Пляжний футбол: вибули, не програвши

Не забивши жодного пенальті в післяматчевій серії поєдинку з командою Мексики, збірна України припинила виступи на чемпіонаті світу.

Україна − Мексика − 1:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0), пенальті − 0:1. Матч групового турніру фінального етапу чемпіонату світу-2011. 6 вересня. Равенна (Італія).

Голи: 1:0 Бутко (6), 1:1 Каті (33).

Україна: Гладченко, Сидоренко; І.Борсук, А.Борсук, Пачев, Зборовський; Боженко, Мозговий, Бутко, Назаренко, Євдокимов.
Мексика: Естрада, Роблес; Родрігес, Каті, Сервантес, Плата; Фрагосо, Моско, Наваррете, Барбоса, Вільялобос, Росалес.

Серія пенальті: Вільялобос, І.Борсук − удари відбили воротарі, Родрігес − гол, Євдокимов − удар відбив воротар.

Після бійки кулаками не махають. Можна нарікати на певну несправедливість правил, які не передбачають очок для команди, що програла в серії пенальті. Але ці правила − для всіх однакові. Можна ремствувати щодо прихильності Фортуни, яка не зважила на якість гри українських хлопців і повернулася до них спиною. Але знайдуться ті, хто скаже, що перемагає сильніший. Як би там було, в підсумку маємо залізний факт: не поступившись у жодному з матчів у ігровий час, наша команда не пробилася до плей-офф.

Перша третина поєдинку з мексиканцями, перемога в якому означала право на продовження боротьби в турнірі, пройшла за невеличкої переваги синьо-жовтих. Цієї переваги вистачило, аби відкрити рахунок. Максим Назаренко опинився неприкритий із м’ячем на правому фланзі, побачив на дальній стійці вільного Антона Бутка й видав настільки зручний пас, що партнерові залишалося тільки підставити голову − 1:0!

Велика ціна гри накладала свій відбиток на дії обох команд. Дуель навряд чи порадувала глядачів видовищністю, задовго до фінальної сирени стало зрозуміло, що матч стане найменш результативним на груповому етапі. Втім, для перемоги іноді достатньо й одного гола. На жаль, це був не той випадок. Слушні нагоди збільшити рахунок не реалізували Максим Назаренко та Роман Пачев. Мексиканці також влучністю не відзначалися. Чого не скажеш про їхню впертість, уміння боротися до останнього.

Друга і третя 12-хвилинки пройшли вже за переваги нашого суперника. Тож гол у відповідь алогічним не виглядав. Секундної втрати концентрації було достатньо, аби Франсіско Каті відірвався від опікуна, отримав зручний пас на ударну позицію та «розстріляв» Віталія Сидоренка. Грати залишалося три з половиною хвилини. Мексиканці ледве не скористалися розгубленістю опонентів − на останніх секундах Володимирові Гладченку довелося демонструвати дива реакції, аби врятувати свою команду від неминучого, здавалося, гола.

Кілька разів тривожно зойкали серця наших уболівальників під час овертайму, коли гравці збірної Мексики доводили справу до завершальних ударів. Але все минулося. А післяматчева «лотерея» почалася якнайкраще для українців − Віталій Сидоренко парирував удар Рікардо Вільялобоса з 9-метрової «позначки». На жаль, Ігор Борсук також не зміг переграти голкіпера Ектора Роблеса, котрий замінив Мігеля Естраду перед пробиттям пенальті. Не пощастило й ветерану нашої збірної Андрію Євдокимову, чия невдача й стала фатальною.

Із трьома очками підопічні Сергія Кучеренка залишилися на третьому місці в групі D. Мексиканці, набравши п’ять пунктів, у чвертьфіналі потрапили на збірну Росії, переможця квартету С. Найсильніша команда нашої «пульки» Бразилія зустрінеться на першому етапі плей-офф із Нігерією. Ще дві пари склали Італія − Сальвадор і Португалія − Сенегал. Чвертьфінали відбудуться 8 вересня, півфінали − 10-го, матч за третє місце та фінал − у неділю, 11-го.

Підписатися на новини