Чемпіонат України U-19: несподіваний ривок «Вереса» та «Зорі»

Максимум очок у трьох турах, що пройшли з моменту публікації попереднього огляду чемпіонату України U-19 (УПЛ), зуміли набрати лише дві команди, і це — час дивуватися — не «Динамо» з «Шахтарем». Найкращі результати продемонстрували «Верес» та «Зоря», які виявилися здатними подолати наших грандів.

«Верес» у 19-му турі вдома поклав на лопатки саме «Динамо», лідера чемпіонату — 2:1. Чинний чемпіон із Києва по-хазяйськи забив ще в першому таймі й виграв його (Наумець відзначився ввосьме в цій першості). Та по перерві гостей наче підмінили, попри заклики своїх тренерів вони припускалися помилок, за що й були покарані двічі з інтервалом у 10 хвилин — спочатку Олексівим, а згодом Дахновським.

Після цього «Верес» у гостях розгромив аутсайдера, «Зірку» (3:0), і «Скалу» (4:0). У першому випадку героєм у команді Олега Колобича знову став Дахновський (на його рахунку дубль), але перший м’яч, який виявився переможним, записав до свого активу Вичіжанін. У другому початок розгрому теж поклав Вичіжанін, а потім його підтримали Горін, Ременяк та Демків.

«Зоря» спочатку в гостях переграла «Олександрію» (3:1), після чого у 20-му турі влаштувала справжню перестрілку з «Шахтарем» — 4:3. Гірники забили двічі, але ще до перерви отримали у свої ворота три м'ячі. За тиждень на лопатки було покладено «Маріуполь» на його полі — 2:1.

Виокремити когось одного у складі команди Дмитра Кара-Мустафи важко. Дев’ять голів між собою розписали семеро — Білоцерковець (2), Борисенко, Загоруйко, Алефіренко (2), Піддубний, Демченко та Азізов.

Завдяки такому потужному виступу «Верес» та «Зоря» піднялися в турнірній таблиці на одну сходинку, посунувши «Маріуполь», який у трьох турах набрав лише одне очко.

Спочатку трохи скоротили відставання від лідерів «Карпати», які у гостях лише на останніх хвилинах вирвали перемогу в «Олімпіка» — 2:0 (автогол Таловєрова на 89-й, гол Желізка на 94-й). Але потім львів'яни, навпаки, втратили перевагу у два м’ячі з «Олександрією» (2:2) та були поставлені на місце футболістами «Динамо» (1:3).

Кияни після поразки від «Вереса» виграли двічі. Команда Ігоря Костюка у 20-му турі скромно переграла «Олімпік» — 2:0 (Лига, Мащенко), а у 21-му — «Карпати» — 3:1 (Наумець, дубль Булеци).

Підопічні Сергія Шищенка у 19-му турі впіймали «Сталь», яка з 57-ї хвилини через вилучення Куценка грала вдесятьох. І рахунок з 0:0 до 65-ї хвилини швидко перетворився на 3:0 (Чех, Мате, Криськів), а в останню десятихвилинку збільшився до 5:0 (Андрущенко, Шевцов). У 21-му турі для перемоги над «Олександрією» вистачило одного м’яча Кузьменка — 1:0.

Варто відзначити також матч 20-го туру «Сталь» — «Маріуполь», який завершився з хокейним рахунком 5:4. Гості розпочали спритніше, вже на 4-й хвилині повівши в рахунку. Та цього дня в ударі був форвард «сталеварів» Владислав Вакула: його покер із голом Краснопольського до 55-ї хвилини висвітили на табло цифри 5:1. Та потім господарі зупинилися, й забивали лише маріупольці (двічі Байдал та Мурза). На більше не вистачило навіть компенсованих хвилин.