Перша ліга: «Оболонь-Бровар» нагадує про себе!

«Пивовари» здобувають першу перемогу під орудою Володимира Пятенка.

Доволі несподівано, на думку багатьох експертів, завершився стартовий поєдинок 25-го туру вітчизняної першолігової першості. Футболісти «Інгульця», які не приховують своїх амбітних планів уже цього сезону підвищитися в класі, поступилися в Києві «Оболоні-Бровар».

Утім, заради справедливості слід сказати, що не такий це вже й сюрприз, адже ще зовсім недавно кияни теж збиралися повернутися до елітного дивізіону. Зрештою, й запрошення під час зимового антракту на посаду головного тренера досвідченого Володимира П’ятенка засвідчувало, що клубне керівництво не влаштовують ті позиції, які «пивовари» займали минулої осені. Проте дві поразки поспіль після відновлення турніру похитнули крісло під новим керманичем. Це чудово розуміли його підопічні, і їм треба було мобілізуватися, аби справа не дійшла до відставки.

Слід віддати столичним футболістам належне: відчувалося, що вони налаштувалися на запеклу боротьбу й до перерви ні в чому не поступалися одному з лідерів першості. Хоча більше гострих моментів створили гості, та на висоті був воротар киян Назарій Федорівський, а одного разу його надійно підстрахував півзахисник Євген Шевченко.

А в другому таймі на підсумковий результат вплинули проведені П’ятенком заміни. На 75-й хвилині свіжий гравець Артем Ковбаса вміло зіграв на добиванні, й саме його гол виявився вирішальним. Володимир П’ятенко святкує свою першу вікторію біля керма «Оболоні-Бровар», перервавши 10-матчеву безпрограшну серію «Інгульця».

Лише один м’яч було забито й у поєдинку, що відбувся наступного дня, «Жемчужина» — «Десна». Перший тайм, як то кажуть, виявився валідольним для тренерів, адже біля воріт обох команд після прикрих помилок захисників часто виникали небезпечні моменти. І все ж найкращий шанс відзначитися був у чернігівця Єгора Картушова, який на 73-й хвилині вийшов сам на сам із воротарем одеситів Ярославом Важинським і виграв цю дуель. 0:1. Чернігівці здобувають третю перемогу поспіль і піднімаються на третє місце, яке дає право на проведення перехідних матчів з одним із аутсайдерів елітного дивізіону.

Недільна програма відкривалася протистоянням «Суми» — «Волинь». Цей поєдинок мав відбутися в Сумах, але через складні погодні умови «містяни» вирішили приймати свого прямого конкурента в боротьбі за виживання в… Луцьку. Можливо, для підопічних Сергія Золотницького після розгромної перемоги в попередньому турі в Харкові над «Геліосом» дійсно вже не має значення, де грати, вдома чи на виїзді. Що цікаво, в Луцьку вони теж діяли першим номером і завдяки влучному удару Іраклія Циколії на початку другого тайму здобули дуже важливі три очки, які дозволили їм залишити небезпечну зону.

До речі, футболісти «Інгульця» можуть дорікати за втрачені пункти в столиці тільки собі, бо у випадку досягнення позитивного результату вони значно б зміцнили своє турнірне становище. Адже, за винятком «Полтави» та «Десни», всі інші команди з верхньої частини таблиці, немов змовившись, дружно втратили очки. І, що цікаво, це вже другі поразки поспіль «Арсенала», «Колоса» та «Геліоса».

Особливо неприємно здивували своїх прихильників «каноніри», які явно недооцінили «Гірник-Спорт», що в попередньому турі вдома поступився «Жемчужині». І прогадали, бо підопічні Сергія Пучкова, відчувалося, скрупульозно вивчили гру киян, вміло діяли при підстраховці, а надійний тил додавав їм упевненості й дозволяв на кожну атаку суперника відповідати контрвипадом. Це був саме той випадок, коли ніхто не хотів поступатися, і долю матчу міг вирішити один влучний удар. І на 72-й хвилині його завдав зі штрафного гравець гостей Сергій Панасенко. 0:1! Відтак, інтрига в боротьбі за місце під сонцем поновлюється…