Друга ліга. Ажіотаж у Тернополі, зняття прокляття гравцями «Полісся»

Після доволі тривалої перерви, адже через серйозні проблеми з газоном місцевого стадіону «Нива» змушена була минулого сезону проводити домашні поєдинки у Вишнівці, великий футбол повернувся до Тернополя.

Але в суботу підопічні Віталія Шумського розчарували ті 4 500 уболівальників, які прийшли підтримати їх у протистоянні з «Буковиною». Господарі диктували умови лише в дебюті, але в кількох епізодах на висоті виявився воротар гостей Богдан Степаненко. Після розгромної поразки в першому турі від «Чайки» керманич «Буковини» Віктор Мглинець довірив місце в старті Роману Кузіву, і той виправдав сподівання. На 24-й хвилині після розіграшу стандартного положення він відкрив рахунок. Надмірне бажання футболістів «Ниви» продемонструвати видовищний футбол зіграло з ними злий жарт: господарі часто помилялися в простих ситуаціях, а перед самою перервою їх підвів капітан Костянтин Пікуль, якого було вилучено з поля.

«Буковина» ще раз довела, що є незручним суперником для «Ниви». У другому таймі гості домінували, відзначилися вдруге і деякою мірою реабілітувалися за ганебну домашню поразку від «Чайки».

Поки що ніяк не допомагають рідні стіни й футболістам «Вереса». Через занедбаність стадіону в Рівному вони змушені приймати суперників у Млинові. Але незважаючи на те, що лави «Вереса» перед поєдинком із «Поліссям» поповнило кілька досвідчених виконавців, він знову поступився. А от гравці «Полісся» нарешті зняли прокляття з пробиття 11-метрових ударів. Нагадаємо, спочатку вони програли в серії післяматчевих пенальті в Лебедині в розіграші Кубка України, потім не реалізували удар із «точки» в поєдинку з «Черкащиною-Академією» й не зуміли взяти гору, і лише в Млинові Євген Немтінов таки не схибив, пробиваючи 11-метровий. «Полісся» повертається додому з такими бажаними трьома очками.

Постояли за честь гостей й футболісти «Миная», які в Хмельницькому, незважаючи на підтримку господарів 3 843 вболівальниками, відсвяткували вікторію завдяки влучним пострілам Анатолія Нурієва та Роберта Гегедоша. Особливо помітною перевага гостей була під час позиційного наступу, коли їм вдавалося знаходити вразливі місця в оборонних редутах «Поділля» на флангах.

А от футболісти «Черкащини-Академії» поки що не можуть розраховувати на допомогу своїх фанів. Річ у тім, що через негідну поведінку вболівальників «Черкаського Дніпра», правонаступниками якого вони стали, вони змушені три домашні матчі провести без глядачів. Але навіть без 12-го гравця підопічні Олександра Кирилюка почуваються не зле й доволі несподівано виявилися сильнішими за вінницьку «Ниву». Долю протистояння вирішив влучний удар Андрія Сторчоуса відразу після перерви. Амбітні вінничани загальмували вже на старті й разом із тернопільськими одноклубниками та «Вересом» опинилися на дні турнірної таблиці в групі «А».

Що ж до суперництва в групі «Б», то центральний матч відбувся в Бериславі, де «Таврія Сімферополь» приймала горностаївський «Мир». Слід зауважити, що господарі перемагали в 10-ти домашніх поєдинках поспіль, а в останніх шести до того ж ще й не пропускали. Проте з «Миром» вони не зберегли свої ворота у недоторканості після удару Олексія Бойка. Але це не позначилося на настрої підопічних Сергія Шевченка, які знову багато комбінували й здобули перемогу після пострілів Вадима Воронченка та Анатолія Масалова. До речі, це вже четвертий гол Воронченка в поточній друголіговій першості України.

Тішить, що в Запоріжжі знову заговорили про «Металург». Після появи біля керма МФК іменитого наставника, Олега Тарана, та запрошення цілої групи відомих гравців зажевріла надія на відновлення славних традицій запорізького футболу. Принаймні, на матчі з «Миколаєвом-2» були присутні 3 700 уболівальників, які палко вітали переконливу перемогу господарів — 4:0. А почався розгром із пенальті, реалізованого новоспеченим капітаном «металургів», 19-річним Едуардом Сарапієм, що, відкривши рахунок, зробив подарунок своєму батькові, в якого був день народження. Утім, заради справедливості слід сказати, що головні випробування для підопічних Олега Тарана ще попереду, адже наступні візаві будуть сильнішими.