Перша ліга. Фінішний спурт «Полтави» й білий прапор «Жемчужини»

У 32-му турі першолігової першості України трапилася надзвичайна подія: не відбулися відразу два матчі.

Ще зовсім недавно, здавалося, благополучна «Жемчужина» повідомила ПФЛ, що через фінансові проблеми не тільки вирішила зійти з дистанції, але й узагалі припиняє своє існування. Нагадаємо, що клуб був створений у 2013 році, професіональний статус отримав за три роки, і ось такий сумний фінал… Звичайно, пощастило тим командам, які згідно з календарем ще повинні були помірятися з одеситами силами. Їм будуть зараховані технічні перемоги.

А от «Геліос» відмовився їхати до Винників з іншої причини. Як проінформували харків’яни, в розпорядженні тренерського штабу через травми та дискваліфікацію залишилося лише вісім польових гравців та три воротарі, і в такому обмеженому складі неможливо було провести повноцінний поєдинок. Слобожанам збиралося підставити плече керівництво ПФЛ, яке було готове в авральному порядку дозаявити за «Геліос» кількох вільних агентів, проте ця спроба виявилася невдалою. До речі, подейкують, що вже найближчим часом «Геліос» може змінити як назву, так і власника.

Тим часом «Полтава» завдяки стрімкому прискоренню збільшила свої шанси в боротьбі за пряму путівку до Прем'єр-ліги. У черговому турі «містяни» вирвали в непоступливої «Волині» перемогу на 86-й хвилині — відзначився відомий голеадор Олександр Ковпак. Як тут не згадати, що в попередньому турі саме він оформив дубль у гостьовому протистоянні з «Геліосом».

Дуже важко останнім часом даються голи «Інгульцю», хоча саме в його лавах виступає лідер бомбардирської гонки Олександр Акименко. От і у вчорашньому матчі з «Гірником-Спорт» підопічним Сергія Лавриненка бракувало згуртованості й агресивності. Особливо розбалансованими були дії гостей у другому таймі, чим і скористалися футболісти з Горішніх Плавнів. На 57-й хвилині воротар «Інгульця» Геннадій Ганєв помилився з передачею своєму захиснику, м’яч перехопив Андрій Шевчук, який відпасував Сергію Панасенку, і той завдав підступного завершального удару. 1:0. Господарі продовжували володіти ініціативою, але остаточно зняли з порядку денного питання про переможця лише за три хвилини до фінального свистка, коли Андрій Скарлош після сольного проходу влучив у верхній кут. 2:0. Це вже четверта поспіль перемога підопічних Сергія Пучкова в рідних стінах.

Заминкою «Інгульця» відразу ж скористалася «Десна», яка після перемоги над «Миколаєвом» упритул наблизилася до команди з Петрова. Ось чому великий інтерес викликає поєдинок наступного туру «Інгулець» — «Десна», в якому й визначиться, хто ж братиме участь у перехідних матчах з одним із невдах елітного дивізіону.

Не менш гостре суперництво точиться й серед аутсайдерів, хоча звітний тур був для них невдалим. Зокрема, драматично розгорталися події в Ковалівці, де «Колос» приймав «Черкаський Дніпро». На 76-й хвилині за другу жовту картку було вилучено півзахисника гостей Ярослава Захаревича. Підопічні Ігоря Столовицького мужньо захищалися, але в компенсований час не втримали Юрія Соломку, який забив вирішальний м’яч. До речі, ще перед матчем стало відомо, що «Черкаський Дніпро» виставив на трансфер всіх своїх футболістів…

Перша ліга. «Інгулець» здолав «Карпати», а «Металург» продовжує падіння

У 5-му турі в епіцентрі уваги були два поєдинки в чемпіонській групі,...

14.04.2024 17:01

Перша ліга. Вагомі заявки «Карпат» та «Інгульця», чергова невдача «Металурга»

Суперництво в першій лізі виходить на фінішну пряму. У четвертому турі...

07.04.2024 15:37

Перша ліга. «Карпати» здобувають вольову звитягу, а результативний «Хуст» — уже не аутсайдер

Після третього туру в «чемпіонській» групі першої ліги заг...

31.03.2024 14:31

Перша ліга. Перемоги «Карпат» і «Лівого берега», осічка «Інгульця» та камбек «Хуста»

Відбулися поєдинки другого туру весняної частини чемпіонату України се...