Жіноча збірна України здобула історичну перемогу над Швецією

Жіноча збірна України завдала першої поразки команді Швеції у кваліфікаційному турнірі чемпіонату світу 2019 року.

На матч зі Швецією наставник українок Володимир Рева обрав майже той самий склад, який кількома днями раніше протистояв команді Данії. Єдиною зміною став вихід на правому фланзі Вероніки Андрухів замість Тетяни Романенко.

Гра розпочалася з 30-хвилинною затримкою через зливу, що повністю залила поле «Арени Львів» водою. На щастя, працівники стадіону зуміли впоратися з наслідкам стихії і зробили все можливе, аби поєдинок відбувся.

Як і в зустрічі з данками, початок гри був за господарками, які забрали м’яч під контроль. Поступово ініціатива перейшла до шведської збірної, яка почала накочувати хвилі атак на ворота Катерини Самсон. Але на 11-й хвилині підопічні Реви провели зразкову швидкісну контратаку, яку ударом на техніку з лівої ноги завершувала Овдійчук. Спроба Ольги виявилася заслабкою, і воротар шведок Ліндаль без проблем ліквідувала загрозу.

Загалом, майже всю першу половину зустрічі глядачі були свідками тактичної гри. Українки намагалися зберігати компактність, не залишати багато простору між лініями й діяти переважно другим номером. Титуловані шведки на правах фаворитів розігрували позиційні атаки, які, щоправда, майже не несли небезпеки воротам Самсон. А на 41-й хвилині стадіон шалено вітав взяття воріт Ліндаль: Андрухів прорвалася з правого флангу до центру, віддала передачу на вільну Апанащенко, і капітан господарок, технічно перегравши захисника, більярдним ударом відправила м’яч у дальній нижній кут.

Звісно, команду Герхардссона такий перебіг подій аж ніяк не влаштовував, адже Швеція ще жодного разу не втрачала очок у матчах відбору чемпіонату світу-2019. На 56-й хвилині гості розіграли комбінацію лівим флангом, пішла передача в район 11-метрової позначки, але Асллані пробила трохи вище воріт.

На 70-й хвилині у воротарському майданчику українок виникла справжня пожежа, протягом якої наші захисники заблокували удари одразу кількох шведських футболісток, а Фолькессон пробила прямо в руки голкіперу. За 10 хвилин уже українки розігнали контратаку, яку завершувала Овдійчук — воротар парирувала удар вінгера. Трохи згодом Ліндаль ще раз врятувала свою команду від неприємностей, коли небезпечного удару завдавала Андрухів.

Останні миттєвості гри пройшли у безперервній облозі українських воріт, але наші дівчата витримали тиск грізних шведок та здобули фантастичний результат — 1:0!

ЧС-2019 серед жіночих збірних. Кваліфікація

Україна — Швеція — 1:0 (1:0)

Гол: Апанащенко (41).

Україна: Самсон, Філенко (Панцулая, 46), Андрухів, Басанська, Андрущак, Овдійчук, Апанащенко (к), Василюк, Козиренко (Калініна, 90+1), Хіміч, Кравець.

Швеція: Ліндаль, Андерссон (Рубенссон, 59), Сембрандт (к), Фішер, Ерікссон, Асллані, Якобссон, Блакстеніус, Фолькессон, Оскарссон (Шуг, 82), Рольфьо (Анвегор, 70)

Попереджені: Хіміч (87) — Сембрандт (74), Шуг (84), Фішер (85).

12 червня. Львів. Стадіон «Арена Львів».

В іншому матчі групи 4 відбірного раунду ЧС-2019 Данія перемогла Угорщину — 5:1. Турнірне становище у групі 4: 1. Швеція — 15 очок (6 матчів), 2. Данія — 15 (6), 3. Україна — 10 (6), 4. Угорщина — 4 (7), 5. Хорватія — 2 (7).

05.09.2018 19:09

Володимир Рева: «У матчі з Угорщиною були різні за емоційною складовою тайми»

Головний тренер національної жіночої збірної України Володимир Рева пр...

03.09.2018 23:42

Володимир Рева: «Гра з Угорщиною буде поєдинком тактик та характерів»

Головний тренер національної жіночої збірної України Володимир Рева ро...

30.08.2018 00:55

Володимир Рева: «У грі зі Швецією буде надважливо витримати тиск у перші 20 хвилин»

Після відкритого тренування, яке у середу ввечері національна жіноча з...

17.08.2018 19:24