Ліга чемпіонів: вольова перемога «Шахтаря» над «Ромою» у Харкові

У першому поєдинку 1/8 фіналу Ліги чемпіонів «Шахтар» на ОСК «Металіст» завдав поразки італійській «Ромі».

Для «Шахтаря» зустріч із «Ромою» стала другою офіційною у 2018 році, у той час як у римлян сезон у розпалі, причому у трьох останніх матчах у Серії А «Вовки» здобули перемоги. Тому не дивно, що у Харкові гості в дебюті зустрічі виглядали дуже впевнено, володіли ініціативою та більше контролювали м’яч. І все це навіть незважаючи на незвичну для них температуру повітря — -7ºС.

Гірникам, які час від часу й самі проводили гострі атакуючі випади, довго вдавалося зберігати свої ворота недоторканими значною мірою завдяки чудовій грі голкіпера збірної України Андрія П’ятова. Окрім нього, у стартовому складі господарів вийшли ще п’ятеро українських збірників — Бутко, Кривцов, Ракицький, Степаненко й Марлос.

«Рома» загрожувала воротам суперника здебільшого після кутових, але забили гості внаслідок позиційної атаки. Швидка комбінація з виведенням на завершальний удар турецького вінгера Ундера виявилася фатальною для гірників. А під завісу тайму ще й зазнав травми Сергій Кривцов, який залишив поле на ношах. Замінив Кривцова інший гравець української збірної, Іван Ордець.

Але вже на початку другого тайму Феррейра змусив звестися на ноги трибуни ОСК «Металіст». Аргентинський нападник «Шахтаря» втік від захисників після відмінної довгої передачі Ракицького та реалізував вихід сам на сам із голкіпером «Роми». 1:1. Невдовзі Марлос мав чудовий шанс зробити рахунок ще більш приємним для донеччан, але не переграв Алісона.

Після цього «Шахтар» почав сміливіше атакувати і створив ще кілька гольових нагод. І господарі були винагороджені за сміливість, коли Фред чудовим пострілом зі штрафного вивів їх уперед на 71-й хвилині. На останніх хвилинах у гру вступив ще один футболіст збірної України — Віктор Коваленко. Цікавий та видовищний поєдинок завершився заслуженою перемогою «Шахтаря». Матч-відповідь у Римі відбудеться 13 березня.

Ліга чемпіонів

1/8 фіналу. Перший матч

«Шахтар» (Україна) — «Рома» (Італія) — 2:1

21.02.2018. Харків. ОСК «Металіст». 35 124 глядачі.

«Шахтар»: П’ятов, Бутко, Кривцов (Ордець, 45+3), Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Фред, Тайсон (к), Марлос, Бернард (Коваленко, 90+2), Феррейра.

Запасні: Шевченко, Дентіньо, Алан Патрік, Петряк, Зубков.

Тренер: Паулу Фонсека.

«Рома»: Алісон, Коларов, Фасіо, Манолас, Флоренці (Перес, 72), Строман, Де Россі (к), Перотті, Наїнгголан (Дефрель, 83), Ундер (Жерсон, 72), Джеко.

Запасні: Скорупський, Жезус, Пеллегріні, Шик.

Тренер: Еусебіо Ді Франческо.

Голи: Феррейра (Ракицький, 52), Фред (71) — Ундер (41, Джеко).

Арбітр: Уїльям Коллам (Шотландія).

Попереджені: Феррейра (80), Тайсон (90+1) — Перотті (90+1).

Перші матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів

21 лютого (матчі-відповіді — 13 березня)

«ШАХТАР» — «Рома» — 2:1

«Севілья» — «Манчестер Юнайтед» — 0:0

13 лютого (матчі-відповіді  — 7 березня)

«Базель» — «Манчестер Сіті» — 0:4

«Ювентус» — «Тоттенхем» — 2:2

14 лютого (матчі-відповіді — 6 березня)

«Порту» — «Ліверпуль» — 0:5

«Реал» — «Парі Сен-Жермен» — 3:1

20 лютого (матчі-відповіді — 14 березня)

«Челсі» — «Барселона»  1:1

«Баварія» — «Бешикташ»  5:0

10.04.2024 14:01

Донецький «Шахтар» має шанс розпочати Лігу чемпіонів-2024/2025 із групового етапу: роз'яснення УЄФА

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) виступив із роз'ясненням...

15.03.2024 13:19

Ліга чемпіонів. Визначилися суперники «Арсеналу» Зінченка та «Реалу» Луніна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги чемпі...

19.01.2024 16:00