Прем’єр-ліга: невдалий вік-енд для представників України в Лізі Європи

Відбулися заключні поєдинки 2-го туру Премєр-ліги. Без втрати очок продовжують виступ три команди — «Шахтар», «Динамо» та «Олександрія».

Гірники не мали проблем у зустрічі з київськими «канонірами». Уже на 10-й хвилині Жуніор Мораєс оформив свій другий гол за «Шахтар». Данченко виконав подачу з правого флангу, після рікошету від захисника удару завдав Тайсон, а літній новачок команди Паулу Фонсеки вдало підставив ногу. 1:0.

Невдовзі забив ще один бразильський новобранець донеччан. Фернандо поставив крапку в комбінації за участі Майкона й Тайсона. Забив і сам капітан «Шахтаря», ще до перерви зробивши рахунок 3:0. Тайсон відзначився після розіграшу кутового, завдавши влучного удару з лінії штрафного майданчика.

У складі гірників у матчі взяли участь футболісти збірної України, які викликалися на останній збір національної команди: П’ятов, Матвієнко, Бутко, Марлос, Степаненко (вийшов на заміну на 66-й хвилині).

Несподіваний результат було зафіксовано в Маріуполі, де учасник Ліги Європи поступився новачку елітного дивізіону. Вірогідно, саме зустріч зі шведським «Юргорденом» вплинула на дії гравців господарів, дозволивши підопічним Олександра Рябоконя із «Десни» здобути впевнену виїзну перемогу. Чернігівці набрали перші очки на елітному рівні. У маріупольців єдиний гол на рахунку 19-річного Владислава Вакули, який проводив усього лише четвертий поєдинок у Прем’єр-лізі.

Поступився й ще один представник України в єврокубках. «Ворскла» взагалі є учасником групового раунду Ліги Європи, але в сезоні, що стартував, зазнала поразки у другій грі поспіль. Цього разу полтавців переміг «Олімпік», у складі якого відзначився Віталій Балашов, що реалізував чудову передачу Максима Дегтярьова.

Першу перемогу в турнірі здобули «Карпати». Трьома пунктами «Леви» завдячують передусім Мар’яну Шведу, який забив єдиний м'яч після пасу М’якушка, та своєму ветерану Федецькому, який врятував їх від пропущеного голу під завісу гри, сміливо кинувшись під удар Рижука.

Відзначимо, що за два перші тури чемпіонату не зафіксовано жодної нічиєї.

2 тур

«Олімпік» — «Ворскла» — 1:0 (0:0)

Гол: Балашов (51).

«Карпати» — «Чорноморець» — 1:0 (1:0)

Гол: Швед (16).

«Шахтар» — «Арсенал-Київ» — 3:0 (3:0)

Голи: Мораєс (10), Фернандо (31), Тайсон (37).

«Маріуполь» — «Десна» — 1:4 (0:2)

Голи: Вакула (68) — Хльобас (3, 23), Філіппов (59, 78).

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32

Призначено офіційних осіб на перенесений матч 10-го туру Vbet Ліги-2023/2024

17.04.2024 12:00

Призначення арбітрів на матчі 25-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 відбулося за допомогою жеребкування

У Будинку футболу голова Комітету професіонального футболу УАФ Олег Лу...

16.04.2024 16:48

Призначено офіційних осіб на перенесені матчі 15-го та 16-го турів Vbet Ліги-2023/2024