Українці – чемпіони Спеціальної Олімпіади

У неділю, 10 травня, в столиці Португалії − Лісабоні завершився Кубок Європи «Спешл Олімпік»-2009 з футболу, на якому збірна України завоювала золоті нагороди.
Без поразок
У турнірі брали участь 24 команди, складені з гравців із відхиленнями в розумовому розвитку. Відповідно до формату змагань на поле виходило по сім футболістів з кожного боку. За підсумками попередньої кваліфікації учасники були розподілені на чотири групи у відповідності до ступеня важкості вад спортсменів. Таким чином, українська збірна потрапила до квартету «В» разом із представниками Нідерландів, Данії та Угорщини. Перегравши на груповому етапі голландців (2:0) й угорців (2:1) та зігравши унічию з данцями (0:0), «синьо-жовті» вийшли у фінал, де їм знову протистояли угорці. У напруженому поєдинку наші хлопці вирвали перемогу − 1:0.
Сильні суперники
«Турнір усім дуже сподобався, все було організовано на відмінному рівні. Особливо відзначу майстер-клас, що його нам давали тренери та гравці англійського «Тоттенхема», − поділився враженнями з Інформ-службою ФФУ захисник української команди Артем Жилка. − Щодо, безпосередньо, змагань, то на португальських полях нам протистояли дійсно сильні суперники. Найважче ж було у фінальному матчі проти угорців. За великим рахунком, жоден суперник не поступався один одному, проте нам все ж вдалося провести одну дещо несподівану, але дуже красиву результативну атаку. Зауважу, що іншим не менш важливим фактором нашого успіху стала надійна гра голкіпера та оборони».
Підтримка діаспори
«Наші хлопці не просто не програли жодного поєдинку в Португалії, вони продемонстрували чудовий футбол, − зауважив спортивний директор організації «Спеціальна Олімпіада України» Андрій Підварко. − Тішить, що їхні виступи не залишилися без уваги місцевої української діаспори. На всіх матчах нашу команду палко підтримували співвітчизники, і це також, безумовно, посприяло гарному результатові підопічних Василя Матвєєва. Кубок Європи-2009 − головна подія в рамках «Спешл Олімпік» у цьому році, тому нам удвічі приємніше повертатись на Батьківщину з найвищими нагородами».
Чемпіони Європи
Отже, тріумфаторами Кубку Європи «Спешл Олімпік»-2009 з футболу в Лісабоні стали: Ярослав Марченко, Артем Жилка, Олександр Ілляшенко, Максим Древаль, Дмитро Коваленко, Олександр Хорунжак, Олександр Бондар, Дмитро Сидоренко та головний тренер − Василь Матвєєв. Зауважимо, що збірна України була сформована на базі київського та херсонського осередків «Спеціальної Олімпіади України».