликі рокіровки по інших групах, але вони були несуттєвими.

У вищій лізі ДЮФЛУ (тут грають команди U-17 (2002 року народження), U-16 (2003 року народження), U-15 (2004 року народження), U-14 (2005 року народження)) цього сезону склад учасників турніру поповнили новачки з першої ліги — «Десна» Чернігів (група 1), «Локомотив» Київ (група 2), ДЮСШ-1 «Кривбас-84» Кривий Ріг (група 3) та «Поділля» Хмельницький (група 4). Спочатку команди зіграють між собою у два кола, а потім, як і в минулому сезоні, по чотири кращі команди з кожної групи у плей-офф розіграють путівки до фінального турніру. Між собою гратимуть представники груп 1—4 та 2—3. Останні клуби з кожної групи мали б понизитися в класі, але це остаточно стане відомо лише після затвердження структури наступного чемпіонату.

У першій лізі ДЮФЛУ, де, нагадаємо, клуби грають командами у двох вікових категоріях (U-15 та U-17), цього сезону сформували не вісім, а дев'ять груп, збільшивши кількість учасників на 10 колективів. Попередньо вирішено, що найкращі вісім переможців груп у плей-офф посперечаються за чотири путівки  до фінального турніру.

Що стосується турніру серед юніорів (U-19) у першій лізі, то по дві кращі команди з кожної групи у плей-офф визначать чотирьох учасників фінального турніру.

Таким чином, на мій погляд, сформовані у вищій лізі групи напередодні створення еліт-ліги на даний момент відповідають всім вимогам перехідного етапу.

На які технічні моменти потрібно звернути увагу в цьому сезоні?

— У деяких вікових категоріях змінилася тривалість матчу. У цьому сезоні команди ДЮФЛУ U-17 гратимуть 90 хвилин, U-16 — 80, а U-15 та U-14 — по 70. Під час матчу команди всіх вікових категорій можуть проводити сім замін, в заявку на гру можна вносити до 20 гравців.

Початок матчів для команд U-16 та U-14 — 12.00, U-15 — 14.00, U-17 — 14.30.

Місця команд в таблиці визначаються за такими показниками: кількість очок, найбільша кількість перемог. Якщо ці показники рівні, то до уваги беруться показники в особистих зустрічах: очки, перемоги, різниця м’ячів, кількість забитих м’ячів. Якщо і після цього не вдасться визначити місця команд, то до уваги беруться показники у всіх матчах: різниця м’ячів, найбільша кількість забитих м’ячів, бали за карточки (жовта — 1, червона — 3) та жереб.

Що являє собою запланована реформа в чемпіонаті ДЮФЛУ?

— Реформа вкрай важлива та необхідна. Що ми розуміємо під реформою? Еліт-ліга, на нашу думку, повинна складатися з двох груп по вісім команд. Одна — Центральний і Західний регіони, друга — Центральний, Східний та Південний регіони України. Однією з вимог для клубів в еліт-лізі буде виконання умов регламенту в частині атестації дитячо-юнацьких установ. У нас є регламент і вимоги для команд УПЛ і ПФЛ. Такий самий атестат повинні отримувати й клуби, що виступають в еліт-лізі ДЮФЛ. У першу чергу це стосується інфраструктури, щоб команди мали поля стандартних розмірів хорошої якості, роздягальні, душові з теплою водою. Ці вимоги будуть входити до регламенту атестації дитячо-юнацьких закладів. Уже з наступного сезону команди повинні будуть відповідати вимогам цього регламенту, який не буде занадто складним для виконання. Він буде простим і доступним для всіх команд.

Другим документом у цій реформі стане безпосередньо сам регламент. Якщо говорити про структуру реформованих змагань, то в еліт-лізі буде 16 клубів (дві групи по вісім команд за територіальним принципом), у вищій лізі буде чотири групи по 10 команд. Тут головний акцент буде на територіальному принципі, щоб команди, вирушаючи на виїзні матчі, не долали надто великі відстані. У першій лізі буде вісім груп по 10 клубів. Перша ліга грає двома віковими категоріями (U-15 та U-17), вища — чотирма (U-14, U-15, U-16, U-17).

Як на такі системні зміни реагують самі клуби? Чи готові вони до реформ?

— Питання щодо реформування змагань у ДЮФЛ має бути продуманим до дрібниць. Спочатку буде створений проект, який вивчать самі клуби. Реформувати на голому місці й ламати через коліно ніхто не буде. Тому була сформована робоча група, до якої увійшли провідні фахівці дитячо-юнацького футболу. До середини жовтня ми готуємо всі пропозиції щодо реформування системи, але не будемо втілювати їх у життя, доки не вивчимо думку клубів — учасників змагань і регіональних федерацій.

До слова, ідея реформ і системних змін отримала підтримку від експерта УЄФА Роджера Мейхтрі, який побував на турнірі «Крим — це Україна». Він високо оцінив цю ідею і сказав, що навіть не в усіх провідних європейських футбольних країнах є еліт-ліги, де б грали сильні із сильними.

ДЮФЛУ-2018/2019

Вища ліга. Склад учасників

(4 групи, 4 вікові категорії)

Група 1

1

ОК ім. І.Піддубного

Київ

2

ДЮСШ-26

Київ

3

Зміна-Оболонь

Київ

4

Атлет

Київ

5

Арсенал-Київ

Київ

6

ВОДЮСШ

Вінниця

7

Прем’єр-Нива

Вінниця

8

КОДЮСШ-Арсенал

смт. Щасливе

9

Юність

Чернігів

10

Десна

Чернігів

Група 2

1

Шахтар

Донецьк

2

Динамо

Київ

3

ДЮСШ-15

Київ

4

Локомотив

Київ

5

Дніпро

Дніпро

6

УФК

Дніпро

7

Чорноморець

Одеса

8

ДЮФШ ФК Ворскла

Полтава

9

ДЮСШ Металург

Запоріжжя

10

Барса

Суми

Група 3

1

УФК-Олімпік

Харків

2

ДЮСШ-11 Чорноморець

Одеса

3

Торпедо-ВУФК

Миколаїв

4

Зірка

Кропивницький

5

МФК Кремінь

Кременчук

6

Інтер

Дніпро

7

ФК Маріуполь

Маріуполь

8

Азовсталь

Маріуполь

9

Металіст-1925

Харків

10

ДЮСШ-1 Кривбас-84

Кривий Ріг

Група 4

1

УФК-Карпати

Львів

2

Карпати

Львів

3

ФК Львів

Львів

4

ФК Скала

Моршин

5

СДЮСШОР

Ужгород

6

BRW-BIK

Володимир-Волинський

7

Прикарпаття

Івано-Франківськ

8

Волинь

Луцьк

9

ДЮСШ

Тернопіль

10

Поділля

Хмельницький

Всього: 160 команд

Перша ліга. Склад учасників

 (9 груп, 2 вікові категорії)

Група 1

1

КДЮСШ Суми

Суми

2

ФК Мрія-ЮФК

Куп’янськ

3

ХТЗ

Харків

4

Арена

Харків

5

Майстер м’яча

Харків

6

ДВУОР ім. С.Бубки

Бахмут

7

Авангард

Краматорськ

8

ЛІФКС

Кремінна

9

Молодь

Полтава

10

ДЮСШ ім. Горпинка

Полтава

 

Група 2

1

ДЮСШ-2

Дніпро

2

ДЮСШ-12

Дніпро

3

МДЮСШ

Дніпро

4

Лідер

Дніпро

5

ДЮСШ

Люботин

6

Восток

Харків

7

Арсенал

Харків

8

Кобра

Харків

9

Гірник-Спорт

Горішні Плавні

10

ДЮСШ-1

Світловодськ

 

Група 3

1

Обрій

Нікополь

2

Електрометалург-НЗФ

Нікополь

3

ХФК Пенуел

Кривий Ріг

4

Гірник

Кривий Ріг

5

СДЮСШОР Металург

Запоріжжя

6

Динамо

Запоріжжя

7

ДЮСШ

Бердянськ

8

Дизеліст

Токмак

9

Спартак

Мелітополь

10

Шахтар

Кривий Ріг

 

Група 4

1

Ковель-Волинь

Ковель

2

Ніка

Івано-Франківськ

3

ДЮСШ-3

Івано-Франківськ

4

ФК Опір

Львів

5

Галичина

Львів

6

Рух

Вінники

7

Ураган

Івано-Франківськ

8

УРДЮСШ-ДЮФШ Зінедін

Ужгородський р-н

9

МФА

Мукачево

10

ДЮСШ-2 Рочин

Соснівка

11

ФК Миколаїв

Миколаїв

12

ФК Дубно

Дубно

 

Група 5

1

Кристал

Чортків

2

ДЮСШ-1

Хмельницький

3

КДЮСШ-Енергетик

Нетішин

4

Спарта

Чернівці

5

Буковина

Чернівці

6

КБУ ДЮСШ

Чернівці

7

ФК Янтарний

Новояворівськ

8

СДЮШОР-4

Львів

9

Покрова

Львів

10

ФК Самбір

Самбір

 

Група 6

1

ДЮСШ-3

Миколаїв

2

СДЮШОР Миколаїв

Миколаїв

3

ФК Одеса

Одеса

4

ДЮФК Чорноморець

Одеса

5

ДЮФК Атлетик

Одеса

6

ФСК Іллічівець

Чорноморськ

7

ДЮСШ

Овідіополь

8

Кристал

Херсон

9

Освіта

Херсон

10

ФК Отрада

Одеса

 

Група 7

1

ФК Любомир

Ставище

2

Арсенал

Біла Церква

3

Зміна

Біла Церква

4

Дніпро-80

Черкаси

5

СДЮШОР

Черкаси

6

Юність-Умань

Умань

7

Олександрія-Аметист

Олександрія

8

Олександрія-Аметист-2

Олександрія

9

ДЮСШ-2

Кропивницький

10

Штурм

Ширяєво

 

Група 8

1

Чайка

Вишгород

2

Діназ

Вишгород

3

Рубін

Пісківка

4

Колос

Ковалівка

5

ЦС Фаворит

Бориспіль

6

ДЮСШ ім. Маміашвілі

Конотоп

7

ОЛІСП Барса

Суми

8

КДЮСШ Чемпіон

Київ

9

Ніка

Київ

10

ДЮСШ-1

Київ

 

Група 9

1

ДЮСШ Верес

Рівне

2

БЛІСП-КДЮСШ

Березне

3

Полісся

Житомир

4

ФК Мал

Коростень

5

ДЮСШ-АІК

Чуднів

6

КОЛІФКС

Костопіль

7

ДЮСШ

Бердичів

8

Кобра

Вінниця

9

ДЮФК Жерм

Черняхів

10

Адреналін

Луцьк

Всього: 184 команди

Юніори U-19. Перша ліга. Склад учасників

Група 1

1

Гірник

Новояворівськ

2

МФА

Мукачево

3

Буковина

Чернівці

4

Ніка

Івано-Франківськ

5

Прикарпаття

Івано-Франківськ

6

Адреналін

Луцьк

7

Динамо

Львів

8

Поділля

Хмельницький

9

Кобра

Вінниця

 

Група 2

1

АРЗ

Біла Церква

2

ФК Любомир

Ставище

3

Колос

Ковалівка

4

ФК ім. Льва Яшина

Київ

5

КДЮСШ Чемпіон

Київ

6

ДЮСШ-15

Київ

7

Оболонь-Бровар

Київ

8

Зміна-Оболонь

Київ

9

Локомотив

Київ

10

Полісся

Житомир

11

ДЮФК Атлетик

Одеса

12

ВОДЮСШ

Вінниця

 

Група 3

1

МФК Кремінь

Кременчук

2

ДЮФК Олімпік

Кропивницький

3

Черкащина-Академія

Білозір’я

4

ФК Голкіпер

Запоріжжя

5

ФК Маолдіс

Дніпро

6

ФК Петриківка

смт Петриківка

7

Металург

Кам’янське

8

ФК Нікополь-Обрій

Нікополь

 

Група 4

1

Авангард

Краматорськ

2

ДВУОР ім. С.Бубки

Бахмут

3

СК Дніпро-1

Дніпро

4

СК-Дніпро-1-Борисфен

Дніпро

5

Барса

Суми

6

УФК-Олімпік

Харків

7

Арена

Харків

8

Кобра

Харків

Всього: 37 команд

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини