Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
Готелі до «Євро-2012»: під красивим гаслом забудовуються зелені зони
Dw-world.de
24.09.09
До проведення Євро-2012 влада Києва має намір спорудити близько трьох десятків нових готелів. Екологи обурені, оскільки будівництво розгорнеться в зелених зонах, яких в українській столиці і так обмаль.
Київська влада має намір збудувати до проведення Євро-2012 28 додаткових готелів. Нині Київ забезпечений місцями в готелях лише на трохи більше мінімально допустимої норми. У порівнянні з європейськими країнами це дуже мало. Києву потрібно принаймні 10-12 готельних місць на тисячу мешканців, аби задовольнити вимоги УЄФА.
Але проблема в тому, що затверджена схема розбудови готелів у Києві до 2020 року передбачає майже повне «забетонування» столиці. Частково доведеться пожертвувати територією «Бабиного Яру», площами поблизу Дендросаду, зеленою зоною біля проспекту Академіка Паладіна, парками «Дубки», «Наводницький», «Березовий гай», «Дружби народів» тощо. Характерно, що конкретні адреси запланованих готелів не було оприлюднено одразу, аби не викликати обурення політиків під час затвердження проекту.
Чемпіонат закінчиться, а парки не відновляться
За словами заступника голови Національного екологічного центру України Олексія Василюка: «Київрада знаходить новий чудовий аргумент, начебто таку суспільну необхідність, як Євро-2012, і під красивою обкладинкою цієї події просто будуть забудовані нові території. Але Євро-2012 закінчиться, а парк заново не відновиться».
Пам'ятник жертвам Голокосту в Бабиному ЯруНаціональний екологічний центр постійно змушений звертатися до суду, щоби зберегти хоча б частину призначених до забудівлі зелених зон. Кожний врятований клаптик природи − це вже велика перемога, каже Василюк. «Ця тенденція дуже серйозна. Коли прокуратура намагається врятувати від забудови парки, сквери та приміські ліси, майже всі суди вирішують, що Київрада була права».
За словами голови Екологічного центру, такі сутички через відсутність відповідної політичної волі виникають регулярно. Останнім часом вдалося врятувати «Протасів яр» та частину острова «Труханів», але нічого не можна було заподіяти у випадку територій навколо озера «Тягле».
Як суто громадська організація Екологічний центр не може впливати на ситуацію напряму, а лише інформувати контролюючі органи. «Це порушує понад 12 статей різних законів України. Починаючи з 2002 року, коли в Києві затвердили генеральний план, всі зелені зони Києва мають бути збережені до 2020 року».
Німецький досвід
Подібні проблеми із забудуванням у європейських країнах, як Німеччина, вирішуються інакше. Архітектор Йоганес Гесбергер з міста Ашафенбург, який працює у відділі планування та керування будівництвом, розповідає: «Це питання дуже складне. Усе залежить від того, яку історичну та екологічну цінність становить той чи інший парк».
У Німеччині такими питаннями займається спеціальна комісія. 2006 року деякі зовсім нові парки країни теж було використано для створення додаткових місць проживання. Але зелені зони, які існують уже багато років, звичайно, ніхто не чіпає.
Те, що в Німеччині кожне дерево знаходиться під охороною, звісно, перебільшення. Але частка правди в цьому є: «Існують виняткові дерева, які називаються деревами-пам’ятками. Їх внесено до спеціальних реєстрів і справді не можна на них зазіхати, бо з ними пов'язаний вигляд міста», − пояснює німецький архітектор.
Звісно, нагода провести ще якесь велике міжнародне змагання в Україні випаде ще не скоро. Але екологи сповідаються все ж на обмірковані компроміси між захисниками довкілля та українським керівництвом, що спиратимуться на західноєвропейський досвід.
+++
Тимошенко обещает сделать все возможное для проведения футбольного матча между сборными правительств Украины и Польши
Ukranews.com
25.09.09
Премьер-министр Юлия Тимошенко обещает сделать все возможное для проведения футбольного матча между сборными правительств Украины и Польши.
Об этом она сообщила в ходе 6-ой ежегодной конференции «Ялтинская европейская стратегия» (YES).
«Я сделаю все, чтобы наши команды сыграли», − заявила премьер.
Она сказала что уже практически договорилась о проведении такого матча с польским премьер-министром Дональдом Туском, но он поставил условие, что Тимошенко должна быть капитаном команды.
«Я пока не могу принять это решение», − сказала глава правительства.
Она также добавила, что при каждом разговоре с Туском они обсуждают готовность Польши и Украины проведению финальной части чемпионата Европы по футболу в 2012 году.
Как сообщало агентство, намерение провести такой матч было заявлено в июне.
Украина и Польша ведут переговоры о координации действий по обеспечению безопасности на чемпионате Европы по футболу 2012 года.
УЕФА намерена принять окончательное решение по принимающим ЧЕ-2012 по футболу городам 10-11 декабря.
YES − международная структура, созданная для содействия развитию Украины, для демонстрации открытости страны всему миру и для поддержки членства Украины в Евросоюзе.
+++
У Львові захопили терористів
Obk.lviv.ua
25.09.09
23 вересня згідно із планом підготовки до проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу „Євро-2012” відбулись планові антитерористичні тактико-спеціальні навчання на стадіоні „Україна” у Львові, організовані Штабом Антитерористичного центру при Службі безпеки України. Про це «Об’єктивно» повідомили у прес-службі управління СБУ у Львівській області.
У навчаннях взяли участь співробітники обласних управлінь СБУ та МВС України, Головного управління МНС України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Державної прикордонної служби, Збройних сил України, представники обласної державної адміністрації та міської ради.
Під час проведення антитерористичної операції спільно з керівництвом стадіону „Україна” відпрацьовано схему взаємодії учасників заходу, перевірено знання обов’язків всіх членів штабу при позаштатній ситуації.
+++
Укрзалізниця чекає на зміни до Євро-2012
Ukrinform.ua
25.09.09
«Найближчим часом буде оприлюднений проект реформування залізничної галузі України», — заявив генеральний директор Укрзалізниці Михайло Костюк під час виступу на міжнародній науковій конференції «Реформування залізничної галузі України», яка розпочала свою роботу в Дніпропетровському національному університеті транспорту 24 вересня 2009 року.
Метою конференції є діалог залізничників з провідними науковцями для пошуку оптимального шляху розвитку галузі. Особливої ваги така співпраця набуває в світлі підготовки вітчизняних транспортників до Євро-2012.
Але реновація неможлива без внесення змін до ряду законодавчих актів. Зокрема, до Закону України «Про залізничний транспорт», прийнятого у 1996 році. Деякі положення цього документу застаріли та не відповідають сучасним вимогам ринку. Оновлення законодавчої бази, дозволить розпочати успішне реформування галузі й тим самим підвищити її конкурентоспроможність та привабливість для інвесторів. Паралельно із цим фахівці Укрзалізниці продовжують ретельно вивчати досвід країн, які вже пройшли шляхом реформ, щоб уникнути помилок та обрати найкращий план дій.
Крім того, на думку залізничників, весь виробничо-технологічний комплекс має залишитися в складі державного концерну з існуючою регіональною формою управління, яка є найбільш ефективною.
+++
Олександр Моцик: 2009 рік буде знаковим в українсько-польських відносинах
Unian.net
25.09.09
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Позитив у діалозі Польщі та Росії ми не трактуємо як негатив польсько-українського партнерства… Скасування збору за польські візи було б добрим сигналом для безвізового діалогу з ЄС…
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща відповів на запитання УНІАН. (…)
(…)Скільки нових пунктів пропуску планується відкрити на польсько-українському кордоні до Євро 2012? І де вони знаходитимуться?
Остаточно вже вирішено питання щодо двох пунктів пропуску − Угринів−Долгобичів (Люблінське воєводство) та Грушів−Будомєж (Підкарпатське воєводство). Обидва на польській стороні.
Наразі ведуться переговори щодо відкриття ще п’яти пунктів пропуску. З українського боку − це Адамчуки−Збереже (Волинська область), Белз−Будинін, Мшанець−Бистре та Бо берка−Смольник (Львівська область). З польського боку − Нижанковичі−Мальховіце (Підкарпатське воєводство).
Відкриття нових пунктів пов’язане з відновленням спільного митного та прикордонного контролю на наших кордонах. Для цього потрібно внести зміни до відповідної двосторонньої угоди та ратифікувати Конвенцію Ради Європи «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних» від 1981 року.
На сьогодні на експертному рівні погоджено відповідні зміни до міжурядової угоди про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів і транспортних засобів, які перетинають українсько-польський кордон від 25 червня 2001 року. Процедуру внесення змін до угоди плануємо завершити до кінця цього року.
Ви якось сказали УНІАН, що мріємо, аби безвізовий режим між Україною та ЄС було реалізовано до 2012 року. Чи є якесь світло?
Ми продовжуємо мати таку надію і працюємо на це. Євро-2012 − це наш спільний проект, проект геополітичного плану. Завдяки йому Україну відвідає велика кількість іноземних громадян. Українцям, у свою чергу, він дасть змогу приїхати на матчі до Польщі. (…)
(…)Чи не має у вас такого враження, що останнім часом польська влада починає відсувати відносини з Україною на другий план, скажімо, задля покращення відносин з Росією?
Знаєте, не бачу жодних ознак цього. Відносини між Україною та Польщею в цьому році розвиваються надзвичайно динамічно, без жодної кон’юнктури та прив’язки до відносин з іншими державами.
2009 рік взагалі буде знаковим у польсько-українських відносинах.
Хіба можна казати, що Україна для Польщі відходить на задній план, якщо з січня до вересня цього року відбулося шість зустрічей президентів, три візити глав урядів, три візити міністрів закордонних справ, два засідання на рівні парламентів?! Це лише основні візити, а якщо взяти на міністерському рівні, то доведеться довго перелічувати.
Ще одним показником наших хороших відносин з Польщею є Дорожня карта на 2009−2010 роки, яку підписали обидві держави під час останнього візиту Президента України Віктора Ющенка до Республіки Польща.
Реалізуються десятки спільних проектів, триває підготовка до Євро-2012, намітилися позитивні зрушення щодо Євразійського нафтотранспортного коридору.
Уряд Польщі прийняв рішення про передачу в Перемишлі місцевій українській громаді будинку Українського народного дому. У Львові римо-католицькій церкві передано приміщення семінарійної каплиці...
З іншого боку, Україна, безперечно, зацікавлена в нормальному й рівноправному розвитку співробітництва двох наших стратегічних партнерів і сусідів. Тому позитив у діалозі Польщі та Росії ми не трактуємо як негатив українсько-польського партнерства.
Чи можете відзначити основні пункти Дорожньої карти?
Власне, пункти карти більш як півроку вже виконуються.
Зокрема, документ посилює угоду про взаємодію у сфері безпеки, зміцненні економічної співпраці, енергетичної безпеки, прикордонної та міжрегіональної співпраці, у підготовці до Євро-2012.
Новинкою документа, порівняно з картою на 2007−2008 роки, є поглиблення співпраці в сільському господарстві. У гуманітарному розрізі ключову увагу прикуто до сфери культури та суспільного зближення. (…)
+++
Закарпаття чекає на уболівальників Євро-2012
Ukrinform.ua
25.09.09
«Вагомим стимулом розвитку туристичної галузі на Закарпатті, може стати Євро-2012», − про це в інтерв’ю УКРІНФОРМу розповів начальник управління європейської інтеграції, туризму і курортів обласної держадміністрації Олександр Марченко. − «Матчі європейського чемпіонату в області не відбуватимуться, та все ж очікується великий наплив туристів − уболівальників, які проїжджатимуть через нашу область у Львів та інші міста України, які прийматимуть Євро-2012».
Він пояснив, що враховуючи специфіку проведення футбольного форуму в Україні, основна туристична інфраструктура регіону активно розвивається вздовж основних транспортних магістралей, починаючи з пунктів перетину державного кордону і до меж з іншими областями. «Особливо вирізняються такі готельно-ресторанні комплекси, як «Шале» (Свалявський район), «Наталі» (Воловецький), «Червона гора» (Мукачівський), «Європа» (Ужгородський), «Гелікон» та «Фемелі» (Берегівський район). Через два роки таких та інших закладів буде значно більше», − повідомив пан Марченко.
Він переконаний, що Закарпаттю є чим вразити європейського туриста, і область надалі розвиватиме свій потенціал, аби зацікавити госте Євро-2012. «Зробимо все, щоб закордонний турист, побувавши на матчі Євро-2012, захотів зупинитися на Закарпатті, відпочити, помилуватися природою, насолодитися закарпатськими винами і народними стравами. І щоб його потім тягнуло до нас знову. Закарпаття вже нині має такі «магнетичні» особливості. Розвиватимемо їх і далі», − підсумував Олександр Марченко.
+++
Рекламироваться на Евро-2012 позволят не всем
Komitet12.org
25.09.09
Рабочая встреча принимающих городов в Познани
Представители польских городов принимающих Евро-2012, и компании PL.2012 встретились во вторник в Познани Польша. Это была обычная деловая встреча. Мы говорили, среди прочего, по некоторым положениям соглашения, заключенного с УЕФА − рассказал Михал Примас, представитель президента Познани по Евро-2012.
