Представлення суперників збірної України на Євро-2018 (U-19). Франція

За кількістю чемпіонських титулів у старшій юнацькій віковій категорії перший суперник збірної України U-19 на Євро-2018 — Франція (8) — поступається лише Англії та Іспанії (по 10).

До п’ятірки лідерів цього рейтингу входять також Німеччина та... Радянський Союз (по 6). Україна має лише один титул, який вдалося здобути на домашньому Євро-2009.

Останні чотири чемпіонати Європи U-19, до речі, і виграли найпотужніші збірні: 2014 — Німеччина, 2015 — Іспанія, 2016 — Франція, 2017 — Англія. В 2016-му у складі французької команди грав Кільян Мбаппе — майбутня зірка світового футболу.

Зірки у складі та поза ним

Вистачає перспективних виконавців і у нинішньому складі збірної Франції U-19. Деякі вже дуже високо оцінюються на трансферному ринку. Цього літа італійська «Фіорентина» віддала «Тулузі» за її основного голкіпера Альбана Ляфона 8,5 мільйона євро — стільки ж, скільки «Реал» заплатив «Зорі» за нашу зірку Андрія Луніна. І обидва воротарі, враховуючи перехід до нового клубу та необхідність пробиватися до основи, на Євро-2018 (U-19) не зіграють. В них наразі є інші завдання.

Ляфон, до речі, був основним у цій збірній Франції у відборі, а за «Тулузу» провів 104 матчі у чемпіонаті та Кубку Франції і Кубку ліги. Авторитетний портал Transfermarkt взагалі оцінює його в 18 млн євро і вважає найдорожчим гравцем покоління 1999 року народження у Франції.

За 8 млн євро цього літа перейшов до англійського «Арсенала» з «Лорьяна» центральний півзахисник Маттео Гендузі, якого також не буде на Євро-2018. Не зіграють на ньому і центральний захисник німецького «РБ Лейпціг» Ібраїма Конате (Transfermarkt оцінює його в 8 млн євро), центральний захисник німецької ж «Боруссії» з Дортмунда Дан-Аксель Загаду (оцінка Transfermarkt — 5 млн євро) і вінгер «Монако» Мусса Сілла (оцінка Transfermarkt — 3 млн євро).

Якщо порівнювати з українською командою, то у нас з цього покоління високу вартість з точки зору міжнародного рівня має лише Лунін (8,5 млн). Ще п’ятеро гравців оцінюються в 100—300 тисяч євро (Микола Мусолітін, Віталій Миколенко, Кирило Дришлюк, Олександр Сафронов та Ігор Снурніцин). Можливо, після чемпіонату Європи Transfermarkt отримає необхідність зробити корективи у рейтингах, але на даний момент ситуація саме така.

Незважаючи на відсутність одразу п’яти гравців, які на міжнародному ринку коштують від трьох до 18-ти мільйонів євро, у складі команди чемпіона світу 1998 року Бернара Діомеда вистачає топових футболістів. Четверо вже зіграли у єврокубках. Це захисник Маланг Сарр («Ніцца», 10 матчів), півзахисник Бубакар Камара («Марсель», 6) та форварди Мізіан Маоліда («Ліон», 6) і Амін Гуїрі («Ліон», 1).

Лише п’ятеро з двадцяти ще не провели офіційних матчів за основні склади своїх клубів. Шестеро грали у другому за рангом дивізіоні, дев’ятеро — в елітному. Саме останні й оцінюються найдорожче еспертами Transfermarkt.

Серед захисників — Маланг Сарр («Ніцца»; 15 млн євро) та Нікола Коцца («Монпельє»; 1). У півзахисників — Мікаель Кюїзанс («Боруссія» Менхенгладбах; 7,5), Бубакарі Сумаре («Лілль»; 5) та Бубакар Камара («Марсель»; 3,5). У нападників — Амін Гуїрі («Ліон»; 4,5), Мізіан Маоліда («Ліон»; 4,5) та Мусса Діабі («Парі Сен-Жермен»; 0,5).

Окремо відзначимо півзахисника Рафіка Гюїтана. У січні 2018 року «Ренн» заплатив «Гавру» за нього 8 млн євро, але лишив у попередньому клубі на правах оренди до літа — задля ігрової практики. На топ-рівні він ще не грав, але вже має цінник у 5 млн євро.

