Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Доходы УЕФА от Евро-2012 сопоставимы с прошлыми турнирами

Eurosport.ru

22.06.12

Уровень доходов УЕФА на футбольном первенстве Европы 2012 года примерно соответствует доходам на прошлом чемпионате в Австрии и Швейцарии, сказал на пресс-конференции в Варшаве директор турнира Мартин Каллен.

«Доходы более-менее на том уровне, что в Швейцарии или Австрии, может даже больше немного, немного выше и расходы», − сказал представитель УЕФА в пятницу.

Мартин Каллен добавил, что спонсоры и телевизионные компании удовлетворены сотрудничеством с УЕФА во время чемпионата.

Комментируя влияние кризиса на доход от спонсоров, Каллен сообщил, что размер прибыли уже достиг уровня доходов на чемпионатах в 2004 и 2008 годах. Число болельщиков из стран, по которым кризис ударил больше всего, упало, констатировал он.

 

+++

 

Побоювання іноземних єврофанів щодо України не виправдалися − Клюєв

Укрінформ  

22.06.12

Офіційні представники різних країн і члени європейських футбольних команд стверджують, що всі побоювання уболівальників, засновані на поширюваних перед Євро-2012 у ЗМІ чутках, розвіялися.

  

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи останні заяви заступника директора управління з питань футболу (Великобританія) Ентоні Конніфорда та головного тренера збірної Англії Роя Ходжсона, повідомляє прес-служба РНБО.

  

«Приємно відзначати, що громадяни європейських країн відгукуються з вдячністю і похвалою про нашу країну. Багато чого з того, що вони чули по телевізору, особливо про расизм, виявилося абсолютною неправдою. Іноземні вболівальники позитивно відгукуються про проведену нами колосальну роботу, привітний прийом і доброзичливість українського народу і учасників Євро-2012», − зазначив Клюєв.

  

За його словами, все це вкотре підтверджує, що проти України у Європі проводилась спланована інформаційна кампанія.

  

Клюєв висловив переконання, що Україна та Польща і завершення фінальної частини чемпіонату проведуть на такому ж високому рівні, який відзначають іноземні колеги.

  

«Не помилюся, якщо скажу, що, наприклад, позиція англійського тренера Роя Ходжсона обумовлена його солідним тренерським досвідом, а не прагненням зробити реверанс за помилку угорського судді на користь збірної Англії», − сказав секретар РНБО.

  

Як повідомлялося, головний тренер збірної Англії з футболу Рой Ходжсон на прес-конференції зазначив, що побоювання багатьох англійських футбольних фанатів щодо приїзду в Україну та Польщу виявилися безпідставними. «Було багато побоювань у пресі, як цей турнір буде виглядати. Я думаю, що багато наших уболівальників сюди не приїхали, бо читали якісь жахливі історії, які можуть статися в Україні та Польщі. Але я можу сказати, що нас дуже приємно приймали. І дуже шкода, що Польща та Україна вже не беруть участь у турнірі», − сказав англійський тренер.

  

Як заявив у четвер на прес-конференції заступник директора управління з питань футболу (Великобританія) Ентоні Конніфорд, всі побоювання англійських фанатів, які були перед приїздом в Україну, розвіялися. «Ми можемо сказати, що, повертаючись до Англії, вони розповідають, як вони вражені вашою чудовою країною. Всі страхи зникли», − сказав він. Конніфорд також зазначив, що задоволений співпрацею з українськими колегами, і високо оцінив рівень організації чемпіонату.

  

Високу оцінку рівня заходів безпеки в Україні дали і присутні на прес-конференції співробітники правоохоронних органів з Португалії, Німеччини та Польщі.

+++

Европа станет жесткой, если украинская власть не захочет проверки потраченных на Евро денег

Golosua.com

22.06.12

Европарламент не может инициировать проверку потраченных Украиной денег на Евро-2012.

Такое мнение выразил президент Центра европейских и трансатлантических студий Алексей Коломиец в комментарии корреспонденту ГолосUA.

Как отметил эксперт, Европарламент − это не та институция, на которую возложены подобные функции. Данным вопросом, по его словам, занимаются определенные структуры, которые находятся под управлением Европейской комиссии.

В то же время А. Коломиец считает, что Европа может отреагировать жёстко, если власть откажется от проверки со стороны.

«Если не хотят, чтобы Европа вмешивалась в их дела, следующим шагом может быть запрет на въезд на территорию ЕС… Или блокируются полностью счета наших богачей за границей, приостанавливается выдача им виз, приостанавливается их бизнес за границей. Таким может быть ответ Европы на подобные «мычания» депутатов», − добавил эксперт.

Напомним, на днях евродепутат Ребекка Хармс заявила о проведении в Украине после Евро-2012 расследования коррупции при подготовке к Чемпионату. «Мы обратим внимание на коррупцию и на то, как удалось за такое короткое время построить большие стадионы без тендеров и в чьи карманы ушли деньги», − сказала она.