Как заявил Примас, представители городов-участников Евро-2012 хотят совместно с УЕФА уточнить положений отдельных соглашений. «Я не буду пока раскрывать подробности, могу сказать только, что этих соглашений с УЕФА есть несколько: некоторые из них касаются подписанных договоров с городами, а другие относятся к стадионам или коммерческим правам», − объяснил Примас.
По примеру предыдущего чемпионата в Австрии и Швейцарии польские города хотят ввести на время турнира так называемый «комби-билет», который позволит болельщикам свободно передвигаться в пределах городов-организаторов Евро-2012.
«Идея заключается в том, чтобы болельщик покупая билет в Познани, мог также свободно перемещаться Варшаве, Гданьске и Вроцлаве. В Австрии и Швейцарии это существенно облегчило коммуникацию и встретил одобрение со стороны УЕФА. Мы хотим, чтобы у нас было похоже», − добавил Примас.
Бывшие армейские территории будут переданы органам местного самоуправления
Самоуправление Велькопольского воеводства получит в дар более чем 18 га земли бывшей армейской территории вокруг аэропорта Лавица. Это будет способствовать развитию гражданского аэропорта в Познани и подготовке его, среди прочего, к лучшему обслуживанию Чемпионата УЕФА по футболу Евро-2012.
Решение Министра инфраструктуры о передаче вручил в понедельник заместителю маршалэка Велькопольского воеводства воевода Петр Флерек.
«Эти районы, после их передачи компании Лавица, позволят снизить стоимость содержания аэропорта Познани, а также создать дополнительные места для стоянки самолетов и адаптации военных ангаров под гаражи на зиму для технического обслуживание оборудования», − сказал вице-маршалэк Велькопольского воеводства Войцех Янковяк.
Передача бывших военных территорий стало возможным благодаря сотрудничеству Министерства инфраструктуры, Министерства обороны и Госимущества.
Кроме того, районная администрация в Пиле получила в дар 179 гектаров территории военного аэродрома в этом городе.
«Мы хотим открыть там малую СЭЗ в рамках Валбжихской специальной экономической зоны, у нас есть планы по созданию там промышленного парка и коммерческому использованию 24-х авиационных ангаров», − рассказал пильский староста Томаш Бугайски.
Пильский аэропорт обслуживает местный Аэроклуб и предоставляет услуги воздушного такси.
Местные органы власти в ближайшем будущем должны привести к формальной передачи этих территорий, только тогда они смогут принять решение о будущем их использовании.
Эксперты УЕФА в Варшаве
Три дня провела в Варшаве группа директоров и руководителей УЕФА, которые посетили наиболее важные места, связанные с жеребьевкой отборочных матчей Чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Церемония состоится 7 февраля 2010 года в Конгресс-холле столичного Дворца культуры и науки.
14 человек из делегации УЕФА во время его пребывания в Варшаве встретились с городскими властями, дирекцией аэропорта им. Фредерика Шопена и Дворца культуры и науки. В ходе переговоров был рассмотрен вопрос, в частности, об официальном рекламно-информационном украшении города в связи с жеребьевкой.
В планах представителей УЕФА было также посещение гостиниц, которые в 2012 году будут принимать лица, представляющие европейскую штаб-квартиру УНФА и делегации национальных федераций футбола.
Первая тысяча на стадион
Первую тысячу злотых внес мэр Гданьска Павел Адамович на счет инициативы «Вместе за новый стадион», которая направлена на повышение добровольного фонда, в качестве помощи для оснащения стадиона и закупку оборудования для молодых игроков.
После крупного успеха, которым оказался проект «Юниор Гданьск 2012» (строительство 16 околошкольных площадок) предприниматели Поморья решили активнее присоединиться к участию в следующей социальной инициативе. Деньги идут на специальный счет, где каждый может внести любую сумму.
Деньги, собранные во время акции, не будут представлять собой существенную помощь в строительстве стадиона, стоимость которого 700 млн зл., на который средства уже были забронированы в Долголетнем инвестиционном плане, но это и не основная цель проекта. Эта инициатива предназначена для оснащения стадиона, а также, что главное, из этих денег будет оказываться поддержка молодым игрокам.
«Мы хотим, чтобы каждый гражданин Гданьска мог принимать участие в строительстве стадиона, чтобы мог почувствовать связь с ним и стать частью этого прекрасного мероприятия» − резюмировал мэр Гданьска Павел Адамович.
Каждый, кто внесет сумму в размере не менее 1000 зл. будет отмечен таким образом, что его имя появится на специальной таблице, состоящей из «кирпичиков», расположенной у входа на стадион.
