Прем’єр-ліга: «Шахтар» — чемпіон України сезону-2017/2018

У трьох поєдинках передостаннього, 31-го туру чемпіонату України, що відбулися в неділю, вирішилося декілька важливих турнірних питань.

Перш за все, визначився володар золотих нагород. Перемігши в Харкові «Верес», «Шахтар» гарантував собі чемпіонство за тур до фінішу. Гірники стали недосяжними для «Динамо», і тепер очна зустріч між цими командами в останній ігровий день першості не матиме турнірного значення.

Поєдинок в Харкові перебував під загрозою зриву, оскільки «Верес», прибувши заздалегідь до місця проведення матчу, потім вирушив додому та звернувся до Прем’єр-ліги з проханням про перенесення зустрічі через харчове отруєння дев’ятьох гравців основного складу. Проте Прем’єр-ліга відмовила рівнянам, і вони були змушені вдруге вирушати на гру, прибувши на ОСК «Металіст» менш ніж за годину до початку поєдинку.

Тим не менш, незважаючи на надзвичайні умови, в яких опинився «Верес», матч не став для гірників легкою прогулянкою. Хоча Марлос досить швидко відкрив рахунок із пенальті (11-метровий заробив Ісмаїлі), донеччанам у підсумку так і не вдалося розвинути успіх. Більше того, гості були близькі до того, аби відігратися, коли на 21-й хвилині Степанюк пробив по воротах здалеку, і м’яч після рикошету від Степаненка влучив у стійку.

У другому таймі гірники повністю домінували та притисли суперників до їхніх воріт. На 72-й хвилині гостям відверто пощастило, коли Ісмаїлі, пробиваючи головою, поцілив у каркас. А після фінального свистка гравці «Шахтаря» приймали вітання з другим поспіль чемпіонським титулом.

У поєдинку взяли участь кандидати до збірної України у складі гірників: П’ятов, Бутко, Кривцов (жовта картка), Ракіцький, Степаненко, Марлос, Коваленко (вийшов на заміну на 63-й хвилині).

«Динамо» в паралельному матчі зустрічалося із «Зорею» та здобуло перемогу з таким самим рахунком — 1:0. Кияни ще в першому таймі мали кілька слушних нагод, аби забити м’яч, але їм це не вдалося — чудово грав голкіпер «Зорі» Лунін, а у деяких епізодах динамівці самі діяли невпевнено в завершальній стадії. Але в середині другого тайму біло-сині все ж домоглися свого. Вербич, розігравши чітку комбінацію з Бєсєдіним, переграв Луніна. 0:1.

У складі обох суперників були задіяні кандидати до української національної команди. Це кияни Бойко, Бурда, Гармаш, Шепелєв (замінений на 87-й хвилині), Циганков, Бєсєдін (гольовий пас, жовта картка), Ротань (вийшов на заміну на 87-й хвилині) та луганці Лунін, Сваток, Караваєв.

І, нарешті, у суперництві «Маріуполя» та «Ворскли» була зафіксована нічия — 1:1. На 30-й хвилині Ребенок виконав навісну передачу у штрафний майданчик, а Коломоєць, вигравши повітряну дуель в Яворського, відкрив рахунок. Але на початку другого тайму Тищенко добив м’яч у сітку після того, як Шуст парирував удар Борячука. За «Ворсклу» у грі взяв участь кандидат до збірної України Коломоєць (гол).

Зважаючи на результати поєдинків 31-го туру, окрім володаря золотих нагород («Шахтар») та срібного призера («Динамо»), визначилася команда, яка посіла п’яте місце та здобула путівку до кваліфікації Ліги Європи. Цією командою виявися «Маріуполь», який став недосяжним для «Вереса». А от у боротьбі за бронзу інтрига залишається. В останньому турі «Ворсклу» у грі із «Зорею» влаштує нічия. Луганцям, щоб стати третіми, треба перемагати в Полтаві.

Прем’єр-ліга: «Динамо» вперше пропустило в чемпіонаті й уперше втратило очки

Відбулися два поєдинки чемпіонату України. «Олександрія» з...

03.08.2018 23:06

Прем’єр-ліга: «Динамо» перемогло «Шахтар» й очолило таблицю чемпіонату

Сьогодні у Києві в рамках 3-го туру чемпіонату України відбувся центра...

19.05.2018 23:25

Прем’єр-ліга. «Шахтар» поступився «Динамо» у прощальному матчі Олега Гусєва

Поєдинок двох найкращих команд країни, який відбувся в рамках ост...

10.05.2018 00:25

Кубок України-2018. «Шахтар» переміг «Динамо» та здобув трофей удванадцяте (протокол матчу)

Вирішальний поєдинок за Кубок України-2018 приніс успіх «Шахтарю...