У Дніпропетровську відбулось засідання з питань розвитку студентського футболу

19 лютого у Дніпропетровську відбулося виїзне засідання Федерації футболу України спільно з Всеукраїнською футбольною асоціацією студентів та Комітетом ФВС МОН України з питань реалізації програми  розвитку студентського футболу, яка втілюється в рамках програми розвитку масового футболу в Україні.

У заході взяли участь президент ВФАС Олег Первушкін, голови та заступники обласних футбольних федерацій, зокрема − Одеської, Запорізької, Миколаївської областей, АР Криму та міста Севастополя, а також представники вищих навчальних закладів центрального та південного регіонів.

На порядку денному наради стояли питання розвитку студентського футболу, створення студентської футбольної ліги у форматі чемпіонату «Осінь-весна». Задля проведення таких змагань на засіданні піднімалися питання наявності футбольної інфраструктури, її відповідності вимогам діючих стандартів.

Крім того, під час засідання було обговорено концепцію створення студентських футбольних клубів на базах вищих навчальних закладів та організацію системи змагань з футболу в форматі національної студентської ліги.

«Створення студентської футбольної ліги - завдання, яке поставив перед нами президент Федерації футболу України Анатолій Коньков, - сказав Олег Первушкін. - З осені кожна область, де є 10 та більше вищих навчальних закладів, повинна буде виставити хоча б одного представника для участі у нашій лізі. Великі регіони, де спостерігається більша кількість вищих навчальних закладів,  мають виставити мінімально по 2 команди. Для цього є базис та спортивно-технічні можливості. До середини квітня регіональні федерації повинні надати нам усі дані, щоб ми попередньо склали список учасників і розбили команди на підгрупи за територіальним принципом.

У нас на сьогоднішній день є 40 тисяч студентів-футболістів, які беруть участь у змаганнях. 8000 футболістів щорічно вступають до ВНЗ України III і IV рівнів акредитації. Це вихованці дитячо-юнацьких і спеціалізованих закладів, а також шкіл Олімпійського резерву. У них вже за плечима - 6-8 років спеціальної підготовки у футболі. 3000 футболістів - учасники ДЮФЛ, 510 осіб - випускники спеціалізованих класів за напрямом «Футбол». Це ціла футбольна держава. Багато виступаючих підкреслювали, що основними проблемами регіонального студентського футболу є нестача фінансів та незадовільна матеріально-технічна база. ФФУ допомагатиме їм у питаннях будівництва футбольних стадіонів, майданчиків, тому що їх категорично не вистачає».

12 березня у Львові відбудеться аналогічне засідання за участю представників областей Західного регіону.

Підписатися на новини