Досвід чемпіонатів Європи та світу

У молодшій юнацькій віковій категорії U-17 ця збірна Франції, як і наша команда, грала у фінальному турнірі Євро-2016. Але азербайджанська земля виявилася негостинною як до підопічних Олександра Петракова, так і до підопічних Бернара Діомеда. Обидві команди набрали лише по одному очку і посіли останню сходинку в своїй групі.

Матчі України: Німеччина — 2:2 (Янаков, Булеца), Австрія — 0:2, Боснія — 1:2 (Кулаков).

Матчі Франції: Данія — 0:0, Англія — 0:2, Швеція — 0:1.

До англійців у французів мають бути питання, які, ймовірно, будуть вирішені на Євро-2018 (U-19), адже ми граємо в одній групі.

В 2016-му на Євро у складі збірної Франції було сім футболістів, які потрапили до заявки і цього разу. Це Сарр, Камара, Нгуямба, Кюїзанс, Гюїтан, Дембеле, Деспрес.

А на Євро-2017 (U-17) у складі юнацької збірної Франції 2000 року народження зіграли Адлі та Гуїрі. Останній видав просто неймовірний футбол — забив сім з одинадцяти голів своєї команди в групі. Три — Фарерам (7:0), по два — Угорщині (2:3) та Шотландії (2:1). А потім ще один м’яч поклав у ворота Іспанії у чвертьфіналі (1:3) і забив вирішальний гол у спеціальному матчі за право грати на ЧС-2017 (U-17) угорцям (1:0).

Всього Гуїрі на тому чемпіонаті Європи записав до свого доробку дев’ять голів, став кращим бомбардиром турніру і, звичайно, увійшов до символічної збірної Євро-2017. На рахунку Адлі — один гол.

Потім на чемпіонаті світу 2017 року (U-17) французи впевнено вийшли з групи: Нова Каледонія — 7:1, Японія — 2:1, Гондурас — 5:1. Але в 1/8 фіналу програли Іспанії — 1:2.

П’ять голів забив Гуїрі, по одному — Адлі та Пінтор, ще один представник покоління 2000 року народження у цій збірній.

Як пройшли кваліфікацію Євро-2018 (U-19)

На першому етапі відбору Франція достроково вирішила питання виходу до еліт-раунду. В перших двох турах були переможені Андорра (7:0) та Боснія (2:1). В третьому турі французи зіграли унічию з Грузією (1:1) і на жеребкуванні еліт-раунду опинилися у другій корзині. Це «подарувало» їм в суперники дуже потужну Іспанію, а окрім цього — ще й Бельгію.

До того ж й матчі еліт-раунду проводилися в Іспанії — в Бенідормі. Дві гри для французів вийшли дуже важкими. В першому турі Бельгія повела у рахунку на 7-й хвилині, а на 47-й зробила рахунок 2:0. Свій контрнаступ Франція розпочала лише в останні 10 хвилин і здобула перемогу завдяки дублю Пінтора (81, 90+1) та голу Гуїрі (86) — 3:2.

В другому турі Аліуї забив два м’ячі Болгарії на 26-й та 79-й хвилинах — 2:0. Тій самій Болгарії, яку не змогла у першому турі подолати Іспанія (0:0).

Тому в останній ігровий день Францію влаштовувала навіть нічия з іспанцями, яким була потрібна лише перемога. Перший тайм пройшов без голів, а по перерві була злива забитих м’ячів. На 52-й хвилині Іспанія забила першою, на 63-й вона ж автоголом відновила рівновагу. А потім взяли слово французи: Маоліда (66), Гуїрі (82) та Діабі (90+1). Іспанцям вдалося відродити інтригу на 88-й хвилині, проте навіть нічия була на користь Франції. А вона ще й виграла — 4:2.

07.05.2020 17:23

Медальна галерея збірних України. U-19: бронза Євро-2018

Останні успіхи збірних України, зокрема, національної команди —...

31.10.2018 13:02

Данило Сікан: «В еліт-раунді хотів би зіграти з топ-збірною Європи»

Нападник юнацької збірної України U-19 Данило Сікан вважає закономірно...

03.08.2018 16:20

Денис Попов: «На поєдинок проти Франції готувалися як до вирішального матчу в житті»

Захисник юнацької збірної України (U-19) Денис Попов розповів про свої...

31.07.2018 00:22

Андрій Павелко нагородив юнацьку збірну України U-19, яка повернулася з Євро-2018

Сьогодні, 30 липня юнацька збірна України U-19 повернулася з Фінляндії...