Друга ліга. Учасників «золотого» матчу вже визначено?

«Дніпро-1» узяв гору в принциповому протистоянні над основним конкурентом — «Металістом 1925».

Нагадаємо, що за підсумками групових турнірів визначаються не лише володарі перепусток до першої ліги, а й учасники додаткового матчу за звання найсильнішої друголігової команди. Звичайно, для цього, передусім, треба випередити всіх у своїй групі. І якщо футболісти «Агробізнесу» зуміли далеко відірватися від свого найближчого переслідувача — «Прикарпаття», то в групі «Б» точиться запекла боротьба за лідерство між «Дніпром-1» та «Металістом 1925».

Ось чому для розподілу місць на фініші дуже багато важило вчорашнє очне протистояння дніпрян і слобожанців, яких розділяли тільки два пункти. Більшість фахівців розцінювали вище шанси господарів, які здобули вже вісім перемог поспіль, хоча з різних причин їм не могли допомогти стопер Максим Білик та півзахисник Артур Карноза. Харків’яни виступали практично в оптимальному складі, єдине, що непокоїло їхніх шанувальників, — збитий приціл у бомбардира Сергія Давидова, який уже в чотирьох матчах йшов з поля без голу.

Слід сказати, що поєдинок не викликав ажіотажу, на трибунах зібралося 4000 уболівальників. Але ті глядачі, що прийшли на «Дніпро-Арену», не прогадали, адже суперники продемонстрували непоганий рівень підготовки. До перерви частіше контролювали м’яч господарі, проте швидкий гол їм оформити не вдалося, хоча Єгор Чегурко двічі пробивав із вигідної позиції. Дніпряни вийшли вперед лише на 34-й хвилині, коли після розіграшу стандартного положення Сергій Логінов виграв верхову дуель, і м’яч після його удару рикошетом від штанги влетів до сітки. 1:0.

Після перерви обидві команди додали в швидкості, почали з’являтися вільні зони, і захисникам буквально в останній момент вдавалося ліквідовувати небезпечні проходи дніпрянина Владислава Супряги та його тезки з Харкова — Краєва. Також небезпечно пробивав капітан господарів Сергій Кравченко, а от лідеру нападу гостей Давидову ніяк не вдавалося опинитися на ударній позиції, і його безгольова серія продовжилася. Господарі більше награли на перемогу й тепер вже на п’ять очок випереджають слобожанців, зробивши важливий крок до «золотого» матчу з переможцем іншої групи.

Що ж до суперництва команд в групі «А», то дербі в Хмельницькому («Поділля» — «Агробізнес» — 0:4) відвідали 1800 уболівальників. Гостям із Волочиська вдалося схилити шальки терезів на свою користь лише в другому таймі. Відразу після перерви Віталій Груша відкрив рахунок, і це вибило з колії представників обласного центру. Підопічні Андрія Донця без особливих зусиль довели справу до розгрому, а невгамовний Віталій Груша оформив «дубль». Тепер у його активі 12 забитих м’ячів, що є дуже пристойним показником для півзахисника.

Здавалося, що не буде відкрито рахунок до перерви й у Моршині, де «Скала» приймала «Прикарпаття». Але іншої точки зору дотримувався капітан гостей Володимир Боришкевич, який на 45-й хвилині підступним ударом здалеку змусив капітулювати воротаря господарів Олега Білика. А в другому таймі нагадав про себе лідер нападу «Прикарпаття» Ігор Худобяк, який з близької відстані підкоригував політ м’яча до сітки, зробивши собі відмінний подарунок до дня народження. 0:2. Підопічні Володимира Ковалюка знову перемагають «Скалу» без особливих зусиль, не дозволивши їй вже в третьому очному протистоянні забити бодай гол престижу.