Збірна України серед ветеранів провела свій 99-й матч

У Кропивницькому на стадіоні «Зірка» відбувся товариський матч між збірною України серед ветеранів та ФК «Кропивницький», сформованим на базі 3-го окремого полку спеціального призначення.

Близько трьох тисяч глядачів стали свідками безкомпромісної гри, безлічі гольових моментів і справжнього єднання між футбольними кумирами та героями сьогодення — мужніми спецназівцями. Звітний матч, як і всі попередні в рамках всеукраїнського турне збірної ветеранів, проводився заради підтримки військових у зоні АТО, якнайшвидшого встановлення в країні миру та єдності.

 

Для легенд вітчизняного футболу гра у Кропивницькому стала 99-ю за два з половиною роки існування збірної. Символічно, що велика частина цих матчів була зіграна саме проти військових — і, зокрема, спецназівців. У Хмельницькому та в Старобільську відбулися поєдинки проти 8-го окремого полку спецназу, у Вінниці — проти збірної сил спецпризначення. ФК «Кропивницький», знаючи про переможні апетити ветеранів, дуже гідно підготувався. Слід відзначити, що цього року команда яскраво виступає у Відкритому чемпіонаті України Героїв АТО, де є одним із претендентів на перемогу.

Тренери збірної ветеранів Анатолій Дем’яненко та Володимир Лозинський зібрали на матч у Кропивницькому солідний за іменами склад: у воротах — Віталій Рева, польові гравці — Владислав Ващук, Сергій Нагорняк, Олег Собуцький, Володимир Єзерський, Віталій Косовський, Віталій Самойлов, В’ячеслав Свідерський, Едуард Цихмейструк, Андрій Оксимець, Олександр Венглинський, Богдан Шершун та Володимир Бондаренко.

 

Прізвища спецназівців футбольним уболівальникам невідомі. Їхній тренер Едуард Особлюк намагається максимально ефективно використати швидкість, силу, витривалість хлопців, середній вік яких менший за 30 років, вивівши на гідний рівень тактику та технічну майстерність. Перед початком матчу, коли пролунав Гімн України і хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих військових, особлива увага була приділена нападнику спецназівців, 25-річному Василю Петринку, — справжньому військовому, відвага та героїзм якого є взірцевими й який зумів відновитися після дуже важкого поранення у 2014 році та повернутися до повноцінного життя. Василь, який, окрім захоплення футболом, нині захищає честь полку на Іграх Нескорених у плаванні та бігу на короткі дистанції, отримав від Анатолія Дем'яненка м’яч із автографами зіркових ветеранів.

Глядачі отримали від футболу справжню насолоду. Кожен із суперників мав свої сильні сторони. Спершу домінували ветерани, які відкрили рахунок зусиллями Віталія Косовського. А наприкінці поєдинку спрацювала заміна — Анатолій Денисюк, який саме під матч повернувся із зони ООС, зумів ударом головою відновити рівновагу. 1:1.

Після гри, влаштувавши з усіма бажаючими фотосесію та роздавши автографи, легенди футболу почули добрі слова від командира частини — Героя України полковника Олександра Трепака: «Дуже приємно, що заходи такого рівня проходять у нас в Кропивницькому, адже вони спонукають військовослужбовців до загартування сили й духу. На футбольному полі не було переможців та переможених, головна перемога — це перемога над самим собою». Командир провів екскурсію частиною, особисто розповів про справжню війну у нещодавно відкритому музеї, після чого запросив на польову кухню.

«Такі моменти ми маємо цінувати. Ми шануємо справжніх героїв сьогодення — спецназівців, — розповів організатор збірної ветеранів України, віце-президент ФФУ Олег Собуцький. — Ці зовні прості хлопці виконують украй важливі для країни завдання, вони є очима й вухами армії та першими приймають удар на себе. На жаль, роблять це ціною власного життя, у музеї ми бачили фотографії кожного, хто залишився на цій війні назавжди. Для збірної ветеранів велика честь грати з нашими друзями-спецназівцями та спільно проводити час. Із 99-ти проведених матчів чи не третина була саме з військовими, ми багато разів були на сході, бачили, в яких умовах несуть службу наші захисники. Матеріальна частина для армії вкрай важлива, ми ж, окрім неї, даруємо надію та підтримку. Це дуже символічно, коли в лічених кілометрах від лінії розмежування в намети до військових заходять Дем’яненко та Косовський, Нагорняк та Єзерський. Завжди з нами уславлений тренер Мирон Маркевич. Розпитають про військову службу, розкажуть щось цікаве про свою кар’єру, а на вечір запросять до найближчого міста, де заплановано дружній матч.

Свій 100-й, ювілейний поєдинок збірна ветеранів проведе на Буковині, на святкуванні 580-ї річниці Глибоки. Після цього буде гра зі збірною Нацполіції, а 19 липня — матч у Краматорську зі збірною десантно-штурмових військ. Ну а 2 серпня знову збираємося на Донеччину, на святкування Дня ВДВ».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини