Кубок України. «Шахтар» без проблем переміг «Маріуполь» та чекає на зустріч у Дніпрі (протокол матчу)

У півфіналі Кубку України підопічні Паулу Фонсеки завдяки надзвичайно успішній грі Марлоса перемогли «Маріуполь».

Зі стартових хвилин матчу помаранчево-чорні захопили ініціативу й почали створювати моменти. Спершу Тайсон небезпечно пробив по воротах Гальчука здалеку, а на 8-й хвилині він же майстерно виконав штрафний удар, відкривши рахунок.

Незважаючи на високий відсоток контролю м’яча, «Шахтар» дозволив гостям відігратися. На 22-й хвилині П’ятов помилився, віддавши м'яч Діденку, потім він дістався Тищенку, який і переправив його у ворота.

Наступний момент виник у гірників — Зубков небезпечно пробив із гострого кута. У складі «Маріуполя» на 35-й хвилині у площину воріт поцілив Яворський. Перед цим на поле вийшов Марлос, замінивши травмованого Дентіньо. Як виявилося, цей хід Фонсеки став ключовим.

Український бразилець спершу відзначився сам, на 38-й хвилині замкнувши простріл зліва від Матвієнка. Далі по воротах «Маріуполя» пробивали Зубков і Тайсон, а на 45+2-й хвилині останній оформив дубль. Бразилець обігрався «в стіночку» з Марлосом і впевнено пробив у дальній кут.

На початку другого тайму активно грав Кайоде, який дебютував у Кубку України. Спершу нігерієць пробив у площину воріт, а на 55-й хвилині ледь не забив «ножицями». Незабаром після удару Додо м'яч із лінії воріт виніс захисник, пізніше Коваленко пробив вище цілі. У складі азовців потурбував П’ятова Мишньов.

Під кінець зустрічі «Шахтар» довів рахунок до розгромного. На 74-й хвилині Марлос розрізав оборону суперника, і Кайоде опинився наодинці перед Гальчуком — 4:1. За сім хвилин Марлос же отримав пас із глибини, прорвався правим флангом та віддав результативну передачу на Петряка, який вийшов на заміну.

Маріупольці намагалися забити другий м’яч, реальну нагоду втратив Демірі, не влучивши у порожні ворота. Господарі також не використали кілька непоганих моментів наприкінці зустрічі. Врешті-решт матч завершився з рахунком 5:1 на користь «Шахтаря». Таким чином, 9 травня у Дніпрі саме помаранчево-чорні протистоятимуть «Динамо» у фіналі Кубку України.

У грі у складі гірників взяли участь кандидати до збірної України: П’ятов, Матвієнко (жовта картка, гольовий пас), Ордець, Коваленко (замінений на 62-й хвилині), Марлос (вийшов на заміну на 34-й хвилині, гол, три гольові паси), Малишев (вийшов на заміну на 62-й хвилині), Петряк (вийшов на заміну на 75-й хвилині, гол).

Офіційний протокол матчу 1/2 фіналу Кубку України

«Шахтар» — «Маріуполь» — 5:1 (3:1)

Голи: Тайсон (8, 45+2), Марлос (38), Кайоде (74), Петряк (81) — Тищенко (22).

«Шахтар»: П’ятов, Матвієнко, Ордець, Хочолава, Додо, Коваленко (Малишев, 62), Алан Патрік, Тайсон (к), Дентіньо (Марлос, 34), Зубков (Петряк, 74), Кайоде.

Запасні: Кудрик, Кривцов, Ісмаїлі, Бланко-Лещук.

Тренер: Паулу Фонсека.

«Маріуполь»: Гальчук, Неплях, Яворський (к), Білий (Дава, 53), Насонов (Авагімян, 60), Биков, Дедечко, Демірі, Мишньов, Тищенко, Діденко.

Запасні: Левченко, Гоміс.

Тренер: Олександр Бабич.

Арбітр: Є.Арановський (Київ), асистенти: О.Плужник (Харків), В.Володін (Херсон), 4-й арбітр: Д.Шурман (Київська обл.), спостерігач арбітражу: В.Петров (Харків). Делегат ФФУ: А.Прохорович (Суми).

Попереджені: Матвієнко (47, неспортивна поведінка) — Неплях (14, неспортивна поведінка), Биков (63, неспортивна поведінка), Дедечко (74, неспортивна поведінка).

18.04.2018. Харків. ОСК «Металіст». 2 671 глядач. +14ºС.

20.02.2024 16:55

Фінал Vbet Кубку України-2023/2024 відбудеться 15 травня в Рівному на стадіоні «Авангард»

Сьогодні, 20 лютого в столичному Будинку футболу відбулося засідання В...

02.11.2023 18:53

Vbet Кубок України-2023/2024. 1/4 фіналу: офіційні дані

Сьогодні, 2 листопада відбулися два чвертьфінальні матчі розіграш...

25.09.2023 14:00

Vbet Кубок України-2023/2024: призначено офіційних осіб на матчі 1/8 фіналу