Підсумки сезону ДЮФЛУ в категорії U-15: коли на перший план вийшла психологія...

Футболісти 2003 року народження вдруге визначили чемпіона України серед юнаків. Цього разу — у віковій категорії U-15 у Щасливому (Київська область).

І на відміну від минулого сезону, коли змагалися 14-річні хлопчаки, і перемогу святкували київські динамівці, цього разу титул вибороли представники «Шахтаря». Керував ними знаменитий у минулому півзахисник гірників та національної збірної України — Геннадій Зубов.

У вирішальному матчі зійшлися саме ці дві команди, і в підсумку дійшло до серії пенальті. Причому першої помилки довелося чекати дуже довго — 7:6 на користь «Шахтаря». В ігровий час було зафіксовано нічию — 1:1. На гол Крістіана Бако (37-а хвилина), який перебрався до гірників із Мукачева, динамівці встигли відповісти на 70-й хвилині — відзначився Євген Опанасенко.

«На перший план вийшла психологія, — розповідав Зубов, підопічні якого у 2017-му були третіми у фінальному турнірі. — Хлопці впоралися: пропустили м’яч у відповідь наприкінці зустрічі, але при цьому виявилися більш стійкими морально. Були готові й до серії пенальті, де впоралися з хвилюванням».

«Потрібно було забивати в основний час, аби не доводити справу до пенальті, — пояснив головний тренер «Динамо» Олексій Дроценко. — Так, ми знайшли свій гол зі стандарту на останніх хвилинах. Але були ще три-чотири моменти, в яких ми мали вирішувати все в основний час. А серія пенальті — це лотерея...»

На відміну від вікових категорій U-14 та U-16, де всі призові місця посіли виключно представники другої зони регулярного чемпіонату України, серед 15-річних бронзу розігрували дві команди із четвертої зони. Причому не зі Львова, а з Чернівців та Моршина. Єдиний гол на 23-й хвилині на користь «Буковини» забив Руслан Непейпієв — 1:0.

Матч за сьоме місце

«КОДЮСШ-Арсенал» (Щасливе) — «Дніпро» — 1:1 (пенальті — 5:4)

Матч за перше місце

«Шахтар» (Донецьк) — «Динамо» (Київ) — 1:1 (по пенальті — 7:6)

Факти

• До фінального турніру вийшли команди трьох зон із чотирьох — першої («КОДЮСШ-Арсенал»), другої («Динамо», «Шахтар», УФК (Дніпро), «Дніпро») та четвертої («Карпати», «Скала», «Буковина»).
  • Переможцями своїх зон у регулярному чемпіонаті в категорії U-15 стали: перша зона — «Зірка» (Київ), друга — «Динамо» (Київ), третя — «ДЮСШ-11 Чорноморець» (Одеса), четверта — «УФК-Карпати» (Львів).
  • У матчах плей-офф між собою грали по чотири кращі команди з першої та четвертої, другої та третьої зони (1-е місце — з 4-м місцем, 2-е — з 3-м). Перша та третя зони виявилися набагато слабшими.
  • Індивідуальні призи фінального турніру розділили між собою такі гравці. Кращий гравець — Марк Мампассі, кращий воротар — Тимур Пузанков (обидва — «Шахтар»), кращий захисник — Антон Боль («Динамо»), кращий півзахисник — Володимир Столяр («Буковина»), кращий нападник — Назар Волошин («Динамо»).
  • Свого часу індивідуальні призи фінальних турнірів U-15 отримували відомі у майбутньому футболісти, які згодом виступали у клубах Прем’єр-ліги: Георгій Цитаїшвілі (кращий гравець, 2015), Василь Кравець (кращий захисник, 2012), Олександр Піхальонок (кращий гравець, 2012), Віктор Коваленко (кращий гравець, 2011), Ігор Харатін (кращий захисник, 2010), Орест Кузик (кращий півзахисник, 2010), Дмитро Білоног (кращий гравець, 2010), Георгій Бущан (кращий воротар, 2009), Владлен Юрченко (кращий півзахисник, 2009).
  • У віковій категорії U-15 «Шахтар» переміг уперше після трирічної гегемонії «Динамо» (2015—2017). У 2014-му тріумф святкували гірники, у 2013-му — УФК (Дніпро), у 2011—2012 роках — теж «Шахтар».
  • Юнацька збірна України, складена з гравців 2003 року народження, була створена цієї весни. Її очолив Олександр Петраков, команда знаходиться у стадії формування.
16.03.2024 13:07

Кубок ДЮФЛУ-2024 серед команд U-16: переможцем турніру став львівський «Рух»

Сьогодні, 16 березня визначився володар Зимового кубка Дитячо-юнацької...

10.03.2024 14:02

Кубок ДЮФЛУ-2024 серед команд U-16: трофей розіграють «Динамо» та «Рух»

Зіграно матчі 1/2 фіналу Кубку Дитячо-юнацької футбольної ліги України...

04.11.2023 14:05

21 український тренер отримав С-ліцензії УЄФА

Завершилося навчання в черговій, п’ятій за ліком, навчальній гру...

30.06.2023 14:03

Кубок ДЮФЛУ-2023: відбулися фінальні матчі в чотирьох вікових категоріях (оновлено)

24-го та 25 червня на базі «Княжа-Арена» в с. Щасливе відб...