Не каждый сможет размещать рекламу на волне Евро-2012
Компания PL.2012, координатор и наблюдатель проекта по подготовке чемпионата Европы по футболу 2012, работает над проектом правового регулирования, призванного правомерно организовать проблему непосредственногоиспользования предпринимателями в своих рекламах символов спортивных мероприятий, организованных на территории Польши.
Без каких-либо проблем смогут делать это фирмы, заключившие спонсорские соглашения. Остальные бизнесмены могут столкнуться с обвинением в использовании так называемого «ambush marketing», который является нелицензионной формы поощрения.
Именно вопросы о незаконных формах рекламирования, которые используются на крупных спортивных мероприятиях, обсуждались в пятницу в Варшаве на конференции «Новые тенденции и стратегии: проэкологический маркетинг и ambush marketing на Евро-2012».
Уже известно, что, например, во время Евро-2012 полное право использовать символы чемпионата будут иметь спонсоры. Как сказал в интервью ПАП Томаш Захорски, национальный координатор по защите интеллектуальной собственности компании PL.2012, предпринимаются усилия по урегулированию юридической возможности принять участие в чемпионате и другими польскими предпринимателями. Внедрение этих правил является попыткой предотвращения использования компаниями так наз. «ambush marketing». В английском языке, слово «ambush» означает засаду, а «ambush marketing» воспринимается как нечесное и паразитарное действие.
Маркетологи соперничают в производстве идей для популяризации конкретных продуктов.
Спортивные события являются идеальной возможностью для предпринимателей, которые хотят использовать этот случай для рекламирования. Все нормально, если они делают это на законных основаниях, на основании подписанных соглашение о спонсорской поддержке.
Но всегда найдется группа компаний, которые решают обойти существующие правила и прорекламироваться на волне Олимпийских играх или Чемпионатов, используя игру на ассоциациях.
Целые штабы людей следят за тем, как бы в рекламе или на билбордах при помощи игры слов использовать асоциацию с событием безопасным образом.
Но если кто-то переходит черезопределенный предел, подвергает себя на обвинения в использовании агрессивного «ambush marketing».
Один из участников встречи высказался за то, чтобы «разрешить некоторые далекие ассоциации и для других компаний», − «Можно задаться вопросом, является ли моральным ограничение доступа к рекламированию другим компаниям, не только тем, которые имеют спонсорский договор. То есть, можно ли разрешать на рекламу только тем компаниям, которые являются самыми богатыми и могут себе это позволить. Я думаю, что должны быть четкие границы между тем, что предназначено для спонсоров, и то, что доступно для других компаний».
+++
ФУТБОЛ
Шолін й досі перебуває у комі
20minut.ua
25.09.09
Размер шрифта: Півзахисник хмельницького “Динамо” Андрій Лемішевський вже повністю відновився після ДТП, що сталося поблизу Летичева 18 липня. Нагадаємо, тоді наш хавбек отримав травму ока та чисельні порізи. Проте захисник Сергій Якубовський та півзахисник Ігор Шолін й досі лікуються
“Сергій Якубовський наразі на стадії реабілітації, а ось Ігор Шолін досі в комі. Хоча за останніми даними і аналізи хороші, і все ніби добре, але потрібно чекати, − розповів начальник хмельницького “Динамо” Валерій Крохан. − Ми звернулися з листами до ПФЛ, ФФУ, до клубів Першої, Другої та Прем’єр-ліг, нам назустріч пішли лише “Бастіон” і мої друзі з Прем’єр-ліги з якими я колись грав та працював. Ці кошти лежать на рахунку, і раз на два тижня ми знімаємо певну суму батькам.”
Валерій Миколайович пояснив, чому рахунок відкрито саме на його ім’я: “Якби кошти “кинули” на клуб, то гроші йшли б як матеріальна допомога і 40% коштів знімалися як податок. А так, до прикладу, якщо знімаєш десять тисяч, платиш лише гривню. Закінчиться лікування, я зберу журналістів, батьків, ми зайдемо в банк, і ті кошти, які надійшли, батьки получать від копійки до копійки. Проведемо все дзеркально, щоб не було зайвих розмов”.
Як розповів Валерій Крохан, на лікування футболістів гроші виділило обласне управління охорони здоров’я: Шоліну та Якубовському по десять тисяч гривень (але за вирахуванням податків вони отримали по вісім з половиною тисяч гривень), а Лемішевському − одну тисячу сімсот гривень з урахуванням податку.
Будемо надіятися, що Ігор Шолін та Сергій Якубовський невдовзі одужають і ще не раз радуватимуть вболівальників своєю грою.
Інформаційна служба газети «Діловий тижневик «ВСІМ»