Шість європейських спроб збірної України

За свою 25-річну історію національна збірна України шість разів брала участь у розіграшах чемпіонатів Європи. Перші чотири спроби потрапити до фінального турніру крізь відбірні цикли були невдалими.

У відборі на Євро-1996 наша команда посіла третє місце у своїй групі. Через чотири роки синьо-жовті фінішували у відборі до Євро-2000 на другому місці, але не змогли подолати раунд плей-офф, за сумою двох матчів поступившись словенцям.

В боротьбі за путівки на Євро-2004 збірна України знову зазнала невдачі, посівши у своїй відбірній групі лише третє місце. Не потрапила Україна й на Євро-2008, посівши у відборі лише четверту позицію в групі.

Першою ж появою нашої національної команди у фінальній стадії змагань найкращих збірних Старого Світу було домашнє для нас із Польщею Євро-2012. Втім, перемога над Швецією (2:1) і дві поразки від Франції (0:2) та Англії (0:1) не дозволили Україні пробитися до 1/8 фіналу.

У відборі до Євро-2016 наша команда посіла в своїй групі третє місце і виборола путівку до фінального турніру лише у раунді плей-офф, здолавши Словенію. Але кампанія на полях Франції виявилася невдалою. Підопічні Михайла Фоменка програли всі три зустрічі (Німеччині — 0:2, Північній Ірландії — 0:2 та Польщі — 0:1).   

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини