Прем’єр-ліга: «Шахтар» та «Динамо» здобули перемоги із «сухим» рахунком

У суботу свої поєдинки в рамках 5-го туру Прем’єр-ліги провели гранди українського футболу. «Шахтар» на виїзді впевнено обіграв ФК «Львів», а «Динамо» вдома дотисло «Олександрію», здобувши четверту поспіль перемогу в чемпіонаті з рахунком 1:0. Цей результат дозволив «Динамо» очолити таблицю.

Гірники на стадіоні «Україна» мали тотальну перевагу над суперником у володінні м’ячем, але втілили її у забитий м’яч лише в середині першого тайму.

Фото shakhtar.com

У заявках двох команд на цю гру виявилося 13 представників Бразилії, не враховуючи уродженця цієї країни Марлоса, тому не дивно, що саме латиноамериканські легіонери були найбільш помітними постатями під час гольових моментів. Причому першими цілком могли відзначитися господарі, але Аугусто не реалізував чудовий момент — м’яч із лінії воріт після удару гравця «Львову» виніс Ракіцький. Миттєва відповідь гостей виявилася результативною — комбінація Тайсон-Мораєс-Марлос завершилася влучним ударом півзахисника збірної України.

У другому таймі гірникам довго не вдавалося закріпити свою перевагу в рахунку, не в останню чергу через впевнені дії голкіпера львів’ян Бандури. Лише на 90-й хвилині Болбат, вдало зігравши на добиванні, поставив крапку в матчі.

Таким чином, дебют нового головного тренера ФК «Львів» Юрія Бакалова виявися дещо зіпсованим, але, враховуючи рівень суперника та деякі непогані ігрові відрізки у виконанні львів’ян, навряд чи в нього є привід для смутку. А от наставник «Шахтаря» Паулу Фонсека переможно відсвяткував ювілей — 100-й матч на чолі гірників у всіх турнірах.

У поєдинку в складі «Шахтаря» взяли учать футболісти збірної України, які викликалися на останній збір синьо-жовтих — П’ятов, Ракіцький, Степаненко, Марлос (гол), Бутко (вийшов на заміну на 77-й хвилині).

«Динамо» виходило на гру з «Олександрією», вже знаючи результат поєдинку у Львові. Втім, киян, які проводили 400-й домашній матч у чемпіонатах України, мабуть, більше цікавив поточний суперник, який за підсумками чотирьох турів мав статус лідера чемпіонату. Взагалі обидва колективи напередодні очної зустрічі мали стовідсоткові показники, вигравши всі попередні матчі в чемпіонаті без жодного пропущеного м’яча.

І команда Володимира Шарана у Києві підтвердила реноме колективу з міцним захистом. Попри чималу кількість ударів по воротах у виконанні динамівців, реальних загроз їм довго не вдавалося створити — все це були лише напівмоменти.

Можливо, дався взнаки дещо незвичний склад киян — Олександр Хацкевич вдався до ротації. Так, у запасі залишилися Бурда, Шепелєв, Циганков та Сидорчук, а поза заявкою — Гармаш. Натомість з перших хвилин вийшли Че Че, Андрієвський, а Морозюк закрив позицію правого півзахисника.

Але зрештою Циганкову довелося виходити на заміну. І саме півзахисник збірної України завершив чудовим ударом свій прохід, «розмочивши» ворота «Олександрії» та відкривши лік своїм голам у цьому сезоні. Цей гол залишився єдиним у грі.

У грі в складі «Динамо» взяли участь футболісти з останнього «призову» Андрія Шевченка — Бойко, Шабанов, Буяльський, Бєсєдін, Циганков (гол, вийшов на заміну на 46-й хвилині).