+++

Іноземні ЗМІ: кому пішли бюджетні гроші на Євро?

Bbc.co.uk

21.06.12

У Європі кажуть, що УЄФА має розслідувати, хто нагрів руки на будівництві об'єктів до Євро-2012

Іноземні видання пишуть у четвер про корупцію в Україні під час підготовки до Євро-2012, нову хвилю англійських приїзду вболівальників на чвертьфінал чемпіонату та змарнований шанс України на демократичні перетворення.

Британська «Guardian» пише про звинувачення української влади в корупції, висунуті опозицією, в яких фігурує донецька фірма «Альтком».

Голова фракції Європарламенту «Зелені − Європейський альянс» Ребекка Гармс після візиту до Харкова минулого тижня сказала в інтерв'ю виданню, що порушить питання про корупцію під час підготовки до Євро-2012 в Україні та звернеться до УЄФА з вимогою провести розслідування цих звинувачень.

«У чиї кишені потрапили ці гроші? − запитує пані Гармс. − УЄФА має взяти на себе відповідальність».

Видання зауважує, що після обрання Віктора Януковича президентом уряд України скасував тендерні процедури для будівництва об'єктів Євро-2012, відмовився від приватних інвестицій і став робити все за бюджетні кошти.

Прес-секретар Бориса Колеснікова, Юрій Громницький, в інтерв'ю газеті заперечив будь-який зв'язок між фірмами, що будували стадіони та аеропорти, і урядовцями. Але виявилося, що він не знає, хто реально володіє цими компаніями: «Я не знаю. Здається ніхто не знає, хто володіє «Альткомом». Але немає жодного зв'язку між «Альткомом» та будь-яким членом українського уряду».

Формально, «Альтком» належить Eurobalt Limited з Бірмінгема, пише газета. В свою чергу, Eurobalt Limited належить Trinitron Investments з Белізу, яку до грудня 2011 року очолювала тренер йоги з Кіпру Лана Замба. Її звільнили, коли про це стало відомо.

«Альтком» заперечив будь-який зв'язок з держчиновниками, зазначає видання.

«Надзусилля і героїзм» чиновників

Російська «Независимая газета» також пише про звинувачення Ребекки Гармс та української опозиції проти урядовців.

Видання публікує виправдання наближеного до українського уряду анонімного чиновника: «Нам дорікають, що дорого? А чому ж Тимошенко та Ющенко, отримавши право проводити чемпіонат, не зробили дешевше? Два роки нічого не робили, довели ситуацію до того, що почались розмови про необхідність відібрати в України право проводити чемпіонат. І ми вимушені були працювати в авральному режимі, кожен об'єкт − ціною надзусиль, можна сказати, героїзму. Це заслуга нашої команди».

Справжня ж причина звинувачень у корупції − бажання не допустити євроінтеграції України, цитує «Независимая газета» директора Інституту української політики Костянтина Бондаренка.

Він нагадує, що Ребекка Гармс уже не вперше робить гучні заяви проти України.

«Приводи різні, але причина одна − погоджена з російською позицією лінія німецького керівництва на те, щоб не допустити євроінтеграції України», − каже експерт.

Англійські фани: друга хвиля

Лондонська «Independent» пише, що незважаючи на відмову міністрів британського уряду від поїздки на чвертьфінал Англія-Італія, англійські вболівальники почали масово скуповувати квитки до Києва.

Ціни на рейси Lufthanza зросли на 50% протягом одного дня.

Газета зауважує, що українські готелі наживаються на ажіотажному попиті. Ніч у чотиризірковому готелі Києва з суботи на неділю коштує 800 фунтів, приблизно 1200 доларів.

Такі ціни стримують вболівальників, цитує « Independent» Кевіна Майлза з Федерації вболівальників збірної Англії: «Ми можемо, напевно, сподіватись на близько 5000 фанів, але побачимо, чи буде велика кількість нових уболівальників, які захочуть платити, щоб приїхати сюди».

Програна Україна?

У статті «Програний матч, програна Україна?» Польська «Gazeta Wyborcza» припускає, що вихід України до чвертьфіналу міг би привести до звільнення лідера опозиції Юлії Тимошенко з-за ґрат.

Успіх на Євро міг би додати гордості за країну та віри в те, що майбутнє всієї держави важливіше, ніж інтереси окремих політичних угруповань, пише видання.

Але зараз, після того як Україна не вийшла з групи, все повернулося до початкової стадії.

«Україна глибоко поділена, в Європі її визнають напівавторитарною країною, яку дехто навіть бойкотує, країною, яка втрачає свій шанс закріпитися в західних структурах замість того, щоб використовувати їх», − пише «Gazeta Wyborcza».

+++

Евро-2012 сократило доходы кинотеатров

Gazeta.ua

22.06.12

Все игры чемпионата проходят вечером, в потенциальное время самых посещаемых вечерних показов. Фото: vkurse.ua

Все игры чемпионата проходят вечером, в потенциальное время самых посещаемых вечерних показов. Фото: vkurse.ua

Чемпионат Евро2012 негативно повлиял на кассовые сборы во многих странах Европы.

Согласно результатам многих бокс-офисов Европы, люди стали намного меньше посещать кинотеатры, предпочитая им просмотр футбола. Наиболее всего это влияние сказалось на Польше, кассовые сборы кинотеатров которой упали на 72% за последние две недели. Как страна, принимающая чемпионат, Польша оказалась в самом невыгодном положении с точки зрения прокатных сборов.

Также серьезно страдают прокатчики Германии, Италии, Испании и Британии − их бокс-офис упал на 30-40%. Ощутимо, но вместе с тем не так сильно пострадали кассы кинотеатров в Украине, Дании, Швеции, Нидерландах и Хорватии.

Урон, наносимый Евро2012 бокс-офисам, можно объяснить тем, что все игры чемпионата проходят вечером, в потенциальное время самых посещаемых вечерних показов. К тому же, во многом совпадают кинотеатральные и футбольные аудитории. Да и болельщики разных странах остаются у экранов телевизоров, наблюдая за всеми матчами хотя бы до того момента, пока сборная их страны не выбывает из чемпионата.

Тем не менее, прокатчики многих стран уверены, что уже в эти выходные зрители начнут понемногу возвращаться в кинотеатры, оживляя кассу.

+++

Євро-2012. Темна сторона медалі

Human-rights.unian.net

22.06.12

Напевно, переважна більшість громадян відчуває гордість за Україну, за те, що ми зараз − своєрідна столиця футбольної Європи, що привітність і гостинність українців гідно оцінюється іноземцями. Проте прикро і соромно стає, коли розумієш, що “під шумок” Євро-2012 влада намагається обмежити базові права людини, зокрема право на мирні зібрання.

Так, станом на 20 червня ми віднайшли 11 рішень українських судів, які обмежили право громадян на мирні зібрання. Серед них − Харківський окружний адміністративний суд (8 заборон), по одній забороні прийняли Київський окружний адміністративний суд, Запорізький окружний адміністративний суд та Окружний адміністративний суд міста Києва. Причини заборон коливаються від “напливу великої кількості вболівальників у фанзону” та “неузгодженості заходу з інтересами територіальної громади міста” до неможливості забезпечення громадського порядку через зайнятість правоохоронних органів у заходах, пов’язаних із проведенням Євро-2012.

Трапляються і досить комічні рішення. Так, Харківський окружний адміністративний суд заборонив мирні зібрання «Amnesty International» тому, що “в районі вказаних у повідомленні вулиць буде проводитись хода вболівальників, що унеможливлює проведення інших масових заходів в цьому районі”. Цікаво, що організатори повідомили владу, що на акції буде не більше десяти осіб, до того ж акція відбудеться без використання візуальних матеріалів, гасел чи плакатів. Яким чином 10 осіб можуть завадити проведенню багатотисячної ходи вболівальників − питання, напевно, риторичне.

В іншому випадку суд заборонив мітинг організації «Трудова Харківщина» під приводом турботи про мешканців міста. Так, він зазначив, що “мешканці міста Харкова, які не беруть участі у запланованому відповідачем мирному зібранні, об`єктивно мають інтерес та необхідність безпечно та безперешкодно подолати місце проведення запланованого відповідачами масового заходу без докладання будь-яких додаткових зусиль” і дійшов висновку, що “територія, на якій розміщена офіційна фан − зона турніру УЄФА ЄВРО 2012 у м. Харкові на майдані Свободи, …фактично є зоною відпочинку мешканців, гостей міста та футбольних вболівальників, тому проведення мирного зібрання …створює реальну загрозу життю і здоров`ю осіб, що будуть знаходиться на території майдану Свободи”.

Ще більш дивно було побачити заборону мирних у зв’язку з Євро-2012 у Запоріжжі. Нагадаю, що Запоріжжя навіть не входить до переліку міст, які приймають Євро-2012 (в Україні такими містами є Київ, Харків, Львів та Донецьк). Незважаючи на це влада зуміла “прив’язати” заборону мирних зібрань через те, що “частина особового складу Запорізького гарнізону органів внутрішніх справ направлена для забезпечення охорони громадського порядку в інший регіон, а для забезпечення належної охорони громадського порядку і безпеки дорожнього руху, при проведенні на території міста Запоріжжя спортивних, культурно-розважальних заходів з нагоди проведення Чемпіонату Європи з футболу, також задіяна значна частина особового складу ОВС та військ МВС”.

Підписатися на новини